Mladistvý vzhľad vďaka H2O? Zisti, čo dokáže obyčajná voda!

Mladistvý vzhľad vďaka H2O? Zisti, čo dokáže obyčajná voda!

Voda je základom pre všetko živé. Tak ako kvetiny bez vody vednú, tak bez tejto tekutiny vedne i Vaša pleť, pokožka. Hydratácia má veľký význam pre krásu. Je to jednoduché! Pleť sa Vám za Vašu starostlivosť a každodennú hydratáciu odvďačí mladistvým vzhľadom, rýchlo nezostarne a vyhrá boj s vráskami. Povieme si niekoľko rád, ako dodať potrebnú hydratáciu a udržať si ju po celý deň a zabezpečiť si mladistvý vzhľad čím najdlhšie.

Pozri aj: Šupky z cibule a ich zázračné účinky: Odteraz ich už nevyhodíš!

účinky vody

Zdroj: Shutterstock®

Na toto treba myslieť!

V prvom rade si musíme uvedomiť, aké prostredie má najhorší vplyv na dehydratáciu pleti. V dôsledku vonkajšieho prostredia dochádza k strate vody, čím sa stáva pleť vysušená a citlivá. Pokiaľ je to možné, tak je lepšie vyhnúť sa fajčiarskym a prekúreným miestnostiam. Pleť je veľmi citlivá, dehydrovaná a oslabená počas zimných dní, a to hlavne počas mrazov a vetra. Vtedy si vyžaduje zvláštnu pozornosť, keďže pleť ako jediná z celého tela nie je chránená oblečením (pokiaľ nenosíte kuklu). Zimné obdobie si vyžaduje hydratačné, regeneračné a ochranné krémy. V horúcom letnom počasí je dobré osviežiť pleť čistou vodou z rozprašovača, čím sa pleť prebudí a bude opäť svieža. Môžete taktiež použiť termálnu vodu v spreji. Používajú ju aj vizážisti, keď potrebujú dosiahnuť okamžitú vzpruhu make-up.

Neodmysliteľným faktorom je vek, ktorému treba starostlivosť o pleť prispôsobovať. Starnúca pleť stráca elasticitu a tým potrebuje viac vody. Máte citlivú, normálnu, problematickú, mastnú alebo suchú pokožku? Použitím správneho prípravku dodáte pleti vodu, vďaka ktorej sa začne narovnávať a žiariť. Veľa žien si myslí, že keď majú mastnú pleť, tak ju majú aj dostatočne hydratovanú a krém teda nepoužívajú. To je chyba! Maz nie je voda, ktorú pleť potrebuje. Mastná pleť potrebuje taktiež hydratovať. Zo škály výrobkov a krémov si vyberiete ľahšie a menej mastné prípravky, ba dokonca určené na mastnú alebo problematickú pleť. A samozrejme nezabúdajte na pitný režim!

Pozri aj: Bujónové kocky: Aká je realita - používať ich alebo na ne zabudnúť?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Veronika Kulanová 17.03.13 12:08

VK
karma
-1.00

:D

  • 0
Odpovedať

Veronika Kulanová 01.07.13 20:46

VK
karma
-1.00

voda, zaklad zivota ...super :D

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 08.08.13 17:21

karma
100.00

ešte sa mi nestalo aby mi ked som kupovala krém ponúkli vzorku

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní