Ochráňte sa pred slnečnou alergiou

Ochráňte sa pred slnečnou alergiou

Po dlhej zime a nepriaznivom počasí sa už všetci tešíme na slnko a nedočkavo počítame dni k letnej dovolenke.

Predstava tepla a slnka, ktoré nás budú dobíjať pozitívnou energiou, vyčarujú nejednej z nás úsmev na perách.

Na zemský povrch nám okrem iných lúčov dopadá UVA a UVB žiarenie. Obe nám dokážu spôsobiť nepríjemnosti. UVB lúče neprenikajú až tak hlboko do pokožky a spôsobujú nám začervenanie, spálenie pokožky, či rakovinu kože. Lúče UVA prenikajú omnoho hlbšie do pokožky a na povrchu kože nám nechávajú pamiatku v podobe starnutia pokožky a slnečnej alergii.

Ochráňte sa pred slnečnou alergiou


Slnečná alergia vzniká na jar alebo na začiatku letnej dovolenky, kedy naša pokožka ešte nie je dostatočne aklimatizovaná, pripravená a zvyknutá na vyššiu intenzitu UVA žiarenia. Do niekoľko hodín od prvotného nechráneného ožiarenia sa na pokožke, ktorá bola priamo vystavená slnečným lúčom, prejavia drobné svrbivé vyrážky, hlavne v oblasti dekoltu, predlaktia, predkolenia, ...


Aby sme týmto nepríjemnostiam predišli, mali by sme myslieť na maximálnu ochranu pred UVA žiarením. Pri výbere správneho opaľovacieho krému si všímajte hlavne hodnoty UVA faktoru daného krému. Preto vo všeobecnosti odporúčame nákup opaľovacích krémov v lekárni, kde Vám poradí pri výbere aj odborník.

Ochráňte sa pred slnečnou alergiou

Laboratoire BIODERMA prináša novinku Photoderm SENSITIVE, SPF 50 / UVA 50, jediný krém na trhu s ochranou UVA 50. Je určený pre ľudí so slnečnou alergiou.


Ak patríte do skupiny ľudí, ktorá počas celej letnej sezóny musí odolávať slnečnej alergii, ale jej prejavy nie sú až tak výrazné, vzniká len jemné podráždenie a začervenanie, pre vás Laboratoire BIODERMA pripravila novinku Photoderm LAB, SPF 30 ako ochranu pred miernou formou slnečnej alergie počas celého leta.

Leto a dovolenku plnú slnka bez nepríjemných následkov praje BIODERMA, ktorú nájdete exkluzívne v lekárni.

Zdroj foto: www.bioderma.com/sk

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

stanislava Pifflová 29.06.13 10:57

SP
karma
-1.00

Zuajimavy produkt BIodermy a pre mna dost aktualny, takze isto vyskusam, pretoze som dlhorocna alergicka na slnko. Som zvedava, ci mi pomoze.

  • 0
Odpovedať

Veronika Kulanová 01.07.13 20:47

VK
karma
-1.00

opat skvely produkt

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 19.10.13 13:27

karma
100.00

na štasie nemám problém z touto alergiou hoci sa na slnku rada opekám

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 24.10.14 17:37

MR
karma
-1.00

veľmi kvalitná kozmetika :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní