Ako vyzerať dobre aj na občianke či vodičáku?

Ako vyzerať dobre aj na občianke či vodičáku?
  • 26.08.2016
  • Claire Clairmont

Túto otázku si už určite položila nejedna z vás, sediac vystresovane pred fotoobjektívom na polícii pri vybavovaní nového pasu či vodičáku.

Dnešná pretechnizovaná doba si vyžaduje svoje obete a jednou z nich sú aj doklady s fotografiami, kde väčšina z nás vyzerá akoby práve ušla hrobárovi z lopaty, strávila dva týždne rozkladajúc sa v jazere alebo minimálne týždeň nespala.

Ako teda vyzerať na dokladoch tak dobre, ako sa len dá? Riadte sa týmito radami:

1. Vhodný outfit

Určite si na seba neoblečte nič biele a ani rolák. Biele tričko splynie s pozadím a vy budete vyzerať nie ako kompletná žena, ale ako odseknutá ženská hlava s krkom. Ak si dáte rolák, zbytočne vám rozšíri krk a na fotografii budete pôsobiť disproporčne.

2. Vhodný účes 

Vlasy, zopnuté do chvosta, pôsobia na fotografii na doklade krajšie, než rozviata hriva, ktorou oslňujte radšej muža vašich snov na prvom rande a nie policajný fotoobjektív. Uhladenými vlasmi sa vyhnete tomu, že budete na fotografii vyzerať ako tvár s kopou vlasov namiesto bieleho pozadia. Pozor! Aby ste sa vyhli faktu, že budete na fotografii vyzerať ako Fantomas v jeho najlepších rokoch, skúste si spodnú časť chvosta prehodiť cez plece dopredu.

Ak máte krátky účes, musíte sa spoľahnúť na priazeň osudu a venovať plnú pozornosť ostatným bodom v tomto článku :).

Odporúčame tiež:  Zemiakové pleťové masky na pigmentové škvrny a jazvy po akné

správna póna pri fotení

Zdroj: Shutterstock®

3. Vhodná póza

Ak vám úradníčka za objektívom povie, aby ste sa opreli o operadlo stoličky, nemyslí tým, že si máte naň ľahnúť. Priame držanie tela je na takejto fotografii nutnosť, pretože vám pomôže zmierniť prípadnú dvojitú bradu a vrásky a tiene na krku. Bradu nedvíhajte príliš vysoko – naopak, vhodnejšia je poloha, ak máte bradu trošku nižšie. Na fotografii budete tak pôsobiť prirodzenejšie, viac sexi a nikto vám nebude vidieť do nosa!

4. Nesmejte sa!

Pokiaľ nepatríte do kategórie mizantropov, ktorí naštvane pozerajú na celý svet už len z princípu, s touto vetou ste sa pri vybavovaní dokladov už určite stretli. Nie že by vás na polícii podozrievali z toho, že je vám na ich práci niečo nadmerne smiešne, faktom je, že úsmev ako reklama na dobrú prácu vášho zubára spôsobí dosť výraznú zmenu charakteristických čŕt tváre. Neznamená to ale, že sa pred objektívom nemôžete zľahka pousmiať. Naopak, na fotografii bude pôsobiť oveľa príjemnejšie a prirodzenejšie.

Odporúčame tiež:  Bodky nie sú v kurze! A čierne na tvári už vôbec.

ako sa správne odfotiť na občiansky preukaz

Zdroj: Shutterstock®

5. Do pozoru!

S natáčaním hlavy zbytočne nešpekulujte – časy, keď ste sa na občiansky preukaz mohli odfotiť takmer z profilu, sú nenávratne preč. Okrem toho, ak budete pozerať do objektívu priamo, upriamite pozornosť na váš pohľad a úsmev a opticky potlačíte ostatné nedostatky.

6. Správny make-up

V tomto prípade viac znamená skutočne viac. Ak bežne frčíte na líčení v nude odtieňoch, pre tento krát pokojne pridajte. V nude rúži a decentných očných tieňoch budete na fotografii, ladenej do všetkých možných odtieňoch sivej pôsobiť úplne nenalíčene. Samozrejme, s ničím to netreba preháňať, ale intenzívnejšie farby sú v tomto prípade žiadúce.

Odporúčame tiež:  Odhaľte s nami silu make-upu!

ako sa nalíčeť na fotenie na doklady

Zdroj: Shutterstock®

7. Pevné nervy

Presne to je to, čo budete potrebovať najviac. Pretože môžete mať vhodný outfit, účes aj mejkap, ak sadnete pred objektív naštvaná na celý svet kvôli čakaniu v nekonečnom rade alebo počúvaniu vrieskajúcich deciek, nič z vás herečku na dokladoch neurobí :).

Odporúčame tiež:  Recepty na skvelé slivkové koláče


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Katarina Hovancova 26.08.16 12:06

KH
karma
86.00

presne tak, pri tom chaose pri vybavovaní a čakaní aj zabudnete na všetky tie dobré rady, ktore ste dali

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 26.08.16 13:11

SK
karma
114.00

niet nad dobré rady

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 26.08.16 17:54

MM
karma
100.00

naozaj tie dnešné foto na OP sú katastrofálne

  • 0
Odpovedať

Iveta Moravčíková 26.08.16 22:16

IM
karma
100.00

neznášam také vybavovačky človek sa cíti strašne aj pri tom fotení

  • 0
Odpovedať

Jana Vaszily 23.09.16 08:27

JV
karma
-1.00

*****VYSKUSAM****

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní