Prehnala si to s vytrhávaním? Nauč sa, ako si nechať dorásť obočie

Prehnala si to s vytrhávaním? Nauč sa, ako si nechať dorásť obočie

Pozná to každá. Stále meniace sa trendy alebo niekedy aj naša vlastná nešikovnosť nás niekedy dohnali až k tomu, aby sme si z obočia vytrhali viac ako je pekné. Najhoršie na tom je však to, že vytrhané obočie len tak ľahko a rýchlo nedorastie, je to skrátka pomerne dlhý proces. My vám v tomto článku poradíme, ako si nechať dorásť obočie do požadovaného tvaru a prípadne hrúbky.

Beh na dlhé trate

Dali ste sa na proces dorastania obočia? Potom si zapíšte za uši, že to nepôjde tak rýchlo a ľahko, ako si možno myslíte. Pri vytrhávaní obočia by totiž malo platiť niekoľkonásobne staré známe: „Dvakrát meraj, raz rež.” Obočie je však príliš dôležitá časť tváre a tvorí celkový výraz a výzor človeka, preto sa tento beh na dlhé trate jednoznačne oplatí absolvovať. Momentálne sa nosí opäť hrubšie, plnšie a bohatšie obočie, ktoré nemusí byť dokonale upravené, ba práve naopak – v móde je strapaté, nedokonalé obočie.

Inšpiruj sa: 4 najlepšie parfumy pre tvoje single kamarátky milujúce kvety

ako trhať obočie

Zdroj: Shutterstock®

Zabudnite na depiláciu

Keď si chcete nechať dorásť obočie, tak prvé, na čo úplne zabudnite, je jeho tvarovanie pomocou depilácie. Aj keď vám ju možno robí odborník, nie je presná a často vás pripraví o viac chĺpkov, ako je únosné, no a vy ste opäť tam, kde ste boli. Uvedomte si, že každý vytrhnutý chĺpok vás môže stáť ďalšie týždne dorastania. Najlepšie bude, ak dokonca odložíte minimálne na 3 týždne aj samotnú pinzetu. Nechajte chĺpkom čas, aby podrástli a začnite ho tvarovať pomocou šikmej pinzety, ktorá je precíznejšia. Po takejto dlhej dobe sa oplatí investovať do odborníka, ktorý vám novovyrastené obočie dokonale vytvaruje do požadovaného tvaru.

Pozor na začiatok a koniec

Najdôležitejšie je poznať pravidlo, kde má obočie začínať a kde končiť. Vezmite si na to ceruzku a začnite od boku pravej nozdry, od ktorej s ceruzkou prejdite cez vnútorný kútik oka až k obočiu. Tu si naznačte začiatok. Od nozdry si priložte ceruzku k vonkajšiemu kútiku oka až k obočiu a tu si naznačte koniec. Takto dlhé by malo byť vaše obočie – všetko, čo vám k tejto dĺžke chýba, nechajte dorásť.

Vyskúšaj: Návod na očnú linku: Takto ju aplikuješ rýchlo a úplne jednoducho

STOP pílingu

Proces dorastania obočia môže byť náročný, no môžete mu dopomôcť. Aby chĺpky dorastali rýchlejšie, môžete si ich dvakrát denne prečesať malým hrebienkom, čo podporuje cirkuláciu krvi a rast chĺpkov. Neodporúča sa však pílingovanie v oblasti obočia, čím zamedzíte prípadnému vypadávaniu chĺpkov. Podporiť rasť chĺpkov môžete aj pomocou ricínového oleja. Vmasírujte si pár kvapiek do obočia každý večer a nechajte pôsobiť pol hodiny. Potom zmyte teplou vodou.

- Anketa

AKÉ OBOČIE SA VÁM PÁČI?

Odpovedalo 463 ľudí  

Čím hrubšie, tým lepšie.
13%
Hlavne husté a bohaté.
58%
Tenšie je krajšie.
28%
Páčia sa mi všetky.
1%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Ľubica Šťastná 11.05.19 07:24

ĽŠ
karma
100.00

Výborné rady!

  • 0
Odpovedať

Jana Tonhauserová 11.05.19 12:09

karma
104.00

Super rady,ďakujeme..

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 13.05.19 16:22

MM
karma
100.00

som rada, že je trendy "nedokonalé" obočie, lebo s pribúdajúcimi rokmi som akási lenivšia

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 16.05.19 21:35

JK
karma
100.00

Naštastie mám krásne obočie každý mesiac chodím ku kozmetičke

  • 0
Odpovedať

Miriama Lešňovská 17.05.19 22:03

ML
karma
-1.00

Super rady! Ja musím každý deň dokresľovať obočie, keďže som si ho za mladi vyšklbala :-(

  • 0
Odpovedať

Soňa Horáčková 29.05.19 13:28

SH
karma
119.00

dobré a poučné rady... najlepšie je nechať tvarovanie obočia odborníkovi... dorastanie obočia fakt trvá dlho...

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 27.04.20 19:44

KS
karma
133.00

Tiež som mala jeden čas otrasne vytrhané obočie, tak som si ho nechala znova dorásť a teraz si ho trhám už iba minimálne, kde je to vážne potrebné. Mala som šťastie, že mi naspäť dorástlo, aj keď je pravda, že som si trošku dopomohla ricínovým olejom :-D

  • 0
Odpovedať

beata kolkova 16.10.21 20:37

BK
karma
-1.00

No mne akosi obocko nerastie,sem tam nejaky chlp vytrhnem , ked vycnieva,pouzivam aj ricinovy olej obcas az rano zmyjem,popripade poutieram v spanku do vankusa :) :) :) skusim to cesanie.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní