Pevnejšia pleť vďaka tvárovej gymnastike (I.časť)

Pevnejšia pleť vďaka tvárovej gymnastike (I.časť)

S pribúdajúcim vekom naša pleť a hlavne pokožka stráca na elasticite a pevnosti, preto siahame po rôznych krémoch, ktoré zabezpečia jej opätovné vypnutie. No zamýšľali ste sa niekedy nad tým, že sú to možno zbytočne vyhodené peniaze? V lepšom prípade krémy naozaj spravia svoju úlohu a v tom horšom prípade skončia v koši.

Čo tak skúsiť niečo, čo vás nebude stáť ani jeden cent a vy tak ušetríte vaše financie? Riešením pre krásnu pevnú pokožku na tvári je tvárová gymnastika. Dnes vás radi prevedieme základnými informáciami o tom, čo to tvárová gymnastika je, aké sú jej výhody, ako začať s jej praktizovaním.

Odporúčame prečítať: Muži a romantické filmy

Pevnejšia pleť vďaka tvárovej gymnastike (I.časť)

Zdroj: Shutterstock®

Tvárová gymnastika

V jednoduchosti môžeme povedať, že ide o cielené sťahovanie a uvoľňovanie svalov. Samozrejme naše svaly zapájame do aktivity aj pri bežnej mimike ako je mračenie alebo smiech. Avšak v takom prípade sa nám na tvári vytvárajú vrásky. Preto vďaka tvárovej gymnastike a hlavne cvikom sa do svalových buniek dostáva viac kyslíka, živín a dokonale sa prekrví celá tvár.

Podľa kozmetičiek a lekárov je tvárová gymnastika najlepšou prirodzenou metódou, ako navrátiť tvári mladosť a pevnosť. Avšak, samozrejme, ani tvárová gymnastika nerobí zázraky. Cviky dokážu obmedziť prehlbovanie vrások, predchádzať vzniku nových, ale nezabránia tomu úplne – veď aj tie patria k starnutiu. 

Odporúčame prečítať: 8 tipov, ako použiť detský púder

Pevnejšia pleť vďaka tvárovej gymnastike (I.časť)

Zdroj: Shutterstock®

Výhody tvárovej gymnastiky

Gymnastika sa skladá z jednoduchých tvárových cvikov, ktoré posilňujú a udržiavajú zdravé tvarové svaly. Práve tieto svaly sú zodpovedné za udržiavanie prirodzenej krásy. Vďaka nej môžete spomaliť starnutie a zabrániť vzniku vrások.

Na vykonávanie tvárovej gymnastiky nepotrebujete žiadne pomôcky – postačia vám vaše ruky a troška praxe. Môžeme povedať, že tvárová gymnastika nahrádza plastického chirurga, vďaka čomu vás ubráni od bolesti alebo prípadnej neskoršej deformácie.

Pravidelným vykonávaním tvárových cvikov (precvičovaním svalov) viditeľne omladnete, zmiznú vám kruhy pod očami a spevní sa vám pleť. 

Odporúčame prečítať: Inšpirujte sa! - Vytvorte si z pracovného stola kreatívne miesto

Pevnejšia pleť vďaka tvárovej gymnastike (I.časť)

Zdroj: Shutterstock®

Ako začať s tvárovou gymnastikou

Samozrejme aj tu platí, že cvikov je nespočetné množstvo. Tie sú zostavené tak, aby posilňovali svaly čela, líc, pier, brady a krku. Preto je výber cvikov na vás – záleží len na tom, akú oblasť tváre chcete posliniť. Môžete sa zamerať len na jednu oblasť alebo sa môžete rozhodnúť pre celotvárovú gymnastiku.

Ak chcete dosiahnuť nejaké výsledky a viditeľné zmeny, tak gymnastiku musíte praktizovať pravidelne, aby sa vaše svaly spevnili. Ak prestanete, tak bohužiaľ, svaly ochabnú.

Ak s gymnastikou začínate, tak najlepšie je predvádzať cviky pred zrkadlom – tak si môžete kontrolovať svoju mimiku, uvedomovať si svoje grimasy. Keďže nepotrebujete žiadne pomôcky, tak cvičiť môžete kedykoľvek a kdekoľvek.

Odporúčame prečítať: 7 feng shui rád ako zbohatnúť


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Lucia Kobíková 16.01.17 16:55

LK
karma
100.00

Super raz za čas si zacvičím :)

  • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 16.01.17 17:45

PV
karma
113.00

Ano , je to dobrá vec.. Ja robím tvárovú gymnastiku už dlhé roky. Samozrejme aj krémy používam.. No roky sa nedajú zastaviť a čím dalej, tým sa robí viac vrások.. No záleží aj na mimike, ked sa mračím ,tak to asi nenapravím.. Ale snažím sa ,aby sa nerobili dalšie vrásky..

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 16.01.17 20:52

SK
karma
114.00

určite je to dobrá vec, najlepším cvikom asi bude pekný a príjemný úsmev už od rána ...

  • 0
Odpovedať

Iveta Moravčíková 16.01.17 21:53

IM
karma
100.00

niečo na tom môže byt

  • 0
Odpovedať

simona vician 18.01.17 14:24

SV
karma
100.00

vsimla som si, ze sa mi zacali prehlbovat vrasky okolo hornej pery, noooo s cim to bude suvisiet, asi budem musiet zacat cvicit :)

  • 0
Odpovedať

Zlatuša Holubová 19.01.17 10:13

ZH
karma
92.00

Veľmi tomu neverím...

  • 1
Odpovedať

Mária Zámečníková 21.01.17 14:07

MZ
karma
-1.00

Tiež som veľa počula o tejto tvárovej gymnastike, no akosi som sa k nej nedokopala..

  • 0
Odpovedať

Juliana Šurkovská 27.02.17 16:46

karma
-1.00

už som o nej počula, zatiaľ som ju však neskúsila

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní