Kozmetické a iné nehody - poradíme vám čo robiť

Kozmetické a iné nehody - poradíme vám čo robiť

  • Zdieľaj:
 • 3

Každá z nás snáď už aspoň raz zažila situáciu, kedy sme pomocou kozmetiky nedosiahli želaný účinok, skôr pravý opak.

Takéto kozmetické, ale aj iné ,,nehody“, sa nám najčastejšie stanú práve počas časovej tiesne, kedy nemáme veľa času nazvyš, no napriek tomu chceme byť na plese či inej udalosti neprehliadnuteľná.

V dnešnej rubrike o Kráse si preto poradíme zopár rýchlych a účinných rád, ktoré môžu zachrániť to, čo sme si ,,nadrobili“. 

Odporúčame prečítať: Výhody minerálneho make-upu

ruz

Zdroj: Shutterstock®

Medzi najväčšie kozmetické prešľapy bezpochyby patrí rúž na zuboch. Ide o mimoriadne nepríjemnú situáciu, zvlášť v okamihu, keď si rúž na perách nevšimneme samé, namiesto toho nám to niekto oznámi.

RIEŠENIE: Pred nanesením použite na pery balzam. Pri tmavších rúžoch pri nemala chýbať kontúrovacia ceruzka, ktorou si pery vykontúrujete. Nezabudnite si pery pred nanesením rúžu ceruzkou vymaľovať (rúž bude lepšie na perách držať). Po namaľovaní rúžom pery našpúľte a prstom skontrolujte zuby, či sa na nich rúž nezachytil. 

Odporúčame prečítať: Ako ošetrovať svoju pleť v zime?

holenie

Zdroj: Shutterstock®

Ďalšou nepríjemnou situáciou môže byť práve porezanie pri holení. Pokožka je pri holení citlivá a porezať sa môžete ľahko. Čo robiť v prípade krvácania?

RIEŠENIE: Pri drobnejších rankách pomôže prúd studenej vody, rovnako aj aplikovanie gélu s aloe vera. Pri silnejšom krvácaní je dobrým pomocníkom takzvaná ,,kamencová" tyčinka, ktorá je antibakteriálna a je možné kúpiť ju v lekárni. 

Odporúčame prečítať: Ako opraviť alebo predĺžiť životnosť vášho make-upu?

topanky

Zdroj: Shutterstock®

Kozmetika však vie mnohokrát situáciu aj zachrániť. Predstavte si situáciu: Chystáte sa do divadla a máte v pláne obliecť si elegantné puzdrové šaty. Pod takéto šaty si, samozrejme, plánujete obliecť silonky. Vytiahnete ich a pri obliekaní o ne prsteňom či topánkami zavadíte a vytvoríte tak očko, ktoré má tendenciu sa zväčšovať.

RIEŠENIE: Očko na silonkách viete provizórne zachrániť a zabrániť jeho zväčšovaniu priesvitným lakom na nechty. Očko a okolité roztrhané časti ním potriete, necháte zaschnúť a silonky si opäť môžete obliecť. 

Odporúčame prečítať: Nalíčte sa vo vianočnom štýle

cesnak a cibula

Zdroj: Shutterstock®

Vareniu sa nevyhne takmer žiadna z nás. Niekedy na nás čas tlačí a pred prípravou na spoločenskú udalosť sa musíme postarať o našu domácnosť a navariť. Varenie sa môže prejaviť na vašich prstoch. Pach cesnaku či cibule je na prstoch nepríjemný.

RIEŠENIE: Na odstránenie pachu môžete vyskúšať zubnú pastu. Malé množstvo naneste do dlaní a dlane ňou premasírujte. Potom si dlane dôkladne umyte. 

Odporúčame prečítať: Zažiarte na vianočnom večierku účesom

 

OTÁZKA PRE VÁS:

A čo vy a vaše kozmetické nehody?

Podeľte sa spolu s nami o vaše zážitky...

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Miriama Rusinová 04.02.15 16:23

MR
karma
-1.00

mne sa najhoršou nehodou stala tá, ked som si zakúpila výrobok ktorý mi absolútne nesadol k mojej pleti- na druhý deň som mala tvár červenú, samé fľaky, nepríjemné...

 • 0
Odpovedať

Jozef Macoszek 20.02.15 13:58

JM
karma
-1.00

Porezanie je veľmi neprijemne

 • 0
Odpovedať

Monika Šomšáková 26.03.15 00:47

karma
-1.00

tak s tým priesvitným lakom som už mala skúsenosť :D

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní