Voskovanie alebo depilačná pasta? Čo je lepšie?

Voskovanie alebo depilačná pasta? Čo je lepšie?

Ak má niekto citlivú pokožku, holenie bežným holiacim strojčekom môže zanechať následky.

Preto je odstraňovanie chĺpkov v takom prípade naozaj skutočnou výzvou. Bežne sa totiž stáva, že rôzne depilačné strojčeky či bežné žiletky, môžu pokožku podráždiť, a tým sa na nej začnú vytvárať vyrážky, začervenané miesta či nepríjemné svrbenie.

Voskovanie je skvelý spôsob, ako odstrániť nežiaduce chĺpky. Avšak v prípade citlivej pokožky je ideálnejšie vyskúšať cukrovú depilačnú pastu. Je to prírodná alternatíva, ktorá nevyžaduje žiadne prúžky ani nič podobné. Navyše si túto pastu môžete vyrobiť samé doma – stačí vám len citrónová šťava, cukor a voda. Aké sú výhody používania tejto cukrovej depilačnej pasty?

Odporúčame prečítať: Letné stravovanie - toto vám môže zhoršiť stav pleti!

Depilačná cukrová pasta

Zdroj: Shutterstock®

1. Je šetrnejšia k pokožke

Zatiaľ čo vosk na odstraňovanie chĺpkov môže obsahovať rôzne chemikálie a syntetické prísady, cukrová depilačná pasta je úplne prírodná a vyrobená z 3 organických zložiek. Podľa jednej filozofie sa vraví, že by sme nemali dávať na seba nič, čo by sme reálne nezjedli. No pastu, ktorá je reálne sladká, môžete aj ochutnať. :) Pasta je ideálna pre všetky typy pokožky a textúru chĺpkov.

Odporúčame prečítať: Dokonalá hydratácia pleti - pomôžu vám tieto potraviny!

Depilácia nôh

Zdroj: Shutterstock®

2. Dlhodobejší efekt

Zatiaľ čo vosk odstraňuje chĺpky hlavne z povrchu kože, cukrová depilačná pasta depiluje chĺpky a vyťahuje ich z folikúl. Tento fakt zabezpečí dlhodobejší hladký povrch pokožky bez akýchkoľvek nepríjemných „pichliačov".

Rast chĺpkov má svoj cyklus – 3 štádiá ich rastu. Najvhodnejšie je podstúpiť depiláciu práve na začiatku tohto cyklu. Takto postupom času budú folikuly jemnejšie, vďaka čomu budú rásť tenšie chĺpky na pokožke a postupne nebudete musieť podstupovať pravidelné odstraňovanie chĺpkov.

Odporúčame prečítať: Krásna ofina za pár sekúnd? Ostrihajte si ju sama ako profesionál!

Hladká pokožka bez chĺpkov

Zdroj: Shutterstock®

3. Hygienickejší spôsob depilácie

Boli ste už niekedy v salóne a dali si odstrániť chĺpky prostredníctvom vosku? Určite ste spozorovali nádobu, v ktorej sa zohrieval vosk pre jeho lepšiu konzistenciu a jednoduchšie použitie. No všimli ste si, že kozmetička stále vyberá vosk len z tejto jednej nádoby? A je v podstate jedno, či ste prvý alebo desiaty klient za deň. V takom prípade sa do vosku dostávajú rôzne baktérie a podobne.

Pri cukrovej depilácii kozmetička používa pastu len na vás. Keďže pri paste nie je potrebné použiť žiadne depilačné tkaniny, pretože pasta zachytáva všetky chĺpky, tak sa nemusíte obávať nijakých baktérií alebo infekcií.

Odporúčame prečítať: DIY: Zrnkami ku krásnej pleti - kávová pleťová maska


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Daniela Bieliková 21.06.17 08:32

DB
karma
117.00

som šťastná, že nemám takýto problém :-)

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 21.06.17 18:23

MM
karma
100.00

neviem sa odhodlať na depiláciu voskom, uprednostňujem klasické holenie

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní