Populárna plastika nosa: 5 faktov, ktoré by ste mali vedieť

Populárna plastika nosa: 5 faktov, ktoré by ste mali vedieť
  • 07.04.2017
  • Michaela Hollá

Rinoplastika alebo plastika nosa sa stáva čoraz obľúbenejšou pre dnešné ženy  i mužov. Hneď po zväčšení pŕs a liposukcii, ide o veľmi populárnu formu chirurgického zákroku. V Amerike si minulý rok nechalo upraviť nos až 150-tisíc ľudí. Na Slovensku za minulý rok o 21% stúpol počet pacientov, ktorí podstúpili tento zákrok.  Súčasný trend kultu tela teda nie je v žiadnom prípade na ústupe.

Príjemný a atraktívny zovňajšok uľahčuje presadiť sa v určitých typoch zamestnaniach, kde obzvlášť záleží na vizáži. Ide najmä o veľmi dobre platené džoby súvisiace s mediálnou prezentáciou firiem, výrobkov alebo služieb. Hoci nemôžete zastaviť starnutie, plastická chirurgia dokáže zvrátiť drobné chybičky na kráse. Takto je to i s obľúbenou plastikou nosa. Avšak predtým ako podstúpite tento zákrok, mali by ste vedieť niekoľko dôležitých faktov.

Operácia je relatívne krátka

Plastika nosa trvá zväčša iba pár hodín. Pacienti sú pod vplyvom úplnej anestézii. Po prebudení majú na nose dlahu, ktorú lekári odstraňujú šiestich alebo siedmych dňoch od operácie. Pod očami však dlhší čas budete mať modriny. 

Prečítajte si tiež: Šikovná make-up artistka vytvára dych berúce optické ilúzie!

Plastika nosa nie je len kozmetický zákrok

Jedná sa chirurgický zákrok, ktorý môže ovplyvniť dýchanie nosom či spôsobiť množstvo rôznych komplikácii. Predtým ako sa rozhodnete pre korekcie nosa, dôkladne sa o tom poraďte s lekárom, pretože nie každý môže absolvovať tento zákrok. 

Zima je najvhodnejšie obdobie

Zima je najpopulárnejšie obdobie z hľadiska plastiky nosu najmä kvôli tomu, že ľudia si môžu skôr zobrať dovolenku potrebnú na uzdravenie.  

Bude vás zaujímať: Aquaphysical - cvičenie, ktoré vás dostane do formy!

Po plastike nosa neužívajte aspirín

Lieky ako aspirín, advil, aleve, motrin môžu spôsobiť problémy s krvácaním. Lekári pacientom radia, aby sa vyhli medicíne, ktorá tlmí bolesť. 

Plastika odlišná pre ženy a mužov

Kontúry mužskej a ženskej tváre sú od seba veľmi odlišné a s tým súvisí aj technika plastickej operácie. Mužský nos má iný sklon a uhol ako ten (jemnejší) ženský. 

Prečítajte si tiež: Zmiernite príznaky migrény pomocou soli!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Monika Filípková 07.04.17 06:21

MF
karma
56.00

V dnešnej dobe môžeme na sebe všetko zmeniť, ale ja by som tento zlepšovací zákrok nepodstúpila, má aj svoje riziká, a čo keď... Myslím, že sú aj dôležitejšie veci ako je práve tento problém.

  • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 07.04.17 07:52

SK
karma
86.00

moja známa si dala urobiť plastiku nosa, a jednoznačne jej to pridalo na kráse a hlavne na sebavedomí

  • 1
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 07.04.17 15:15

PV
karma
113.00

Je to každého osobná vec..Ja sa bojím operácií, ale ak by mi to prospelo k tomu ,že by na mňa nepozerali ako na netvora, tak by som si určite dala urobiť plastiku nosa.

  • 2
Odpovedať

Soňa Krátka 07.04.17 18:20

SK
karma
114.00

ak niekto po tom veľmi túži a hlavne je mu lepšie aj po zdravotnej stránke, prečo nie

  • 2
Odpovedať

Mária Maxianová 07.04.17 19:38

MM
karma
100.00

nie som priaznivcom plastických operácií, ale je to každého vec

  • 2
Odpovedať

Lucia Šeptáková 08.04.17 16:34

karma
108.00

Keď to niekomu zvýšiť sebavedomie,prečo nie.

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní