Prečo je pravidelná starostlivosť o pleť dôležitá? Má to svoj význam!

Prečo je pravidelná starostlivosť o pleť dôležitá? Má to svoj význam!
 • 06.08.2013
 • Zuzana Mlčochová

Predovšetkým prevencia a peniaze. Toto sú asi najhlavnejšie faktory, prečo je dobré si pravidelne ráno a večer čistiť pleť a používať vhodné prípravky. Žiaľ, všetko v dnešnom svete je o peniazoch, nevynímajúc takú drobnosť, ako naša spokojnosť s výzorom.

Odporúčame: Recept na zapekané cestoviny s mletým mäsom a syrom

pleťová starostlivosť

Zdroj: Shutterstock®

Čo pravidelné čistenie a starostlivosť o pleť spôsobuje?

Pravidelným čistením pleti predchádzame zaneseniu pórov, a tým aj tvorbe komedómov, a to hlavne preto, že ak pleť nečistíme, túto našu nedbalosť sa naša pleť snaží vyrovnať samočistením. Čím sa pleť zaťažuje a skôr starne. A tu sme hneď pri našich peňaženkách. Nakoľko viac míňame na kvalitné anti-age prípravky, keďže pleť je znečistená, unavená a je nutná častejšia návšteva kozmetičky.

Prevencia, ako vieme, je dôležitá, veď aj vitamíny užívame preto, aby sme boli zdraví. Rovnako je to aj pri domácej starostlivosti. Ak sa starám o svoju pleť od mlada, ona si to veľmi dobre pamätá a poďakuje sa za to. V konečnom dôsledku vás to vyjde oveľa lacnejšie, ako začať bojovať s problematickou pleťou až vtedy, keď je už neskoro a problém je na streche. Spravidla sú tieto prípravky drahšie, nehovoriac o ošetreniach.

prečo sa starať o pleť

Zdroj: Shutterstock®

Ako sa starať o svoju pleť?

Najdôležitejšie je čistenie – správne čistenie ráno a večer. Je to viac ako len používanie dobrých krémov. Svojim zákazníčkam vravím , že je priam zbytočné chodiť pravidelne na kozmetiku a ošetrenia, ak sa nestarajú o seba doma ako treba. Pretože domáce ošetrenie robíte pravidelne a to má veľký vplyv na stav vašej pleti. To, že raz za tri až päť týždňov si prídete oddýchnuť ku kozmetičke je nepodstatné, ak každodennú starostlivosť doma zanedbávate. Akékoľvek kozmetické ošetrenia sú málo. Ak je niečo aj účinné, ide o krátkodobý efekt. Naopak, ak sa starám o svoju pleť doma, je potom u kozmetičky za málo peňazí veľa muziky, ktorá hrá ešte týždne, a tak máme radosť všetci.

Prečo si pleť čistiť večer?

To je nám asi jasné, ale predsa. Cez deň sa potíme pórmi na pleti, dotýkame sa jej a používame na ňu make-up. To všetko musí ísť večer dolu, nehovoriac o tom, že len na vyčistenú pleť patrí krém. Nočný krém, ktorý nám pleť regeneruje a má anti-age účinky, ak to naša pleť už potrebuje.

čistenie pleti

Zdroj: Shutterstock®

Prečo si pleť čistiť ráno? 

Niektoré klientky si myslia, veď načo, večer som si ju vyčistila a potom som bola len doma v posteli. Dôvod je ten, že v noci počas spánku sa naše telo regeneruje a vylučuje zo seba nečistoty. Iste to poznáte, ak sa niekedy ráno zobudíte a potrebujete sprchu, lebo telo máme lepkavé. A to isté platí o pleti na tvári. Klientky sa neraz čudujú, že ráno môže byť čistiaci tampón špinavší ako večer.

Tak a ideme na to. Možno to znie ako hotová veda. Ktorá z nás má na toto čas? Verím, že po tomto článku si ho nájde každá z vás. Bude to trvať len pár minút každý deň, no za spokojný úsmev na vašej pestovanej tvári vám bude stáť za to.

Zuzana Mlčochová – Drolma – beauty a relax centrum

Odporúčame: Módne rúška: Pozri, ako sa s nimi vyhrali známi dizajnéri


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Iveta Ondáková 07.08.13 16:11

IO
karma
96.00

Ano súhlasím , že pravidelnost je v tomto prípade dôležitá, ale všetko je to o zvyku, ja by som určite nezaspala bez týchto večerných rituálov....

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 08.08.13 17:19

karma
100.00

veru tak o pleť sa treba starať a čas si treba vždy nájsť a ani jedna z nás by nemala isť spať makeupom

 • 0
Odpovedať

Lenka Pienčaková 09.08.13 11:55

LP
karma
-1.00

suhlasim perfekný článok :)

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 16.01.14 11:29

JK
karma
100.00

tak to je pravda tiež si pleť čistím rano aj večer a hned sa aj nakrémujem Najdôležitejšie je nájsť si chvíklu času a nemusíme mať neviem ako drahé prípravky

 • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 22.01.14 17:41

BS
karma
100.00

Tiež som za...

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 24.10.14 17:18

MR
karma
-1.00

veľmi kvalitný článok, wau, si myslím, že je veľmi dobré pleť si čistiť aj ráno aj večer a ako píše v článku že pleť sa nám neskôr poďakuje

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 01.05.20 06:29

KS
karma
133.00

Čistenie pleti ráno a večer je základ, bez ohľadu na to či sa líčime alebo nie :-)

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní