Ako sa zbaviť akné? Kali Kushner to urobila po svojom a na výbornú!

Ako sa zbaviť akné? Kali Kushner to urobila po svojom a na výbornú!

  • Zdieľaj:
 • 4

Na sociálnych sieťach sa často stretávame s osobnými príbehmi rôznych ľudí. Tí sa snažia ukázať svetu, že je jedno, aká situácia vás v živote zaskočí, vždy je o čo bojovať.

V článku sa budeme venovať častej otázke: Ako sa zbaviť akné? Tento frekventovaný problém trápil aj 22-ročnú Kali Kushnerovú, ktorá za 2 roky získala viac ako 20 000 fanúšikov na svojom Instagrame.

Tam totiž zdieľa svoju cestu za vyliečením ťažkej formy cystického akné. Toto agresívne a nepríjemné akné ju trápi už zopár rokov. Prekvapivo jej však stačilo prejsť na "Accutane" a problémy boli preč rýchlejšie, ako sa nazdávala. Čo to vlastne ten "Accutane" je? 

Odporúčame: Zdravá dokonalá pleť nepotrebuje make-up! Ako sa k nej dopracovať?

Naozaj Accutane pomáha?

Kali prezradila, že na koži vyskúšala už takmer všetko, a keď sa jej cystické akné rozšírilo po celej tvári, pleciach a chrbte, pochopila, že musí vyskúšať niečo iné. Dokonca sa pokúsila o metódu "caveman", podľa ktorej by ste nemali na pokožku tváre aplikovať vôbec nič. 

Keď o svojom probléme diskutovala so svojím dermatológom, rozhodla sa prejsť na Accutane, a všetko sa údajne zmenilo v priebehu krátkej chvíle. Kali to opísala ako kúzlo, počas ktorého sa jej prejavy akné začali strácať už po troch týždňoch. Pôvodne jej trvalo asi desať minút, kým vstala z postele, pretože cystické akné je nielen neatraktívne ale aj veľmi bolestivé. A práve vďaka Accutane sa začala tešiť na každé nové ráno.

Accutane je forma vitamínu A. Znižuje množstvo oleja uvoľňovaného olejovými žľazami na koži a pomáha obnoviť našu pleť. Accutane sa používa pri liečbe ťažkej formy akné. Zvyčajne sa podáva po tom, ako boli vyskúšané iné lieky proti akné alebo antibiotiká bez úspešnej liečby symptómov. Accutane sa môže používať aj na iné účely.

Pozri aj: Dehydratácia: Rozpoznaj s.o.s signály tela, ktoré ťa varujú vopred!

Čo to pre jej pokožku znamenalo?

Napriek niektorým nežiadúcim účinkom bola Kali Kushnerová z výsledkov nadšená a tak sa rozhodla premietnuť svoj príbeh na Instagram. Jej účet sa volá @myfacestory, čo znamená "Príbeh mojej tváre". Denne dostáva desiatky správ od ľudí s podobným problémom, ktorí sú zúfalí a potrebujú radu od niekoho, komu sa podarilo zatočiť s týmto problémom. 

Kali vysvetľuje, že mnohí ľudia nerozumejú tomu, že existuje nespočetné množstvo faktorov spôsobujúcich akné, vrátane hormónov, cukru v krvi a genetiky. Teraz, aj keď už viac ako rok neužíva Accutane, Kali pokračuje v podporovaní svojej teórie. Takisto je motiváciou pre ľudí s podobným problémom. Pozrite sa na niektoré z jej fotografií zo začiatkov jej cesty a ostanete ohúrení tým, ako sa dokázala zmeniť za tak krátky čas.

Bude sa ti páčiť: Moringa olej: Kozmetická legenda, ktorá má podmanivé vlastnosti

- Anketa

TRÁPI VÁS AKNÉ?

Odpovedalo 326 ľudí  

Áno ale len v menšej miere.
22%
Áno, moje akné patrí medzi ťažšie formy.
75%
Nie, akné som nikdy nemal/a.
3%

  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Lucia Šeptáková 14.10.17 06:58

karma
108.00

Tak to je teda zmena!

 • 1
Odpovedať

Soňa Krátka 14.10.17 07:55

SK
karma
113.00

super

 • 1
Odpovedať

Milka Damašková 15.10.17 03:11

MD
karma
132.00

Dievčatko si muselo veľa vytrpieť, veľmi jej držím palce, nech sa jej akné už nikdy nevráti..

 • 1
Odpovedať

Kristína Sekeráková 04.05.20 16:20

KS
karma
133.00

Tak toto pochopí iba človek, ktorý si tým aj prešiel. Tiež som v puberte trpela silným akné a žiadna kozmetika mi nepomáhala. Bohužiaľ človek musí asi dospieť, aby to zmizlo. Teraz mám 30 a nejaká ta vyrážka sa mi objaví podľa toho, v akej časti cyklu sa práve nachádzam.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Vyhraj 3x balíček pánskej kozmetiky NIVEA MEN
SÚŤAŽE

Vyhraj 3x balíček pánskej kozmetiky NIVEA MEN

 • 11
 • 13.01.2023
Vyhraj 2x darčekový balíček kvetinových vôd Alteya Organics od bioruza.sk
SÚŤAŽE

Vyhraj 2x darčekový balíček kvetinových vôd Alteya Organics od bioruza.sk

 • 5
 • 05.12.2022
Vyhraj 3x balíček prípravkov NUANCE ABSOLUTE CAVIAR AND PEARL
SÚŤAŽE

Vyhraj 3x balíček prípravkov NUANCE ABSOLUTE CAVIAR AND PEARL

 • 4
 • 10.10.2022