Negatívne účinky modrého svetla. Ako sa pred ním chrániť?

Negatívne účinky modrého svetla. Ako sa pred ním chrániť?

Neustály očný kontakt s obrazovkami mobilov, tabletov, televízií, počítačov, ale aj LED žiaroviek nám škodí. Pokiaľ neviete v noci zaspať, na vine môže byť aj nadbytok modrého svetla, ktoré zo všetkej tejto elektroniky vyžaruje. Vedeli ste, že tiež blokuje v tele výrobu hormónu melatonínu?

Kvôli modrému svetlu je náš mozog pomýlený chybnou informáciou. Myslí si, že je deň a zaspať nám jednoducho nedovolí. S našim moderným spôsobom života zaniká aj rozdiel medzi dňom a nocou. To sa odzrkadľuje na našom zdraví a aj pleti. Na tvári sa začínajú tvoriť predčasné vrásky, pleť je dehydrovaná a mdlá.

Testovali sme: Rozjasňujúce pleťové sérum Payot (Concentré Éclat)

Payot - Blue Techni Liss

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: Payot

Ako jej pomôcť?

Francúzska kozmetika Payot prišla na trh s novým radom Blue Techni Liss, ktorý bojuje práve proti efektom modrého svetla. Prináša 5 nových produktov, ktoré umožňujú bunkám regeneráciu.

Blue Techni Liss Nuit

Modrý chrono-regeneračný krém na noc. Zabudnite na známky únavy po nepokojnej noci a nedostatku spánku. Tento balzam uvoľňuje svoju regeneračnú silu práve počas tmy. Ráno sa prebudíte s odpočinutou pleťou. Jeho tmavomodrá gélová textúra sa pri kontakte s pokožkou premení na olej. Nočné mikro-riasy obsahujú chrono napravujúce aktívne látky. Tie sa prebúdzajú v noci, a tým zaisťujú kožným bunkám odpočinok a regeneráciu. Jeho zloženie je obohatené o AHA ibišteka.

Blue Tehni Liss Jour

Tato krémová chrono-aktívna starostlivosť pomáha po celý deň chrániť pokožku pred agresívnym prostredím. Chráni ju tiež pred účinkami modrého svetla a vyhladzuje vrásky. Jej krémová konzistencia splýva s pokožkou, vytvára jemný vzhľad a po celý deň zaisťuje príjemný pocit. Je tiež vhodná aj pod make-up.

Blue Techni Liss Concentré

Chladivé sérum, ktoré zabraňuje účinkom desynchronizácie biorytmov pokožky. Zložky prípravku sú obohatené o kyselinu hyalurónovú, ktorá vyhladzuje pokožku, navracia jej objem a vyplňuje hlboké vrásky.

Blue Techni Liss Week-end

Táto peelingová maska vyhladzuje vrásky a obnovuje povrch pleti. Prípravok je veľmi praktický vďaka prenosnému prevedeniu a rýchlej aplikačnej dobe 15 minút. Recyklovateľná maska zo 100% prírodnej tkaniny v individuálnom prevedení je ideálna pre každý víkend.

Blue Techni Liss Regard

Krém, ktorý chráni citlivú oblasť očného okolia pred účinkami modrého svetla a vyhladzuje hlboké i jemné vrásky na tvári. Jeho chladivá masážna koncovka spolu s polotekutou perleťovou konzistenciou vyhladí vejárové vrásky a rozjasní pohľad.

Viac informácií nájdete na: www.payot.com a https://www.instagram.com/payotsk/


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Soňa Krátka 04.12.18 09:04

SK
karma
114.00

čo sa všetko nevymyslí aj v kozmetike, super

  • 0
Odpovedať

Barbora Kubelková 04.12.18 10:08

karma
113.00

Zaujímavé :) Chrono-regeneračný krém by sa zišiel asi väčšine z nás :D

  • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 04.12.18 18:21

ĽŠ
karma
100.00

Už len samotný nápad je skvelý, o čo viac musia byť uvedené produkty...

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 04.12.18 21:40

karma
115.00

Žijeme v dobe mobilov,notebookov,PC...je fajn,že prišla na trh táto kozmetika.

  • 0
Odpovedať

Zuzana Szocsova 05.12.18 16:00

ZS
karma
100.00

nevedela som ze ecistuje takyto typ kozmetiky... oci si pred pc chranim s okuliarmi s filtrom na modre svetlo

  • 0
Odpovedať

Martina Begalova 07.12.18 13:23

MB
karma
108.00

žiaľ v dnešnej dobe máme veľa negatívnych vplyvov už z čohokoľvek, tak sa oplatí chrániť akokoľvek aj tým že človek vyskúša takéto super novinky.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní