Ako si správne vybrať okuliare podľa tvaru tváre?

Ako si správne vybrať okuliare podľa tvaru tváre?
  • 29.03.2016
  • Vladimíra Drábiková

V dnešnej dobe, aj napriek tomu, že sú moderné kontaktné šošovky, laserové operácie očí a iné štýlové riešenia krátkozrakosti/ďalekozrakosti, veľa ľudí stále preferuje okuliare. Niektorí ich volia zo štýlového hľadiska, iní z toho praktického.

Okuliare sú pre mnohých pohodlnejšou alternatívou, ako napríklad kontaktné šošovky, ktoré si musíte každé ráno vkladať a večer vyberať z oka. A okrem iného, spĺňajú aj moderný „look“. V dnešnej dobe si vieme vybrať nielen z najrôznejších tvarov okuliarov, ale aj z farieb či značiek. 

Odporúčame pečítať: Vyberte si strih vlasov podľa typu tváre

O značke by sme vedeli dlho diskutovať. Najlepšie je nájsť strednú cestu. Hrozbou u lacnejších rámov zostáva samotné vymieňanie skiel, pretože tie plastové zvyknú prasknúť. V prvom rade musíte myslieť viac ako na značku a cenu predovšetkým na vaše pohodlie. Okuliare vám musia na 100% sedieť, netlačiť po bokoch a mali by byť praktické.

Výber farby býva u majiteľa veľmi osobný. Neodporúčame vyberať farbu okuliarov na základe vašich obľúbených farieb, ale na základe vašej typológie tváre a vlasov. Nie každému pristanú veľké farebné rozdiely a žiarivé farby. Nechajte si preto poradiť od nezainteresovanej osoby (predavačka/kamarátka).

Odporúčame pečítať:  Ako na to... Dopriať si prvoradé duchovné cvičenie

No a čo s tvarom? Tak... to býva najťažší oriešok. Môžete vyskúšaj aj 30 typov a nebude vám vyhovovať ani jeden, alebo vyskúšate 2 a už sa nebudete vedieť rozhodnúť. Práve preto vám prinášame tieto videá, v ktorých vám poradíme, ako zúžiť výber podľa tvaru vašej tváre. :)

Odporúčame pečítať:  Takto si pripravíte pravé mexické guacamole

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Soňa Krátka 29.03.16 06:28

SK
karma
114.00

uz si len vybrat

  • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 06.04.16 12:27

karma
93.00

treba vyskúšať viacero modelov :)

  • 0
Odpovedať

ivana pistovičová 14.05.16 13:15

IP
karma
89.00

akurat to budem riesit, tak uvidime...

  • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 15.06.16 15:37

MZ
karma
-1.00

Určite treba vyskúšať :).. Ja som si skúšala niekoľko modelov a skončila som aj tak pri tých najdrahších :D.. Ale zase pekne sadli a sú kvalitné :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní