Skvalén v kozmetike: Prečo je takým veľkým hitom?

Skvalén v kozmetike: Prečo je takým veľkým hitom?

Skvalén v kozmetike spôsobuje v posledných mesiacoch hotové šialenstvo. Je to silný botanický lipid, ktorý svojím aktuálnym boomom v kozmetickom priemysle dláždi cestu k tomu, aby sme mali žiarivú, hydratovanú a dokonalú pleť. Pozoruhodný je najmä pre svoje obnovovacie a regeneračné vlastnosti, takže určite patrí medzi novinky, ktoré by sme mali pridať do rutiny v starostlivosti o pleť. A to z dobrého dôvodu.

Skvalén je nenasýtená uhľovodíková kvapalina, ktorá sa nachádza v rastlinách, ako sú olivy, cukrová trstina a palmy. Tvorí ju aj ľudská pečeň a je jedným z mnohých lipidov, ktoré telo produkuje na mazanie a ochranu vašej pokožky. V minulosti bol skvalén získavaný z oleja zo žraločej pečene, no viac ako ¼ druhov žralokov sa lovila práve na komerčné účely, a to postupne viedlo k vyhynutiu. V súčasnej dobe je skvalén získavaný z rastlinných zdrojov, takže ak hľadáte produkty so skvalénom, overte si, či je získavaný z rastlín. Čo všetko však dokáže a prečo by sme si mali takéto produkty zaobstarať?

Odporúčame: Jarné makeup trendy: Ružová pre minimalistky aj maximalistky

skvalén v pečeni

Zdroj: Shutterstock®

Je skvalén naozaj výnimočný?

Skvalén sa používa v produktoch, určených na starostlivosť o pleť ako vysoko účinná masť a prírodný antioxidant. Pri aplikácii na pokožku chráni pred stratou vlhkosti a toxínmi, útočiacimi na našu pleť zo životného prostredia tým, že pôsobí ako úžasná bariéra pre našu pokožku. Skvalén napodobňuje naše telo a pôsobí ako prírodný hydratačný prostriedok a navyše sa aj rýchlo vstrebáva. Preto dostanete do pokožky všetku vlhkosť bez vzniku mastnoty ako to robia iné oleje a zvlhčovadlá.

Skvalénový olej môže znížiť výskyt vrások, liečiť jazvy, pomôcť pri znižovaní poškodenia, spôsobeného UV žiarením, vyvážiť produkciu prírodného oleja či zredukovať pigmentáciu. Okrem iného sa vďaka svojej štruktúre podieľa na zachytávaní voľných radikálov a znižovaní oxidatívneho stresu, čo vedie k redukcii vrások a dokonca ho mnohí považujú za účinného bojovníka proti rakovine. A tak skvalén právom vedci a odborníci nazývajú vo svojich štúdiách dvoma jednoduchými slovami: "Molekula budúcnosti" :-)

A my sa čoskoro tomuto zázraku určite ešte povenujeme aj v našich kozmetických testoch.

Bude sa ti páčiť: Tvárová gymnastika: Omlaď svoju tvár aj bez skalpela!

skvalén proti vráskam

Zdroj: Shutterstock®

- Anketa

POČULI STE UŽ O SKVALÉNE?

Odpovedalo 46 ľudí  

Áno
50%
Nie
50%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Mária Maxianová 01.05.18 08:11

MM
karma
100.00

ešte som nečítala, ani nepočula o skvaléne, zišlo by sa otestovať

  • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 01.05.18 08:15

DB
karma
117.00

toto je pre mňa novinka...

  • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 01.05.18 18:08

PV
karma
113.00

Skvalén - nie nepočula som o ňom ešte.. Vždy je niečo nové v kozmetike .. Človek to nemá ani kedy sledovať . Zrazu mi pripadá ,že už je toho strašne veľa, a neviem čo si mám vybrať ,čo je vlastne prospešné , čo je super proti vráskam .. ??!! Je veľa produktov na trhu ,ale nevieme , či je to pravda , že má taký super účinok ten a onen produkt , alebo len dalšia reklama na prachy ..

  • 0
Odpovedať

Zuzana Úradníková 01.05.18 21:50

karma
79.00

Prvy krát o tom počujem ☺

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 01.05.18 22:31

karma
115.00

O skvaléne som ešte nepočula,ale kto by nechcel aspoň trochu omladnúť,stratiť pár vrások,preto sa už teším na dalšie články o tomto "zázraku".

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní