4 spôsoby ako vyzerať mladšie

4 spôsoby ako vyzerať mladšie
 • 23.08.2015
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 4

Rôčky nám neúprosne pribúdajú, to je krutý fakt, s ktorým nič nenarobíme. Alebo predsa? Vizážisti, poradcovia, lekári, špecialisti, odborníci z rôznych oblastí, ktoré majú jedno spoločné – krásu – zakaždým prídu s niečím novým, prevratným, prípadne oprášia staré dobré zaužívané pravidlá a tipy o tom, ako vyzerať mladšie. Ak aj vy bojujete s prvými (druhými, aj x-tými) vráskami a aspoň z času na čas by ste sa chceli priblížiť svojej vizáži z čias, keď ste mali 20, skúste tieto 4 overené spôsoby.

Čaro tohto „kúzla“ spočíva jednoznačne v starostlivosti o pleť. Tá sa samozrejme len do štyroch krokov nedá zhrnúť, a keď ste už raz starostlivosť v mladosti zanedbali, o to ťažšie sa vám bude pleť spamätávať. Nikdy však nie je neskoro!

Odporúčame prečítať: Recepty šéfkuchárov - Hostina pre gurmánov

4 spôsoby ako vyzerať mladšie

Zdroj: Shutterstock®

Hydratácia – je absolútnym základom zdravia aj krásy. Sme si vedomé, že čo sa vody týka už sa naozaj opakujeme, avšak pravidelný pitný režim je jedným z prvých krokov k šťastnejšiemu ja : ) Zaobstarajte si aj kvalitný hydratačný krém, ideálne s obsahom antioxidantov a s ochrannými faktormi. Aj pri návšteve kozmetičky upozornite na to, že potrebujete dodať pleti viac vody. Z omladzujúcich kúr môžete vyskúšať vo svete veľmi obľúbenú najmä medzi celebritami, procedúru Hydra Facial. Spočíva v štyroch krokoch, kedy vám akoby vysali z tváre všetky nečistoty a škodliviny. Vhodná je aj pre ženy s citlivou pleťou, pretože napriek tomu, že jej súčasťou je aj chemický peeling, pleť nedráždi. Začervenanie najneskôr do 30 minút zmizne.  

Odporúčame prečítať: Zúžitkujte staré predmety a vytvorte tak jedinečný bytový doplnok

4 spôsoby ako vyzerať mladšie

Zdroj: Shutterstock®

Dbajte na perfektné pery – ako starneme naše pery majú tendenciu stenšovať sa, tvoria sa na nich vrásky, trápi ich suchota. Pri výbere rúžu preto dbajte na to, aby mal hydratačné vlastnosti, vo vyššom veku sú na škodu ani tzv. anti-aging zložky, prípadne kyselina hyaluronová. Pri výbere farby zabudnite na tmavé odtiene, ktoré na veku len pridávajú a radšej voľte jemnejšie, cez marhuľovú, svetlú červenú až po ružovkasté.

Zvoľte správny účes – a môžete dosiahnuť až 90% úspechu. Vhodne zvolený účes dokáže na prvý pohľad doslova zázraky. Opticky omladí, ale aj pridá na veku. Nechajte si poradiť od odborníka, neskúšajte za každú cenu výstrelky pre mladých, ale rozhodne sa nedržte akéhosi nepísaného pravidla staršej generácie, že dlhé vlasy sú len pre mladých.

Odporúčame prečítať: Líčenia Tisíc a jednej noci

4 spôsoby ako vyzerať mladšie

Zdroj: Shutterstock®

Optické kúzla dosiahnete aj za pomoci správneho make-upu. Tak ako aj pri perách platí, čím jemnejšie, tým „mladšie“. Chce to len trafiť tie správne odtiene pre vašu pleť a krivky vašej tváre. Pozrite sa ako na to:

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Jana Komadová 24.08.15 14:23

JK
karma
100.00

Každá z nás by chcela vyzetať mladšie a krásne no genetika je na prvom mieste no treba sa o seba starať v každom veku

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 24.08.15 19:01

MM
karma
100.00

visáž je jedna vec, ale treba byť mladšou aj vnútorne

 • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 25.08.15 15:43

MZ
karma
92.00

každá rada ako byť mladšia je na nezaplatenie :-)

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 21.09.15 16:01

MR
karma
-1.00

naozaj treba sa starať o plet :)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní