Dlhšie a pevnejšie riasy? Spoznajte 5 trikov ako na to!

Dlhšie a pevnejšie riasy? Spoznajte 5 trikov ako na to!

Krásne zvodné riasy sú tajnou zbraňou každej ženy. Stačí jeden zvodný pohľad, vďaka ktorému si môžete „obmotať muža okolo prsta“. Dlhé a hlavne objemné riasy sú snom každej z nás. O tom niet pochýb.V súčasnosti je trh preplnený množstvom výdobytkov, vďaka ktorým môžete takýto zvodný pohľad získať - teda v prípade, že vám príroda nenadelila ich prirodzenú dĺžku a objem.

Krásny „bábikovský pohľad“ však môžete získať aj správnou starostlivosťou o ne. Určite je dôležité na konci dňa riasy odlíčiť vhodným odličovačom. Okrem toho môžete vsadiť na vitamíny, ktoré sú nielen pre telo, ale aj pre riasy dôležité.  Akú starostlivosť teda zvoliť?

Odporúčame prečítať: 8 rýchlych návodov na krásne účesy

Dlhšie a pevnejšie riasy? Triky ako na ne

Zdroj: Shutterstock®

1. Správne odličovanie

Mnoho žien sa spolieha na čaro riasenky, pretože tá dokáže krásne definovať riasy. Avšak mnoho z nás ju následne zabúda každý večer odlíčiť. Riasy tak môžu vyschnúť a stať sa krehkými, ak im nedoprajete správnu starostlivosť. Samozrejme žiadna z nás by nechcela, aby jej riasy zoslabli a začali vypadávať.

Pred spaním umývanie tváre nestačí, pretože väčšina očného make-upu je vodeodolná. Preto je dôležité zvoliť správny odličovač očí a správny postup odličovania. Nie je potrebné tlačiť na riasy a ťahať ich, aby ste sa zbavili riasenky. Jednoducho vezmite vatový tampón a očný odličovač a odlíčte riasenku jemnými ťahmi zhora dole.

Odporúčame prečítať: Akné aj po tridsiatke? Zbavte sa ho raz a navždy!

Dlhšie a pevnejšie riasy? Triky ako na ne

Zdroj: Shutterstock®

2. Nešúchajte si oči

Väčšina žien vie, že najväčší hriech je trieť si oči nielen na verejnosti, ale aj v súkromí. Na verejnosti si zničíte váš očný make-up a nebudete vyzerať vkusne. Okrem toho si do očí môžete zaviesť infekciu. Rovnako vďaka treniu očí by mohlo dôjsť k poškodeniu citlivej oblasti rias.

3. Kulma na riasy

Ak vám príroda nenadelila riasy siahajúce donekonečna, tak môžete vsadiť na klieštiky na riasy, poprípade na kulmu na riasy. Avšak s tými je potrebné zaobchádzať opatrne, pretože ľahko sa môže stať, že si riasy poškodíte.

Ak ste sa už pre ňu rozhodli, tak je dôležité ju pred použitím dôkladne vydezinfikovať, pretože kulma môže byť živnou pôdou pre baktérie. Rovnako je dôležité dbať na to, aby nedošlo k priškripnutiu rias, preto ich môžete prostredníctvom kulmy krútiť maximálne pár sekúnd.

Odporúčame prečítať: Zaujímavosti a povery o mačkách

Dlhšie a pevnejšie riasy? Triky ako na ne

Zdroj: Shutterstock®

4. Vitamíny

Vitamíny ako C, D, E a H sú pre ľudský organizmus naozaj dôležité, a to platí aj pre riasy. Pokiaľ chcete objemnejšie a zdravšie riasy, tak by ste mali telu doplniť práve tieto vitamíny.

Vitamín C pomáha telu vstrebávať železo, ktoré podporuje rast rias. Nájdete ho v ovocí ako sú pomaranče, kivi a melón. Vitamín D zas nájdete v rybách, syroch a dokonca aj v niektorých cereáliách. Na vitamín H sú bohaté huby a celozrnné výrobky.

Odporúčame prečítať: Svet Parfumov - Kompozícia vône a používanie I. časť

Dlhšie a pevnejšie riasy? Triky ako na ne

Zdroj: Shutterstock®

5. Sérum podporujúce rast rias

Sérum je skvelým prostriedkom, ako dosiahnuť naozaj krásne vytúžené riasy. Stačí si ho aplikovať tesne k riasam a nechať pôsobiť. Väčšina takýchto sér sa aplikuje hlavne na očistenú pokožku a na noc – vďaka tomu sú jeho účinky najlepšie. Ak sa rozhodnete pre sérum, tak môžete vyskúšať Pharmatheiss Elixír na stimuláciu rastu rias, ktoré podporuje prirodzený rast očných rias a predlžuje ich fázu rastu. Vďaka nemu budú vaše riasy dlhšie, pevnejšie a hustejšie.

Pravidelné používanie Elixíru na stimuláciu rastu rias podporí prirodzený rast, pevnosť a hustotu očných rias. Na dosiahnutie výsledku musí byť elixír aplikovaný denne po dobu 6 – 8 týždňov. Prvé výsledky sa dostavia už po 30 dňoch používania.

Návod na použitie:

 • Raz denne – radšej večer, po očistení tváre.
 • Naneste jemným ťahom linku pomocou aplikátora ku koreňu horných rias.
 • Nechajte chvíľu absorbovať.
 • Približne po 2 minútach môžete použiť ďalšie produkty tak, ako ste zvyknutí.
 • Po dosiahnutí výsledku môžete aplikáciu obmedziť na 1-2 krát týždenne.
 • Aplikujte 1x denne, po očistení tváre. Naneste jemným ťahom linku pomocou aplikátora ku koreňu horných rias.

Odporúčame prečítať: Bylinková kúra: Pre suchú a citlivú pokožku


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Soňa Krátka 25.01.17 09:20

SK
karma
114.00

zaujímavé - kulma na riasy, hm

 • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 25.01.17 16:14

PV
karma
113.00

Akurát čo ja používam sú klieštiky.. Odličovanie je samozrejmé..

 • 0
Odpovedať

Bria Tóthová 25.01.17 18:16

BT
karma
-1.00

To sérum zaberá. Ja som dostala na Vianoce eyelash booster
Nedávala som tomu veľké nádeje. ale chcela som to vyskúšať
Po čase vidno výsledky. Riasy mám dlhšie a mierne hustejšie. Nemôžeme čakať zas 3D umelé riasy ale ako podpora je to skvelá vec

 • 0
Odpovedať

Iveta Moravčíková 26.01.17 12:32

IM
karma
100.00

krásne hlavne pre mladé kočky

 • 0
Odpovedať

Gabriela Prelecová 01.02.17 17:38

GP
karma
-1.00

Chcela by som mať konečne dlhe riasy,aj ked si ich namalujem hned spadnú,,dlhe riasy oživia oči :-)

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní