Ako navrátiť pokožke snedý odtieň?

Ako navrátiť pokožke snedý odtieň?

Leto je, zdá sa, už nenávratne preč.

Túto letnú sezónu nám teplé slnečné lúče príliš nepriali a slniečko sme si preto príliš neužili. V prípade, že túžite po opálenom vzhľade aj na jeseň či v zime, ponúkame vám nasledovné tri možné riešenia.

 

 Samoopaľovacie prípravky

Samoopaľovacie prípravky sú jednou z tých menej finančne náročných možností. Takýchto výrobkov nájdete v drogériách hneď niekoľko od viacerých výrobcov, najčastejšie však v dvoch formách. Samoopaľovacie krémy či samoopaľovacie spreje. Takéto výrobky sa považujú za bezpečný prostriedok pri získaní opáleného vzhľadu. Samozrejme, každý môže na daný výrobok zareagovať iným spôsobom. 

Odporúčame prečítaťHoliť, depilovať alebo epilovať?

samoopalovacie-pripravky-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Ako fungujú? Prípravky majú schopnosť naviazať sa na jednotlivé bunky pokožky. Pred samotným nanášaním sa odporúča zbaviť pokožku odumretých buniek (pretože s najväčšou pravdepodobnosťou sa prípravok nanesie na ne a ,,opálenie“ potom dlho nevydrží) napríklad peelingom. Prípravok rozotierajte/striekajte rovnomerne. Takýmto spôsobom predídete fľakom. Opatrnosť sa odporúča aj pri aplikácii na tvár. Po aplikácii si nezabudnite umyť ruky

Odporúčame prečítať: Pigmentové škrvny - problém žien i mužov

plet-pokozka-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

 Opálenie nástrekom

Ďalšou možnou alternatívou pre získanie dokonalého opálenia je takzvané opálenie nástrekom. Na rozdiel od samooopaľovacích prípravkov je už nástrek o trochu drahším riešením. Je vhodný najmä v prípadoch rôznych spoločenských akcií či svadby, kedy potrebujete dodať vašej pokožke trochu farby. Pred nástrekom sa odporúča peeling pokožky, ktorý rovnako ako pri samooopaľovacích prípravkoch, zbaví pokožku odumretých buniek. Na nástrek sa odporúča prísť nenalíčená a nepoužiť dezodorant či parfém.

Odporúčame prečítať: Domáce masky na suché vlasy​

nastrek-opalenia-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Samotný nástrek preniká iba do vonkajšej vrstvy (v priebehu 8-10 hodín sa absorbuje úplne) a neohrozuje vnútorné orgány. Po aplikácii je potrebné vyvarovať sa na niekoľko hodín vode a fyzickým aktivitám, pri ktorých by ste sa spotili. Pri ideálnych podmienkach takéto ,,opálenie“ vydrží približne týždeň.

 

 Solárium

Treťou možnou alternatívou je solárium. Pri otázke solária sa delia ľudia na dva tábory. Zástancovia solárií a tí, ktorí soláriá spájajú s možnými zdravotnými rizikami, ako napríklad rakovina kože a starnutie pokožky. Vo všeobecnosti by ste to preto nemali s návštevou solárií preháňať a nájsť ,,zlatú strednú cestu“. Pred prvou aplikáciou by ste sa mali poradiť s personálom o vhodnej dĺžke opaľovania. 

Odporúčame prečítať: Ako sa starať o svoje pery?

solarium-skin-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Pred opaľovaním si neaplikujte dezodorant, parfém či líčidlá, ktoré by mohli spôsobiť alergickú reakciu. Používajte špeciálne okuliare na ochranu zraku a taktiež aj odporučenú kozmetiku. Aspoň hodinu pred opaľovaním sa nesprchujte a počas letných mesiacov nekombinujte opaľovanie na prirodzenom slnku a soláriu.

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Ako si opálenie udržujete počas jesenných a zimných mesiacov vy?

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

12 komentárov

Martina Zahoranová 18.09.14 07:55

MZ
karma
92.00

keďže sa snažím v lete opaľovať pekne postupne aby som nezhorela, tak mi potom to opálenie vydrží dosť dlho, nejako zvláštne sa o pokožku nestarám akurát sa snažím používať každý večer zvlhčujúce telové mlieko , samoopaľovacie prípravky nepoužívam, použila som ho raz ale nebola som s ním veľmi spokojná

 • 0
Odpovedať

Ivana Goliašová 18.09.14 08:06

IG
karma
-1.00

Ja mám svetlú pokožku,ale opaľujem sa ľahko a do hneda. Minulý rok som 1x v živote chodila do solária, ale len pár minút a opálenie mi vydržalo dlho. Hlavne som veľa krémovala a udržiavala pokožku hydratovanú. Tento rok som na slnko vôbec nemohla, takže som používala opaľovacie krémy s vysokou ochranou, aby ma aj počas prechádzky neopálilo.

 • 0
Odpovedať

Katarína Šutvajová 18.09.14 08:49

karma
-1.00

nie som milovníkom opaľovania, takže si nemám čo udržiavať,pred slnkom sa chránim o pokožku hydratujem a vyživujem

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 18.09.14 09:09

JK
karma
100.00

od jari až do posledných jesenných lúčov som na slniečku čo najviac natieram sa každý večer telovým mliekom BETA-CAROTENE BODY MILK od DERMACOLU ,kedysi dávno ma naviedla sesternica na samoopaľovací krém dopadlo to hrozne bola to jedna katastrófa boli sme flakaté s oranžovým nádychom no teraz sú určite omnoho kvalitnejšie a už som zvažovala aj solárko uvidím

 • 0
Odpovedať

Zuzana Tarčáková 18.09.14 11:39

ZT
karma
-1.00

solárko to istí...:D

 • 0
Odpovedať

Zuzana Tomašovičová 18.09.14 13:48

ZT
karma
-1.00

Ja mám veľmi svetlý typ pokožky a opálenie mi vydrží krátko. Preto bývam celú zimu dosť bledá, čo sa mi moc nepáči, pretože mi to zvýrazní kruhy pod očami. A niekedy človek vyzerá ako unavený alebo chorý :D Ale do solárka ani samoopalovacie krémy nepoužívam, skôr sa snažím opáliť prirodzene na jar, vonku pri športe, keď tvár vystvím na slnko. Poprípade v zime na horách, samozrejme s ochranným faktorom. Môj názor na soláriá je taký, že človek má mať svoju prirodzenú farbu pokožky, cez leto ju pekne opáliť, a v zime nechať oddýchnuť. Netreba to preháňať, potom sa tvoria pigmentové škvrny a koža je vysušená. A nehovoriac o tom, že vysolárkovaní ľudia sú skôr neprirodzene oranžový.

 • 0
Odpovedať

Libuša Vartovníková 19.09.14 21:30

LV
karma
-1.00

Nijako, nemám potrebu byť opálená.

 • 0
Odpovedať

Jana Bajtošová 20.09.14 07:49

JB
karma
-1.00

Snažím sa aspoň 2x týždenne navštíviť solárium :)

 • 0
Odpovedať

Stanislava Hasajová 21.09.14 09:19

SH
karma
-1.00

Podľa mňa, mimo letnej sezóny vyzerá opálená pokožka neprirodzene, preto nepodnikám žiadne takéto akcie na predlženie opalenia. Stačí telové mlieko pre hydratáciu

 • 0
Odpovedať

Aneta Schwarzová 21.09.14 16:24

AS
karma
-1.00

Nie som zástancom solárií ani žiadnych podobných foriem opaľovania, myslím si že pokožka by si cez zimu mala oddýchnuť aj od slniečka a byť prirodzene bledšia, je to aj krajšie podľa mňa :)a v lete zas vystaviť pokožku a pleť pekne slniečku ale samozrejme v rámci typu pokožky aby sa predišlo spáleniu a nepríjemným škvrnám :)

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 22.09.14 18:42

MR
karma
-1.00

som ksôr za klasické slnenie s ana slnku na kúpalisku počas letných mesiacov.

 • 0
Odpovedať

Gabriela Vrabľová 23.09.14 12:01

GV
karma
85.00

V zime zvyknem používať najmä na tvár a dekolt samoopaľovacie prípravky. Som veľmi spokojná s týmito výrobkami od Avonu.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní