Prečo používať denný a nočný krém namiesto jedného univerzálneho?

Prečo používať denný a nočný krém namiesto jedného univerzálneho?

Každý týždeň, a vlastne každý deň sa na našom trhu objaví množstvo nových produktov, ktorých funkčnosť môže byť niekedy ťažšie pochopiteľná. Potrebujeme viac ako jeden krém na to, aby sme si udržali pokožku žiarivú a zdravú? Patria nočné krémy len medzi marketingové ťahy alebo si zaslúžia priestor na poličke vo vašej kúpeľni?

Zatiaľ, čo niektoré z nás majú radi pestrosť vo svojej kúpeľni, iné dávajú prednosť sparťanskému prístupu v starostlivosti o svoju pleť. No vedeli ste, že pokožka sa inak správa počas dňa a inak počas noci? Z tohto dôvodu by ste nemali používať jeden univerzálny krém! Poďme sa spoločne pozrieť, aký je rozdiel medzi denným a nočným krémom. 

Pozri aj: Nepoužívaš ochranný faktor celoročne? Toto hrozí tvojej pleti!

Pharma Hyaluron denný krém RICHE

Zdroj: Shutterstock®

Denný bojovník pre krajšiu pleť

V priebehu dňa je pokožka vystavovaná škodlivému UV žiareniu, znečisteniu, vplyvom environmentálneho prostredia a make-upu, preto denné krémy sú primárne zamerané na podporu a ochranu pokožky voči týmto negatívnym vplyvom. Zväčša obsahujú SPF faktor, ktorý zabraňuje spáleniu pokožky. Obsiahnuté antioxidanty bojujú s voľnými radikálmi a prísady ako kofeín zase pomáhajú pokožke vyzerať sviežo a pevne.  

Svojou konzistenciou sú navrhnuté tak, aby sa dali nosiť ako podklad pod make-up, preto sú ľahšie, rýchlejšie sa vstrebávajú a umožňujú pokožke dýchať.

Presne takýmto bojovníkom je Pharma Hyaluron denný krém RICHE, ktorý je ideálny aj ako podklad pod make-up. Je určený pre citlivú, suchú až veľmi suchú pleť. Pokožku intenzívne hydratuje a redukuje vrásky. Stimuluje tvorbu telu vlastnej kyseliny hyalurónovej, čím ju dlhodobo hydratuje a posilňuje  jej prirodzené hydratačné faktory.

Pharma Hyaluron nočný krém RICHE

Zdroj: Shutterstock®

Nočný krém pre sladké sny

Rovnako ako zvyšok tela, tak aj pokožka sa dokáže počas spánku opraviť. Práve v noci prebiehajú v tele rôzne procesy, ktoré obnovujú a regenerujú pleť počas toho, ako my sladko spíme. Nočné krémy obsahujú najsilnejšie a zároveň najpomalšie absorbujúce sa zvlhčovadlá, ktoré sú navrhnuté tak, aby prenikali do pokožky počas niekoľkých hodín. Nočné krémy navyše obsahujú najvyššie koncentrácie zložiek proti starnutiu pleti, ako sú retinol, kyselina glykolová a kyselina hyalurónová. Z tohto dôvodu, sú nočné krémy zväčša hutnejšie a ťažšie než denné krémy.

Skvelým nočným pomocníkom pre našu pleť je Pharma Hyaluron nočný krém RICHE, ktorý je vhodné naniesť na tvár, krk a dekolt. Podobne ako denný krém, tak aj tento nočný je určený pre citlivú, suchú až veľmi suchú pleť. Regeneruje pleť počas nočnej fázy, redukuje vrásky a intenzívne ju hydratuje.

starostlivosť o pleť

Zdroj: Shutterstock®

Prečo používať denný aj nočný krém?

Určite sa nič nestane, ak použijete denný krém v noci a nočný krém počas dňa. Teda nenastane žiadna Sodoma Gomora! Najhoršie, čo sa môže stať tak to, že počas dňa vaša pokožka nebude chránená pred slnkom. V noci zas bude hydratovaná, ale nebude ošetrená celým radom proti-starnúcich a zvlhčujúcich zložiek. Vyberte si jeden, dva alebo celú skriňu produktov. Pokiaľ budete počas dňa chránené pred slnkom a v noci doprajete svojej pokožke hydratáciu, tak rozhodnutie je len na vás

Zaujme ťa: Ako na to: Ako a kam aplikovať očný krém, a vyzerať sviežo?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Milka Damašková 23.10.17 01:50

MD
karma
132.00

Bežne používam ľahší denný a výživnejší nočný krém...akurát v lete niekedy používam denný aj na noc,lebo vtedy mám pocit že mastnejší krém sa mi zle vstrebáva..

  • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 23.10.17 08:41

SK
karma
86.00

zásadne nepoužívam čo je 2v1 alebo 3v1.......

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 23.10.17 17:56

KK
karma
105.00

používam už dlhé roky a vraj na svoj vek nevyzerám :)

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 23.10.17 18:34

MM
karma
100.00

používam denný a nočný krém, veď na to boli aj vyvinuté

  • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 24.10.17 12:29

DB
karma
117.00

denný aj nočný krém už dlhodobo používam a je tam poznať rozdiel...

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 12.12.17 10:08

SK
karma
114.00

tiež mám aj denný aj nočný krém, má to svoj význam

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 04.05.20 16:27

KS
karma
133.00

Používam osobitne denný aj nočný krém.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní