Sleeping mask: Nový rozmaznávajúci trend, ktorý budeš chcieť vyskúšať

Sleeping mask: Nový rozmaznávajúci trend, ktorý budeš chcieť vyskúšať

Sleeping mask, inak povedané nočné masky, sú na našom trhu zatiaľ nováčikmi, hoci v zahraničí už dokázali spraviť obrovský rozruch. A v tomto prípade nám krajina ich pôvodu vôbec nepríde zvláštna. Pochádzajú z Kórey, ktorá je už dlhšiu dobu považovaná za studnicu nápadov a my len s údivom čakáme, čo ďalšie sa na našom trhu objaví.

No vráťme sa späť k maskám na spanie. Čo vám ako prvé napadne, keď sa povie nočná maska? Tie rozkošné masky, ktoré vám prekryjú oči, aby ste si užili pokojný spánok a nerušili vás svetlá z okolia? Síce ide o masky na tvár, ale tie vašu pleť nebudú rozmaznávať a nenechajú ju do rána rozkvitnúť. Myšlienka o ponechaní pleťovej masky a jej predĺženom pôsobení na tvári počas celej noci príde niekomu celkom zvláštna. V úplnej  jednoduchosti však môžeme povedať, že nočná maska pôsobí podobne ako nočný krém, ktorý si s radosťou aplikujete každý večer na pleť. Takže, prečo vyskúšať nočnú masku? Aké sú jej účinky a čo dokáže ponúknuť vašej pleti?

Pozri aj: 5 krokov, vďaka ktorým dosiahnete krásne vlasy ako zo salónu

spánok a krása

Zdroj: Shutterstock®

Spánok krásy pre rozkvitnutie púčika

Nočná maska sa zdá ako skvelý spánkový rituál krásy, ktorý pôsobí počas toho, ako sa pokožka sama regeneruje. K jej regenerácii dochádza práve v čase, keď sa človek ponorí do hlbokého spánku.

Počas dňa je pokožka vystavovaná mnohým negatívnym faktorom a environmentálnym agresorom, ktorým sa snaží odolávať. A teda, zatiaľ čo sa my oddávame pokojnému spánku, naša pokožka prepína z „bojového režimu“ do „režimu obnovy“. Zaujímavý je však samotný proces, ku ktorému v tele dochádza. Počas spánku sa totižto vyplavuje hormón melatonín, ktorý je potrebný pre spánok, ale zároveň je považovaný za antioxidant, ktorý pomáha regenerovať bunky v pokožke.

Počas spánku tiež dochádza k ďalším telesným zmenám. Kým teplota tela klesá na najnižšiu možnú úroveň, teplota pokožky stúpa – takto dochádza k vyparovaniu vody z pokožky. Preto ak máte pocit, že je vaša pokožka ráno po prebudení suchá a vyprahnutá ako Sahara, tak toto je ten primárny dôvod.

Počas spánku sa teda naša pokožka stáva svojou najlepšou verziou, akou len môže byť. Čo je vlastnosť, ktorá je zakomponovaná aj do nočných masiek. Tie pôsobia ako pancier pre pokožku, na ktorej počas noci vytvárajú akúsi bariéru a pripravujú ju na existenciu v súčasnom svete. Nočné masky teda môžeme považovať za taký splnený sen, vďaka ktorému sa pokožka regeneruje a dokáže odolávať negatívnym vplyvom z vonkajšieho prostredia.

nočný krém

Zdroj: Shutterstock®

Nočné masky verzus nočný krém

Používate nočný krém a pýtate sa, prečo by ste ho mali vymeniť za nočnú masku? Čím sa od seba tieto dva na prvý pohľad rovnaké produkty odlišujú? Odpoveďou je ich receptúra, respektíve vzorec a zložky, ktoré obsahujú.

Zatiaľ čo nočný krém je určený na hydratáciu pokožky a podporu jej regenerácie, nočné masky majú silnejšiu receptúru. Takže okrem toho, že pokožke dodávajú väčšie množstvo zvlhčujúcich a hydratačných zložiek, sú koncentrovanejšie a zároveň nápomocné pri rozjasnení pokožky, zlepšení jej vzhľadu a jej regenerácii. Nočné masky sú navrhnuté tak, aby v pokožke uzamkli všetku vlahu a predchádzali tak jej rannej dehydratácii. V konečnom dôsledku môžeme povedať, že nočné masky sú oveľa účinnejšie ako nočné krémy.

Nivea nočné masky

Zdroj: Shutterstock®

Nočné masky opradené rúškom tajomstva?!

Tieto zázračné masky sú akousi SOS záchranou pre tých, ktorí trpia nedostatkom spánku, v dôsledku čoho sa pokožka za krátky čas nedokáže sama zregenerovať. A ak ste sa už ráno videli v zrkadle po prebdenej noci, určite nám dáte za pravdu, že ten pohľad nebol veľmi príjemný. Vyskúšajte preto do svojej večernej rutiny zaradiť Nivea nočné masky, ktoré sú tajnou zbraňou aj u nás v redakcii.

Ak je vaša pleť unavená, tak jej doprajte dotyk nočnej masky Nivea nočná maska Q10 Power s vyšším obsahom koenzýmu Q10 a keratínu pre aktiváciu pleťových buniek a vyššiu produkciu vlastného kolagénu. Každé ráno sa tak budete budiť so zamatovo hebkou pleťou, ktorá bude žiariť na diaľku.

Zabudnite tiež na maskovanie jemných línií a vrások. Nechajte vašu pleť vyspať sa do krásy prostredníctvom nočnej masky Nivea nočná maska Hyaluron Cellular Filler, ktorá je elixírom mladosti. Obsiahnutá kyselina hyalurónová v kombinácii so skvalenovým olejom viditeľne redukuje vrásky a pleť vypína.

Po náročnom dni strávenom v ruchu veľkomesta jej doprajte detox a regeneráciu. Vďaka novej nočnej maske Nivea nočná maska Urban Skin Detox s obsahom výťažkov zo zeleného čaju, antioxidantov, kyseliny hyalurónovej a provitamínu B5 bude vaša pleť odolávať všetkým negatívnym faktorom vonkajšieho prostredia.

Tak ktorú si vyberiete? Ktorá je pre vás a vašu pleť stvorená?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Mária Maxianová 28.03.19 07:39

MM
karma
100.00

zrovna som dostala vzorku Nivea nočnej masky Q10 Power, vyskúšam, posúdim

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 28.03.19 12:05

JK
karma
100.00

Niveu používam roky a aj tútu kozmetiku a som maximálne spokojná

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní