Čo by mal obsahovať kvalitný krém proti vráskam?

Čo by mal obsahovať kvalitný krém proti vráskam?

Kedy je najlepší čas zaradiť krémy proti vráskam do svojej každodennej starostlivosti o pleť? Otázka, ktorou sa zaoberá mnoho z nás. A odpoveď? Odpoveď nie je jednoznačná. Avšak najideálnejšie je siahnuť po takýchto krémoch ešte skôr, než sa vám na tvári objaví prvá vráska. Zväčša ide o obdobie medzi 25. a 30. rokom života. V období, kedy sa začína spomaľovať tvorba kolagénu, ktorý zabezpečuje elasticitu pokožky a jej hydratáciu.  

Protivráskové krémy by zväčša mali obsahovať ingrediencie, ktoré pleti prospejú a pomôžu jej odolávať vonkajším negatívnym faktorom. Ak chcete teda starnúť elegantne a s gráciou, pri výbere pleťových krémov pozerajte aj na ich zloženie. Aké účinné zložky by mal obsahovať pleťový krém, ktorý bude účinný proti vráskam a navyše vašu pleť rozžiari?

Pozri tiež: Toto sú výhody a nevýhody bielenia zubov: Poznáš všetky?

ako odstrániť vrásky

Zdroj: Shutterstock®

Krémy proti vráskam a ich zloženie

Účinnosť krémov proti vráskam je založená na ich aktívnych látkach a zložkách, ktoré obsahujú. Medzi najčastejšie používané a najideálnejšie zložky, ktoré spravia skvelú službu pre vašu pleť, sú:

 • Retinol - ide o pomerne silný antioxidant, ktorý predstavuje formu vitamínu A. Práve táto zložka vďaka svojim antioxidačným účinkom bojuje proti voľným radikálom (spôsobujú rozklad kožných buniek a spôsobujú vrásky) a znižuje príznaky starnutia. Už 0,25 % koncentrácia retinolu prispieva k zlepšeniu štruktúry pokožky, vyhladeniu jemných línii a minimalizovaniu hnedých škvŕn.
 • Vitamín C - ďalší antioxidant, ktorý chráni pokožku pred slnečným žiarením a pred negatívnymi vplyvmi životného prostredia. Navyše vitamín C je nápomocný pri syntéze kolagénu a podporuje jeho tvorbu, takže v konečnom dôsledku prispieva k zjemňovaniu a vyhladzovaniu jemných línii a vrások na tvári.
 • Koenzým Q10 - píše sa o ňom všade, propagujú ho v televíznych reklamách, ale čo v skutočnosti dokáže? Nedostatok koenzýmu Q10 môže viesť k neschopnosti produkovať kolagén a elastín, ktoré predstavujú základné kamene zdravej pokožky. Táto zložka navyše pomáha zjemňovať vrásky v okolí očí a chráni pokožku pred slnečným žiarením.
 • Extrakt zo zeleného čaju - disponuje antioxidačnými a protizápalovými vlastnosťami. Štúdiou bolo preukázané, že extrakt zo zeleného čaju dokáže chrániť pokožku pred rakovinou, pred UV žiarením a navyše môže znížiť rozpad kolagénu. Dokonca ho mnohí výrobcovia pridávajú do pleťových krémov, a to z toho dôvodu, že jeho účinky vedú aj k regenerácii buniek.
 • Kyselina hyalurónová - ide o jednu z najlepších zložiek, ktoré prispievajú k hydratácii pokožky, pretože len hydratovaná pokožka dokáže predchádzať vzniku vrások na tvári. Dokáže naviazať vodu, a to až do 1000-násobku svojej hmotnosti, čo predstavuje maximálny účinok proti starnutiu.
Doliva pleťové krémy

Zdroj: Shutterstock®

Čo sa týka zloženia pleťových krémov, ktoré sú určené na minimalizáciu vrások, tak s vymenovaním zložiek a ich účinkov by sme mohli pokračovať a vytvoriť možno aj samostatnú knihu. Zložiek je naozaj veľa a ich účinky sú rovnako famózne. Zo všetkých teda spomenieme ešte biotín (vitamín H), kofeín, jojobový olej, resveratrol, vitamín E, vitamín K, peptidy, kyselinu mliečnu a ďalšie kyseliny, ktoré predstavujú rovnako skvelé zložky, ktoré by mali obsahovať pleťové krémy zamerané proti starnutiu pokožky.

Ak si neviete vybrať z toľkej ponuky krémov, kde každý obsahuje iné zložky, obhliadnite sa po Doliva pleťových krémoch z línie ROSÉ. S obsiahnutým Oxy-Activ komplexom prispievajú k hydratácii pokožky a zlepšeniu jej elasticity.

Odporúčame: Toto sú hlavné príčiny vypadávania vlasov u mužov: Poznáš ich?


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Ľubica Šťastná 13.01.19 08:03

ĽŠ
karma
100.00

Ďakujem za článok!

 • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 13.01.19 08:08

MC
karma
109.00

Ťažko si vyberať zo širokej ponuky .

 • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 13.01.19 10:17

PV
karma
113.00

Tiež som už vyskúšala veľa krémov proti vráskam a na suchú pokožku..Vyhovujú mi tie, ktoré majú okrem Vami spomínaných zložiek , aj Vitamín E ,kofeín a jojobový olej ..

 • 0
Odpovedať

maria macejovska 13.01.19 12:50

MM
karma
-1.00

fajn zas sa nieco nove dozvediet

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 13.01.19 16:55

MM
karma
100.00

ťažký je boj s vráskami, ale aspoň sa pokúsiť zmierniť prehru

 • 0
Odpovedať

Elena Švachová 13.01.19 21:05

karma
113.00

Roky človek nezastaví,ale starnutie si môžme aspoň ako-tak spomaliť a to kvalitnými pleťovými krémami.

 • 0
Odpovedať

Jana Pitonakova 14.01.19 07:06

JP
karma
100.00

stretávam čoraz častejšie s kozmetikou (nerobím reklamu), ano je síce drahá ale pravdepodobne účinná, nakoľko čítam samú chválu. Pre ženy je samozrejme dôležitá aj cena...tak sa uchylujú aj k lacnejším variantom...tak nech si každá nájdeme to svoje.

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 14.01.19 22:29

JK
karma
100.00

Rada som si prečítala tiež ich používám mám už po 50siatke nie moc drahé a hlavne vráský payria k veku a ja ich mám veľa lebo sa stále usmievam

 • 0
Odpovedať

Anton Marek 12.04.19 12:32

karma
127.00

+ základom sú hydratačné zložky

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní