Procedúry a zákroky krásy – ktoré stihnúť ešte pred jarou?

Procedúry a zákroky krásy – ktoré stihnúť ešte pred jarou?
  • 17.03.2014
  • Silvia Karasová

Síce už zubaté slniečko vykuklo, stále vonku nemáme tú pravú jar. Ak si pred jej príchodom, ako aj pred vytúženým letom, chcete ešte na rýchlo dať do poriadku svoje estetické chyby, máte na to už len krátku chvíľku. Horúce slniečko a vyššie teploty sa už totiž nezadržateľne blížia a ako isto dobre viete, za takého počasia sa všetky drobné ranky hoja o niečo ťažšie. Čo si môžete expresne vybaviť pred obdobím krátkych sukní, topov a šortiek?

Pozri aj: Čo všetko môže spôsobovať nadmerné grganie? Môže ísť aj o ochorenie?

odstránenie materských znamienok

Zdroj: Shutterstock®

Materské znamienka

Tento zákrok možno podstúpiť či už z estetických dôvodov, alebo zo zdravotných, napríklad z obavy pred rakovinou. Ideálny čas na ich odstraňovanie znamienok je v zimnom, aj predjarnom období. Odstránenie znamienka je otázkou pár minút, zahojenie ranky zas otázkou pár dní.

Kŕčové žily

Ak vás trápia nepekné a výrazné kŕčové žily na nohách, opäť je stále ideálny čas na ich odstránenie. Po zákroku totiž budete musieť nosiť istú dobu na nohách bandáž – kompresívne pančuchové nohavice. A v horúčavách to veru nie je nič príjemné.

Odporúčame: Čo spôsobuje dýchavičnosť? Nejde len o problém s pľúcami!

zubná hygiena

Zdroj: Shutterstock®

Dajte si do poriadku chrup

Stále platí, že o zuby sa treba starať v každom ročnom období. Ak už nejaký ten mesiac plánujete nutné vŕtanie či trhanie, prekonajte sa a objednajte sa na najskorší možný termín. S čerstvo vytrhnutým zubom sa vám letná pohodička pri zmrzline bude len veľmi ťažko nasávať.

Detoxikujte sa

Jar a predjarné obdobie je ideálny na detox aj na formovanie postavy. Pred letom chce každá z nás vyzerať čo najlepšie. Počasie je také akurátne, ani zima, ani horúco. Takže žiadne výhovorky a po nachystaní zdravého šalátiku si vybehnite dať pár kolečiek. Teraz je totižto ten správny čas na jarný detox.

Pozri aj: Diabetická retinopatia je častou príčinou slepoty. Čo ju spôsobuje?

mykóza nôh

Zdroj: Shutterstock®

Zbavte sa plesní

Ak vás trápia plesne na nohách či rukách, nehanbite sa a čím skôr to začnite riešiť. Myslite aj na to, ako si už o pár týždňov budete namiesto gumákov obúvať sandále. Pestované a hlavne zdravé a pekné nechty v nich predsa nesmú chýbať! Starajte sa o svoje nohy dôkladne!

Aké praktiky z pohľadu krásy a zdravia zvyknete pred príchodom jari a leta vykonávať vy?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní