Make-up - cesta ku kráse !

Make-up  - cesta ku kráse !

Make-upy majú za sebou dlhú cestu, ich história siaha až do doby staroveku. Už v dávnych časoch si tvár maľovali starí Egypťania, alebo starovekí Rimania či Gréci. Egypťania, ale aj bohatí Rimania, dávali prednosť bledej pleti. Už počas stredoveku bolo považované za módne, ak mali ženy bledú pleť.

Grécke aj Rímske ženy tým deklarovali svoje postavenie a bohatstvo. Bledá pokožka totiž znamenala, že patria do hornej spoločenskej vrstvy a tmavšia opálená naopak, zdôrazňovala chudobu.


V tých dobách ženy používali na tvár biely prášok z kriedy, alebo užívali dokonca rôzne zmesi jedovatých látok, ktoré obsahovali olovo, ortuť, arzén a často krát viedli až k smrti. V niektorých kultúrach, ženy používali napríklad aj pijavice, aby získali bledý vzhľad pleti, ktorý sa v tom čase považoval za ideál krásy. Našťastie dnes už máme za sebou dlhú cestu od čias, keď sa používali toxické a smrtiace zmesi na zdokonalenie vzhľadu a naše moderné make-upy tieto nebezpečné látky neobsahujú.


Make-up  - cesta ku kráse !Dnešný multimiliardový kozmetický priemysel musí spĺňať prísne vládne nariadenia o tom čo môže a čo nemôže výrobok obsahovať. Účinnosť a bezpečnosť výrobkov je preukázaná rozsiahlym testovaním. Napriek tomu, kolujú rôzne reči o tom aké sú niektoré prísady bežne používané v kozmetike nebezpečné. Avšak výhodou dnešnej doby je, že v súčasnosti už máme na výber z veľkého množstva rôznych druhov a typov make-upov, ktoré sa vyrábajú na všetky typy pleti, s využitím najmodernejších technológii a poznatkov vedy.  Pozitívne je, že medzi nimi nachádzame už aj tzv. ekologické alebo dokonca bio verzie, ktoré sa vyrábajú z najkvalitnejších prírodných ingrediencií, liečivých rastlín bez obsahu rôznych chemikálii, parabénov, minerálnych olejov, umelých farbív atď.

 

Takýmto produktami sú napríklad aj ekologické BB krémy - hity tohto roka.

BB krémy sú špeciálne krémy a make-upy v jednom. Môžete ich nájst priamo na stránke www.bbkremy.sk. Už čoskoro ich budeme mať možnosť pre vás otestovať a dať vám o nich ivac info. Zatial sa o niektorých z nich môžete viac dozvedieť u nás v sekcii Novinky.

 

Zdroj foto: http://rubyverhoeven.blogspot.sk/2011/07/smokey-eye-makeup-with-wet-effect.html

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Zuzana Babinčáková 17.12.12 20:35

ZB
karma
-1.00

jeden BB krém mám aj doma a musím pochváliť :)

  • 0
Odpovedať

Veronika Kulanová 01.07.13 20:53

VK
karma
-1.00

BB krem nepouzivam, nemam dobre skusenosti.radsej si nanesiem kvalitny make up

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 18.01.14 13:19

JK
karma
100.00

tak to som strašne rada, že dnes už máme za sebou dlhú cestu od čias, keď sa používali toxické a smrtiace zmesi na zdokonalenie vzhľadu je to až nepochopitelné čo žena vytrpí pre krásu ja som nikdy nepoužívala makeup a dostala som od déry BB krém a som nadšená

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 25.10.14 15:55

MR
karma
-1.00

ked mňa ani Bb crem veľmi nezaujal

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní