Líčenie do školy - ako nalíčiť jemne a prirodzene dospievajúcu pleť?

Líčenie do školy - ako nalíčiť jemne a prirodzene dospievajúcu pleť?

  • Zdieľaj:
 • 4

Školský rok sa naplno rozbehol a školáci trávia čas v laviciach už skoro mesiac. Za ten čas si už navykli na školský režim a s ním spojené ranné vstávanie, ktoré pre väčšinu študentov nebýva príjemné. Rána bývajú hektické a v prípade, že zaspíte, máte na svoju prípravu a osobnú hygienu ešte menej času.

Kým mužské pokolenie to má s rannou prípravou pomerne jednoduché, to ženské dokáže výberom oblečenia a líčením stráviť nejednu hodinu. Aj napriek tomu, že školopovinné dievčatá túžia byť pekne oblečené (pokiaľ nie sú v škole zavedené rovnošaty) a nalíčené, netreba to preháňať, obzvlášť v líčení. Ako sa vraví: ,,Menej je niekedy viac,“ a platí to nielen pre dospievajúce dievčatá, ale i ženy. Líčidlá majú byť pomôckou k tomu, ako jemne podčiarknuť ženskú krásu. 

Odporúčame prečítať: Ako sa nalíčiť - čo je IN túto jeseň?

licenie-do-skoly-ako-nalicit-jemne-a-prirodzene-dospievajucu-plet

Zdroj: Shutterstock®

 Jemné a prirodzené líčenie do školy

Pleť – Dospievajúca pleť mnohokrát bojuje s nedokonalosťami v podobe vyrážok. Tie dievčatá najčastejšie maskujú pomocou krycieho make-upu. Odtieň make-upu však vyberajte dôsledne, vzhľadom k tónu pleti. V opačnom prípade bude pleť farebne oddelená od krku a dekoltu, čo môže pôsobiť komicky. Niekedy však stačí pozakrývať drobné vyrážky či nedokonalosti pleti korektorom a pleť napokon jemne prepudrovať. Treba mať totiž na pamäti, že make-up robí pleť staršou, než v skutočnosti je. 

Odporúčame prečítať: Francúzska manikúra - jemná elegancia na každý deň

licenie-do-skoly-ako-nalicit-jemne-a-prirodzene-dospievajucu-plet

Zdroj: Shutterstock®

Líčka – Pre zdravší vzhľad sa po aplikácii make-upu a púdru nanáša na vystúpené lícne kosti lícenka/bronzer. Ani s nimi to však netreba preháňať a nanášajte ich iba v minimálnej vrstve. Nič nepokazíte nežnou ružovou či broskyňovou farbou, ktorá jemne prežiari líčka.

Oči – Tmavé očné tiene, výrazne namaľované mihalnice či iné výrazné líčenie nie je do školy vhodné. Vhodnejšie sú zemité očné tiene, tenká linka a riasy pretreté dvomi vrstvami. Rovnako je potrebné vyvarovať sa príliš hrubému a výraznému obočiu, ktoré vyzerá neprirodzene a najväčšia pozornosť sa upriamuje vtedy naň. 

Odporúčame prečítať: Ako sa menila krása v priebehu 100 rokov? (USA, Rusko, Taliansko, Nemecko)

licenie-do-skoly-ako-nalicit-jemne-a-prirodzene-dospievajucu-plet

Zdroj: Shutterstock®

Pery – Pery je najvhodnejšie potrieť iba jemným tónovaným balzamom, ktorý ich jemne zafarbí a hydratuje. Do úvahy prichádzajú aj nevýrazné rúže – nude, ružovkasté či koralové odtiene.

Odporúčame prečítať: Šikovné kozmetické triky, ktoré vám uľahčia prácu I.

OTÁZKA PRE VÁS:

Líči sa vaša dcéra do školy?

Aké líčenie preferuje?

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com  

  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Gabriela Vrabľová 29.09.15 13:16

GV
karma
83.00

jemné líčenie je určité vhodné na každý deň, presne je to vystihnuté v článku, že menej je viac

 • 1
Odpovedať

Miriama Rusinová 29.09.15 14:17

MR
karma
-1.00

jasné že každá mladá holka chce byť za peknú kočku, ja som si zo začiatku dávala linku na oči ale ptm ked som chodila už na strednú tak som skoro ráno vstávala a cestovala do školy do iného mesta tak sa mi už tak necchelo

 • 0
Odpovedať

Dagmar Becková 29.09.15 14:21

DB
karma
-1.00

Kam za krásou? : - no predsa na stránku KAM ZA KRÁSOU. Kozmetická priateľka ponúka širokú škálu produktov s kvalitnými komentármi ich použitia. Krása a zdravie sú školou života a KAM ZA KRÁSOU je fundovaná "učiteľka". Vďaka.

 • 1
Odpovedať

Dominika Hudáková 05.10.15 22:53

DH
karma
-1.00

Len mnohe zabudaju ze sa licia do skoly a nie na ples

 • 1
Odpovedať

Čo čítajú ostatní