AKNÉ: Problém teenagerov alebo aj dospelých?

AKNÉ: Problém teenagerov alebo aj dospelých?
 • 15.10.2015
 • PR článok

  • Zdieľaj:
 • 4

Akné je chronické zápalové ochorenie kože, ktoré začína najčastejšie v puberte, ale môže pretrvávať aj do dospelosti. K obvyklému ústupu prejavov akné dochádza vo veku cca 20 až 25 rokov. V niektorých prípadoch však pretrváva až do 40 roku, niekedy dokonca aj dlhšie.

Postihuje ako ženy, tak mužov a je spôsobené nerovnováhou mužských a ženských pohlavných hormónov, konkrétne prevahou mužských hormónov zvaných androgény.

Práve forma akné dospelých predstavuje problém, pretože obvykle nedostatočne reaguje na vonkajšiu liečbu a komplikuje život predovšetkým ženám. Celkový stav zhoršuje množstvo stresu, ktorému sme každý deň vystavení spoločne s ďalšími faktormi, ako je klimatizácia, znečistené životné prostredie, nezdravá životospráva, nedostatok odpočinku atď. Prejavy akné majú vplyv na našu psychiku, zdravé sebavedomie a sebaúctu, a preto by sme tento problém nemali prehliadať. 

Testovali sme: Bioderma - Micelárna voda Sébium H2O

AKNÉ: Problém teenagerov alebo aj dospelýc

Zdroj: Shutterstock®

Vždy je najlepšou voľbou vyhľadať odbornú pomoc dermatológa a pravidelne používať vhodné dermokozmetické prípravky, bez ktorých sa žiadna liečba nezaobíde. Pre podporu a posilnenie liečby je nutné používať hygienu určenú špeciálne pre mastnú a aknóznu pleť.

Čistiaci penivý gél Sébium Moussant alebo micelárna voda Sébium H2O dokonale vyčistí pleť od nečistôt a nadbytočného kožného mazu. Pripraví tak pleť na aplikáciu účinného krému a liečivých prípravkov. Pre tých, ktorí chcú pupienky prekrývať je ideálnym pomocníkom Sébium AI korektor, ktorý nielen redukuje začervenanie a zjednocuje odtieň pleti, ale tiež pomáha predchádzať a redukovať prejavy akné. Koho však trápi predovšetkým lesk pleti súvisiaci s mastnou pokožkou, potom je vhodnou voľbou zmatňujúci krém.

Testovali sme:  Bioderma - Sébium pleťová maska

ako bojovať s akné

Zdroj: Shutterstock®

Sébium MAT je denný krém s veľmi ľahkou textúrou, ktorý udržuje pleť zmatnenú až po dobu 8 hodín a vďaka patentu Fluidactiv® zabraňuje upchávaniu kožných pórov a tvorbe komedónov.

Iným zmatňujúcim prípravkom je Sébium Pore Refiner, ktorý naviac okamžite sťahuje rozšírené kožné póry až o 54 % po aplikácií a svojím antioxidačným pôsobením predchádza starnutiu pleti.

Všetky produkty Sébium riešia nielen prejavy, ale predovšetkým príčiny tvorby akné. Navzájom sa doplňujú a zvyšujú svoj účinok, preto by vždy mali byť používané v kombinácií. Svojou ľahkou nemastnou textúrou sú prispôsobené potrebám mastnej a aknóznej pokožky.

Testovali sme: Bioderma - Pore Fefiner

ako bojovať s akné

Zdroj: Shutterstock®

Viac informácii na www.sebium.sk


  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Marcela Šagatova 05.11.15 10:25

karma
-1.00

Hoci mám už pubertu dávno za sebou stále ma trápi akné. Už som vyskúšala veľa značiek a zatiaľ žiadna nebola nejako extra úspešná. Možno vyskúšam nabudúce Biodermu :)

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 28.12.15 16:25

MR
karma
-1.00

mne sa práve v okolí tohto veku objavilo akné na líci

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 02.01.16 22:47

SK
karma
113.00

s tymto mam teraz pokoj

 • 0
Odpovedať

jana ďuricová 27.02.16 21:28

karma
-1.00

Bioderma mi pomohla sa v 30tke zbaviť vyrážok , odvtedy na ňu nedám dopustiť. POkiaľ sa niečo nájde aj teraz, micerálka senzibio a krémik Sensibio mat, Alebo Pore Refiner spravia svoju prácu na výbornú

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní