Namiešaj si účinný elixír krásy! Okrem spánku ti pomôžu aj iné triky!

Namiešaj si účinný elixír krásy! Okrem spánku ti pomôžu aj iné triky!

Spánok je nesmierne dôležitý pre naše celkové zdravie. Kvalitný spánok sa odrazí nielen na našej nálade, celodennej produktivite, ale dokonca aj na našej kráse.

Vraví sa, že ľudia sú prirodzene atraktívnejší, keď sú dobre oddýchnutí. Samozrejme, nielen samotný spánok prispieva ku celkovej kráse. Rovnako sú dôležité aj iné atribúty, ktoré poskytujeme nášmu telu!

Neviete, ako sa prespať ku kráse? Tak spravte niekoľko jednoduchých zmien vo svojej každodennej rutine! Existuje totižto niekoľko jednoduchých zásad, ktoré môžete urobiť, aby ste zo svojho spánku vyťažili maximum. Ktoré to sú? 

Testovali sme: Nivea Q10 Plus C krémy proti vráskam

regenerácia pokožky

Zdroj: Shutterstock®

Sladké sny pre vašu pleť

Štúdie preukázali, že pokožka aktívne metabolizuje najmä počas spánku. Bunky pokožky (epidermy) sa obnovujú 8-krát rýchlejšie v čase medzi 23. a 4. hodinou ráno. Práve v tomto čase dochádza k regenerácii buniek. Pokožka je viac vnímavejšia, pretože dochádza k uvoľňovaniu melatonínu – „hormónu spánku“, ktorý zabezpečuje vyšší prietok krvi spôsobený bunkovou výmenou, ktorá v tomto čase prebieha v tele. Vďaka týmto procesom pokožka dokáže obnoviť svoju bariéru. Takže, ak sa chcete ráno zobudiť so žiarivou pleťou, do postele by ste sa mali uložiť pred tým, než odbije 23. hodina. 

poloha pri spánku

Zdroj: Shutterstock®

Spíte na bruchu? Tak na to rýchlo zabudnite!

Podľa mnohých odborníkov je najlepšie spať na ľavom boku. Údajne v tejto polohe fungujú všetky orgány správne. Avšak, ak dbáte aj na vašu krásu, tak by ste mali zabudnúť na spánok na boku alebo na bruchu. Vankúš totižto môže na vašej tvári zanechať stopy. A navyše, výskumy preukázali, že časté pôsobenie tlaku na tvár (spôsobený vankúšom), môže viesť k tvorbe vrások.

Takže, aká je najlepšia poloha pri spánku? Možno to nebude nič pre vás, no spánok na chrbte udržuje tvár „nepokrčenú“, ale tiež pomáha udržiavať hlavu vo vyvýšenej polohe, čím nebude dochádzať k usadzovaniu tekutín v okolí očí. Takto v podstate zabijete dve mušky jednou ranou – ráno sa budete zobúdzať sviežo bez tmavých kruhov a vačkov pod očami, a navyše budete bojovať proti tvorbe vrások. Nebude to ľahké, no určite si na takúto polohu pri spánku zvyknete. 

Pozri aj: TEST: Nivea Hairmilk šampón a kondicionér pre jemné vlasy

relax s knihou v ruke

Zdroj: Shutterstock®

Nezabudnite na relax

Každá z nás relaxuje rôzne. Niektoré si užívajú chvíľky strávené s rodinou, niektoré si najlepšie oddýchnu s knihou v ruke... Ja patrím k tým, pre ktoré je najlepší relax napustená vaňa s aromatickou a uvoľňujúcou soľou do kúpeľa. To je pre mňa ten pravý relax a chvíľka, ktorú mi nik nemôže ukradnúť. No viete, prečo je kúpeľ skvelý aj pre spánok a krásu? Horúci kúpeľ zvyšuje teplotu tela. Po tom, čo kúpeľňu opustíte, sa telo začne prirodzene ochladzovať. To je jasným signálom pre telo, že je čas na spánok. Aj keď, u niektorých to funguje trošku naopak. Ak patríte k tým, ktorých kúpeľ skôr preberie, tak si radšej doprajte čaj z medovky, banánu atď. Tieto čaje vás zbavia stresu a podporia váš spánkový cyklus. 

odlíčovanie pleti

Zdroj: Shutterstock®

Dovoľte pokožke dýchať

Nezabúdajte na zlaté a najdôležitejšie pravidlo: pokožka potrebuje cez noc dýchať. Preto by sme pred spaním nemali zabúdať na jej dôsledné odlíčenie a rovnako nevynechávajte ani peeling. Ten pokožku vyčistí a zbaví všetkých odumretých buniek, ktoré sa počas dňa na pokožke usadili. Pokožka sa tak môže ľahšie zregenerovať a navyše, pleť je vďaka poctivému odlíčeniu pripravená na aplikáciu nočného krému, ktorý vďaka regeneračným procesom účinkuje oveľa lepšie.

Odporúčame: 5 krokov, vďaka ktorým dosiahnete krásne vlasy ako zo salónu

energia pre pleť

Zdroj: Shutterstock®

Vdýchnite svojej pokožke energiu

Že pokožka nepotrebuje energiu? Ale áno, potrebuje. Rovnako, ako naše telo získava energiu zo stravy, tak aj naša pokožka potrebuje účinné zložky, ktoré jej dodajú potrebnú energiu a doslova ju roztancujú. Vďaka zložkám ako je vitamín A, AHA kyseliny, kyselina hyalurónová alebo vitamín E, bude pokožka žiariť šťastím. Navyše aj vitamín A a koenzým Q10 dokážu s pleťou spraviť zázraky. Práve na tieto 2 zložky vsadila značka Nivea a prišla na trh s novými produktmi, ktoré pleť vzpružia.

Energizujúci nočný krém NIVEA Q10 plus C v sebe spája spomínané silné antioxidanty, ktoré zvyšujú schopnosť pleti prijímať kyslík a tým napomáhať jej regenerácii. Vďaka nemu bude vaša pleť ráno po prebudení pevnejšia a hladšia.

Zabudnúť nesmieme ani na očný krém, ktorý očnému okoliu dopraje intenzívnu nočnú regeneračnú kúru. Osviežuje unavenú a mdlú pokožku v okolí očí. Takže aký elixír krásy sme si namiešali? Elixír plný čistého vitamínu C a koenzýmu Q10. Aký si namiešate vy? 

NIVEA Q10 PLUS C

Zdroj: Shutterstock®

- Anketa

VYSKÚŠALI STE UŽ TENTO RAD PRODUKTOV NIVEA Q10 PLUS C? ALEBO NIEKTORÝ PRODUKT?

Odpovedalo 7 ľudí  

Áno, vyskúšala som celý produktový rad.
0%
Áno, vyskúšala som denný krém.
0%
Áno, vyskúšala som nočný krém.
0%
Áno, vyskúšala som očný krém.
0%
Nie, zatiaľ som žiaden z produktov nevyskúšala.
100%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Soňa Krátka 03.10.17 07:41

SK
karma
114.00

samé dobré rady

  • 0
Odpovedať

Katarína Kusá 03.10.17 10:13

KK
karma
90.00

u mňa naozaj platí ísť spať pred 23,00 hod. a vtedy som ráno ako nová

  • 0
Odpovedať

Anna Bútorová 03.10.17 10:40

AB
karma
76.00

no veru vyskúšam :-)

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 03.10.17 20:52

MM
karma
100.00

moja hodina ukladania k spánku je 22:30, takže stíham :-)

  • 0
Odpovedať

Milka Damašková 04.10.17 22:11

MD
karma
132.00

Zaspať pred polnocou? Nedarí sa mi :/ a už vôbec netuším v akej polohe sa v noci ocitnem, spím poriadne tvrdo..ostáva mi aspoň Q10...

  • 0
Odpovedať

Jana Uhrová 05.10.17 17:24

JU
karma
103.00

o 23:00 som už v posteli, v poslednom čase chodím spať skôr

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní