Otvorene o tabu téme: Toto sú zaujímavosti o intímnom ochlpení!

Otvorene o tabu téme: Toto sú zaujímavosti o intímnom ochlpení!

Obdobím puberty sa začína mnoho zmien v ľudskom tele. Medzi ne samozrejme patrí aj rast ochlpenia na intímnych častiach tela. Aj keď ide o celkom prirodzenú vec (a áno, „tam dole“ zarastáme naozaj všetci bez výnimky), len málokedy sa o nej otvorene rozpráva. Dnes sme tu na to, aby sme túto pomyselnú komunikačnú bariéru zrušili a prekvapili vás zaujímavosťami o intímnom ochlpení, o ktorých ste pravdepodobne netušili.

Čo-to z histórie

Odstraňovanie intímneho ochlpenia nebolo nikomu cudzie ani v minulosti. V 19. storočí sa ženy zvykli oholiť a ochlpenie ihneď nahradili špeciálnou parochňou. Nepýtajte sa nás, prečo! A ešte jedna historická pikoška. V Británii v 18. až 19. storočí sa dokonca pubické ochlpenie bývalých milencov zbieralo a vystavovalo na obdiv. „Zdobili“ napríklad klobúky... To už je priveľa aj na nás.

Pozri aj: Šatka vo vlasoch je späť... Avšak tentokrát trochu inak!

nesprávne holenie sa

Zdroj: Shutterstock®

Holiť či neholiť?

Ako takmer všetko na a v ľudskom tele, aj intímne ochlpenie má svoj význam. Nerastie tam len tak pre nič za nič, no slúži ako ochrana citlivých intímnych partií. Okrem toho slúži ako zmierňujúci nástroj trenia medzi pokožkou intímnych orgánov a oblečením. Tak holiť či nie? Ak nie ste vyslovene závislá na hladkých intímnych partiách, potom radšej neholiť. Predídete tak nepríjemným problémom, infekciám či zarasteným chĺpkom a bolestivým vyrážkam.

starostlivosť o intímne ochlpenie

Zdroj: Shutterstock®

Pozor na nehody!

Štatisticky si pravidelne upravuje intímne ochlpenie až 80 percent žien a 50 percent mužov. To je až príliš veľa adeptov na nehody, nemyslíte? Prieskumy ukázali, že z ľudí, ktorí sa o intímne ochlpenie starajú pravidelne, sa až 25 percent poraní – poreže či spáli si kožu. Buďte teda opatrní a ak ste sa už porezali, nie ste v tom sami...

Preskúmaj: Aké sú škodlivé ingrediencie v kozmetike? Toto je 10 najhorších!

kedy depilovať intímne partie

Zdroj: Shutterstock®

Kedy holiť či depilovať?

Vedeli ste, že aj menštruácia ovplyvňuje to, ako odstraňovanie intímneho ochlpenia prežívame? Myslíme tým to, či nás tento proces bolí viac či menej, či sa nám pokožka intímnych partií zapáli či nie a tak podobne... S holením intímnych častí tela, ale aj s depiláciou, sa odporúča počkať po tom, ako návšteva odíde. Údržbu sa neoplatí robiť ani niekoľko dní pred menštruáciou, zväčša vtedy máme znížený prah bolesti, čo nemusí byť najpríjemnejšie. To platí aj o iných častiach tela, ako sú nohy, podpazušie a podobne.


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Mária Sivová 13.06.18 09:21

MS
karma
100.00

Práve som si dočítala tento článok.Je paradox, že práve v lete sa holíme a odstraňujeme ochlpenie ešte viac ako v zime, najmä z estetických dôvodov.

 • 0
Odpovedať

Zoran Majkovic 14.06.18 15:52

ZM
karma
87.00

Pred par desatrociami sa "to" neholilo ... vies preco je to dnes inak ??? Lebo porno !

 • 3
Odpovedať

Ľubica Šťastná 13.06.18 17:15

ĽŠ
karma
100.00

Výborný článok!

 • 0
Odpovedať

Elena Švachová 13.06.18 22:39

karma
109.00

Zaujímavý článok...

 • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 13.06.18 22:58

PV
karma
113.00

Začala som s tým už dávno .Neviem si predstaviť , sa neoholiť tam dole.. Už som si na to tak zvykla, že je to samozrejmosť .. Pripadá mi to čistejšie, krajšie, lepšie sa cítim . Samozrejme nohy a podpazušie si holím tiež .. Možno je lepšie alebo zdraviu prospešnejšie ,ak sú chlpky , tam kde majú byť ,ale zase by som si na to musela zvyknúť.! ;-)

 • 2
Odpovedať

Emília Kožáková 14.06.18 14:55

EK
karma
-1.00

Čakala som, že sa niečo nové dozviem. Podľa mňa veľmi slabý článok.

 • 0
Odpovedať

Soňa Kozáková 14.06.18 18:34

SK
karma
92.00

Dnes už podľa mňa samozrejmosť, ale sto ľudí, sto chutí a proti gustu žiaden dišputát, aj keď...

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 18.06.18 22:02

JK
karma
100.00

Zaujímavé čítanie

 • 0
Odpovedať

Marián Podmanický 09.07.18 20:07

MP
karma
111.00

Myslím si, že je to podľa vkusu. Kto sa ako cíti fajn, tak nech chodí. Nahí predsa nechodíme a v partnerskom živote je to len medzi dvoma osobami, ako si pasujú. Načo kolo toho toľko špekulovať.

 • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní