Ochrana kože vyžaduje čas. Na pláži je už neskoro!

Ochrana kože vyžaduje čas. Na pláži je už neskoro!

  • Zdieľaj:
 • 2

Žlté fľaky na obľúbených šatách a pokožka červená ako rak? Presne takto to môže dopadnúť, keď sa spoľahneme, že na ochranu pred slnkom stačí myslieť až na pláži.

Dostaňte čas na svoju stranu

Odborníci upozorňujú, že nestačí ustrážiť si množstvo aplikovaného krému, treba mať na zreteli aj čas, kedy sa natierame. Ak ste si zvykli spraviť to až po tom, ako sa zvalíte na plážový uterák, ste v poriadnom časovom sklze. „Optimálny čas, kedy sa treba natrieť, je približne 20 až 30 minút pred plánovaným pobytom na slniečku. Nemalo by to byť menej. Čiže neplatí to, že vyjdem na pláž a tam sa natriem. Už by som mala ísť na pláž pripravená, koža by už mala byť v tom čase ochránená,“ radí kožná lekárka, MUDr. Katarína Poláková, CSc.  

Odporúčame prečítať: Pravda o akné a slnku: Nebude sa vám páčiť!

opaľovanie na pláži

Zdroj: Shutterstock®

Natieranie doma či v hotelovej izbe má aj ďalšie výhody. V prvom rade sa mu môžete venovať naplno, bez rušivých vonkajších podnetov a pred zrkadlom, takže výsledok bude dôslednejší, bez rizika, že zabudnete napríklad na bočné strany krku či iné bežne opomínané exponované časti kože. Vyhraďte si na natieranie pár minút, počas ktorých sa nebudete venovať ničomu inému. Nezabúdajte tiež, že niektoré časti tela si vyžadujú zvýšenú pozornosť.  

Odporúčame prečítať: Daylong slnečná ochrana do každého počasia

daylong slnečná kozmetika

Zdroj: Shutterstock®

Na najcitlivejšie partie, ako sú pery, nos, líca, čelo, uši a tiež okolie očí, sa skvele hodí tyčinka Daylong extreme 50+ Stick, ktorá vďaka praktickému aplikátoru, tuhej konzistencii a vysokému ochrannému faktoru vytvorí nepriepustnú a pritom šetrnú bariéru medzi kožou a UV lúčmi. Jej výhodou je navyše aj skladnosť, zmestí sa i do najmenšej dámskej kabelky.  

Už ani fľak!

Navzdory rozšíreným mýtom, žltkasté fľaky na oblečení rozhodne nie sú ukazovateľom nekvality slnečnej kozmetiky. Je to práve naopak. Sfarbenie totiž svedčí o prítomnosti vysokokvalitných filtrov v prípravku, slúžiacich na filtráciu UV lúčov a efektívnu ochranu kože pred slnkom.  

Odporúčame prečítať: 

Rizikové centimetre: Ktoré kúsky kože zabúdame natrieť?

daylong slnečná kozmetika

Zdroj: Shutterstock®

Neželanému znehodnoteniu šatstva sa dá veľmi jednoducho vyhnúť, a to tak, že bezprostredne po natretí chvíľu počkáte, kým sa produkt vstrebe, až potom sa oblečiete. Pohodlným riešením je Daylong ultra SPF 25 vo forme lipozomálneho lócia, opaľovacieho mlieka s extra rýchlym vstrebávaním a dlhotrvajúcou hydratáciou bez nepríjemného pocitu mastnoty. Kúpite v každej dobrej lekárni alebo v e-shope na www.daylong.sk

Odporúčame prečítať: Ochrana pred slnkom od Daylongu


  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Anna Haverlíková 23.07.15 17:57

AH
karma
-1.00

Už v minulosti som sa veru sama na vlastnej koži /doslova/ poučila, že tá polhodinka pred pobytom na slnku je naozaj potrebná na aplikáciu ochranného krému, aby sa stihol vstrebať a tak ochrániť pokožku, ale súčasne aj neprejsť do oblečenia.

 • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 24.07.15 08:11

MZ
karma
91.00

tiež to tak robím že sa snažím krém natrieť aspoň pol hodinku pred tým ako sa na slnko vyberiem

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Tenké obočie kraľuje sociálnym sieťam! Trend, o ktorom sme si mysleli, že sme sa ho nadobro zbavili, je späť!
Líčenie

Tenké obočie kraľuje sociálnym sieťam! Trend, o ktorom sme si mysleli, že sme sa ho nadobro zbavili, je späť!

 • 0
 • 23.02.2023
Ako často používať retinol? Pozor, prílišné používanie môže skôr uškodiť!
Pleť

Ako často používať retinol? Pozor, prílišné používanie môže skôr uškodiť!

 • 2
 • 18.01.2023
Beauty poradňa GERnétic: Starostlivosť o citlivú pleť
Poradňa

Beauty poradňa GERnétic: Starostlivosť o citlivú pleť

 • 0
 • 23.01.2023