Abeceda dokonalej pleti - toto by ste mali ovládať !

Abeceda dokonalej pleti - toto by ste mali ovládať !
 • 01.07.2015
 • Andrea Lukáčová

  • Zdieľaj:
 • 0

Základom skvelého mejkapu je krásna, pestovaná pleť.  Okrem klasických spôsobov, ako ju dosiahnuť (spánok, čistenie),  je veľmi vhodné používať kvalitné produkty.

Tých je však na trhu toľko, že vybrať si je niekedy nemožné. V tomto článku sa dočítate o abecede pre pleť, teda zložkách, ktoré by mali kvalitné produkty na pleť obsahovať.  

 

A ako antioxidanty

 

Antioxidanty sú rytieri, vďaka ktorým bude vaša pleť v plnej zbroji. Zásobia ju všetkým potrebným.  Patria medzi ne najmä vitamíny A, C, E. Útočia proti voľným radikálom , najmä ultrafialovému žiareniu, znečisteniu, dymu a toxínom. Tieto pleť vysušujú, poškodzujú a spôsobujú jej predčasné starnutie. Hľadajte produkty, ktoré zásobia vašu pleť týmito bojovníkmi. Tiež zaraďte konzumáciu týchto vitamínov do vášho jedálnička. Zelený čaj, papriky, špenát, citrusy.

 

 

G ako glycerín

Všeobecne používaný v čistiacich prostriedkoch, je skvelým zvlhčovadlom. Viaže molekuly vody a tým udržuje vašu pleť napnutú, krásnu a žiarivú. Hľadajte krémy s jeho obsahom. Pleť prirodzene chráni, ale použitie čistého lekárenského glycerínu sa neodporúča. Treba ho riediť. 

Odporúčame prečítať:  Mäso na tanieri – ktoré je najzdravšie?

krém na tvár

Zdroj: Shutterstock®

K ako kofeín

 

Kofeín je protizápalový, upokojuje a utešuje problémovú pleť. V produktoch starostlivosti o pokožku má rozjasňovacie schopnosti. Kofeín tiež pomáha pri minimalizácii zafarbenia pokožky. V očných krémoch, znižuje výskyt jemných vrások. Pre jemný domáci píling zmiešajte kávovú usadeninu, hnedý cukor a olivový olej. Jemne prečistite pleť. 

L ako lipidy

Bežne sa tukov chceme zbaviť. Niektoré sa však oplatí ponechať, ba priam vyhľadávať. Najmä tuky vhodné pre pleť.  Kyselina linolová, cholesterol, ceramidy. Veľa pleťových vôd a krémov obsahuje tieto zložky. Dopĺňajú a pomáhajú kožnej bariére v jej boji proti nečistotám. Taktiež udržovať správnu vlhkosť a hydratáciu kože. 

Odporúčame prečítať: Prebuďte v sebe vílu s nežnou kvetinovou čelenkou

kofeín

Zdroj: Shutterstock®

M ako maslá

 

Shea maslo, kakaové maslo, tiež avokádové. Nie nadarmo nazývané ako ultra hydratačné. Zabraňujú vysúšaniu a udržiavajú maximálnu vlhkosť. Dajú sa kúpiť všade a dokonca 100% prírodné. Osobne odporúčam a ulietavam na značke Saloos.

O ako oleje

Patria medzi vyhľadávané produkty na pleť. Jedná sa najmä o čisto prírodné oleje, ako jojobový, avokádový, hroznový, pupalkový. Poskytujú pleti zmäkčenie a ochranu bez toho, aby upchali póry. Bez problémov sa nimi dá aj odličovať.  Olejov sa nemusia báť ani ženy s mastnou, alebo alergickou pleťou. Dôležité je iba vybrať si vhodný pre svoj typ pleti. 

ružová voda na pleť

Zdroj: Shutterstock®

V ako vitamín B5 (kyselina pantoténová)

 

Skvele rehabilituje suchú, poškodenú pleť. Nachádza sa vo veľa géloch, čistiacich prípravkoch na tvár. Treba iba dobre hľadať.  Mnohé ženy sú toho názoru, že kyselina pantoténová im vyliečila akné. Dá sa kúpiť aj ako výživový doplnok. 

Odporúčame prečítať: 10 trikov pre vašu domácnosť

pestovaná pleť

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

Dátum svadby - čo prezrádza a prečo je dôležité zvoliť si ten správny
Voľný čas

Dátum svadby - čo prezrádza a prečo je dôležité zvoliť si ten správny

 • 2
 • 15.02.2023
Pilates pri stene (wall pilates) je cvičením, o ktorom hovoria všetci! Prečo ho aspoň raz vyskúšať?
Cvičenie

Pilates pri stene (wall pilates) je cvičením, o ktorom hovoria všetci! Prečo ho aspoň raz vyskúšať?

 • 0
 • 26.02.2023
Točenie hlavy i bolesť kĺbov pri zmene počasia – za všetkým je údajne meteosenzitivita! Je skutočná?
Zdravie

Točenie hlavy i bolesť kĺbov pri zmene počasia – za všetkým je údajne meteosenzitivita! Je skutočná?

 • 0
 • 03.03.2023