Do boja proti vráskam

Do boja proti vráskam
  • 22.09.2016
  • Claire Clairmont

Gény a vek nepustia, to je jasné ako facka. Vrásky sa skôr či neskôr objavia na tvári a dekolte každej jednej z nás a je len na nás, či do boja proti nim budeme musieť vytiahnuť zbrane najťažšieho kalibru vtedy, keď už sa objavia alebo si dáme trošku námahy ešte predtým. Čo spôsobuje vrásky a ako ich vznik oddialiť najviac, ako to pôjde?

Príliš veľa slniečka

Všetkého veľa škodí a v prípade slnečných lúčov to platí dvojnásobne. Nikto od vás nechce, aby ste sa vyhýbali slnku ako čert krížu, ale dôsledne dbajte o to, aby sa vaša pleť nikdy nespálila. Každé spálenie totiž spôsobuje trvalé poškodenie kože, a tým aj jej starnutie a vznik vrások.

Odporúčame tiež: 5 základných pravidiel na predĺženie letného opálenia

zdravé stravovanie

Zdroj: Shutterstock®

Sme to, čo jeme

Aj v tomto prípade to platí dvojnásobne. Pestrá, vyvážená strava s obmedzením cukru a tuku sa postará o to, aby sme boli v lepšej kondícii, čo sa prejaví aj na stave pokožky.

Voľné radikály

Voľné radikály ničia kolagén a spôsobujú starnutie, to je vec známa. Asi sa nebudeme zaoberať otázkou pôvodu týchto nepriateľov zdravia a krásy, podstatné je, ako proti nim bojovať. Stačí k tomu celkom málo – nebudeme fajčiť ani sa prejedať, budeme sa vyhýbať UV aj RTG žiareniu, budeme sa starať o pravidelný prísun antioxidantov do nášho organizmu, teda konzumovať veľa ovocia a zeleniny. Naozaj máličko, nie?

Odporúčame tiež: Zdravé ovocné oleje: maliny, ríbezle, jahody

zákaz fajčiť

Zdroj: Shutterstock®

Pitný režim

A teraz nemyslíme obligátne vypitie dvoch – troch litrov vody denne. Alkohol je známy tým, že dehydruje organizmus a takáto pleť prirodzene reaguje tvorbou vrások. Preto ak chcete byť večne krásne, s alkoholom opatrne a do pohára na stopke si nalejte radšej čistú vodu.

Fajčenie

Niektorých zlozvykov sa ťažko vzdáva a fajčenie je určite jedným z nich. Ak ale chcete byť nielen zdravé, ale mať aj pleť bez vrások, zbavte sa tohto zlozvyku raz a navždy. Nikotín zužuje cievy a extrémne sťažuje živinám, kyslíku a krvi cestu do našej pokožky, čo spôsobuje jej nezdravý vzhľad.

Žuvačky

Možno je to prekvapivé, ale neustále žuvanie žuvačky síce prospieva vašim zubom, menej sa jej už ale poďakuje vaša spodná pera. Preto to ani so žuvaním radšej nepreháňajte.

Odporúčame tiež: Zbavte svoje telo ťažkých nebezpečných kovov

spánok v sieti

Zdroj: Shutterstock®

Spôsob, akým spíme

Striedajte polohy v spánku tak často, ako sa len dá a vaše spiace podvedomie vám dovolí – ak sa vám pri tom podarí zhodiť z postele vášho partnera, pre tentokrát máte odpustené. Dlhodobý tlak na pokožku kvôli ležaniu na jednej strane spôsobuje vrásky nielen na dekolte a krku, ale aj na tvári.

Mimické prejavy

Často sa mračíte alebo sa veľa smejete? V tom prípade sa pripravte, že vaša pleť si to zapamätá práve prostredníctvom mimických vrások medzi obočím, v okolí úst alebo pri vonkajších kútikoch očí. Mám len dve odporúčania – mračiť sa prestaňte okamžite a smiať sa neprestaňte nikdy. Máme predsa iné technologické vymoženosti na zmizíkovanie už existujúcich mimických vrások než to, že sa už nikdy z chuti nezasmejeme.

Odporúčame tiež: Ako Vyplniť vrásky bez injekcií!

muž a žena pred zrkadlom

Zdroj: Shutterstock®

Pohlavie

Smutný fakt, ktorý neovplyvníme. Ženy sú oveľa náchylnejšie k tvorbe vrások než muži. Je to preto, že ženská pleť je jemnejšia a produkuje menej kožného mazu než mužská. Aby sme z toho neboli nešťastné, zaklincujem to ešte starým známym faktom, že mužom vrásky podobne ako šediny väčšinou pridávajú na sexepíle. Spravodlivé, však?

Gény

Ak má vaša mama pleť hladkú ako detský zadoček aj vo vyššom veku, je oveľa vyšší predpoklad, že podobnú budete mať aj vy. Ak je tomu presne naopak, neostáva vám iné, len na sebe pracovať ešte predtým, ako sa vrásky začnú tvoriť. Nech vás ale nenapadne mame prezradiť, že ju máte za odstrašujúci príklad! Nemuselo by to skončiť len vráskami na vašej tvári :).

Odporúčame tiež: Prečo si pravidelne dopriať masáž tváre


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Gabriela Vrabľová 22.09.16 10:42

GV
karma
83.00

urcite najlepsia je pravidelna starostlivost, kvalitny krem a dostatok vody a spanku a hlavne smiech!!!

  • 0
Odpovedať

Iveta Moravčíková 22.09.16 19:34

IM
karma
100.00

nejaké tie vrásky patria k veku

  • 0
Odpovedať

Helena Zobková Šimurdová 22.09.16 19:48

HZŠ
karma
100.00

Ja si ju doprajem preto, lebo mi prekrví pleť, odstráni únavu, pôsobí ako prevencia predčasného starnutia. :)

  • 0
Odpovedať

Libuše Šumná 22.09.16 20:10

karma
113.00

věk nezastavíš, ale aspoň trochu spomalit

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 22.09.16 20:17

SK
karma
113.00

spomínané veci v článku sú pravdivé, musíme sa o seba starať, dbať na spánok, stravovanie...

  • 0
Odpovedať

Lucia Kobíková 24.09.16 06:12

LK
karma
100.00

So vsetkým suhlasim :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní