Starostlivosť o pleť v zime: 5 krokov, ktoré sú alfou a omegou!

Starostlivosť o pleť v zime: 5 krokov, ktoré sú alfou a omegou!

Chladné jesenné dni, ale aj blížiace sa zimné obdobie, dokážu vyštípať nejedno líčko. No okrem toho, že vám vytvoria červeň na tvári, dokážu ju nesmierne vysúšať. A to sa netýka len pokožky na tvári, ale na celom tele. A to nie je všetko! Tieto faktory môžu prispieť k tomu, že vám pokožka popraská, bude sa olupovať, či dokonca sa na nej vytvorí ekzém. Nič príjemné, že?

Akonáhle sa dostanete z chladného prostredia do vykúrenej miestnosti a naopak, pokožka sa začne brániť a reagovať negatívne na tieto podnety. Preto vám prinášame 5 tipov, ako sa tomuto počas zimnej a mrazivej sezóny vyhnúť. 

Pozri aj: Kvalitná pedikúra v pohodlí domova za málo peňazí. Vieme ako na to!

Pharma Hyaluron krémy

Zdroj: Shutterstock®

Ľahké krémy vymeňte za hutnejšie

Používate celý rok jeden univerzálny krém? Alebo používate celoročne ľahký krém, ktorý sa rýchlejšie vstrebáva do pokožky? Čo tak v zimnom období používať hutnejšie krémy? Je dôležité aby ste aj v zimnom období používali krémy s ochranným SPF faktorom, ktorý znižuje riziko poškodenia pokožky. Preto, ak ste možno lenivé na to, aby ste používali extra krémy, nielen v rôznom ročnom období, ale aj počas dňa a noci, tak to skúste napraviť. Nočné krémy dokážu pomôcť pokožke regenerovať sa a viac ju hydratujú.

Našimi obľúbencami sú intenzívne hydratačné pleťové krémy Pharma Hyaluron denný krém RICHE a Pharma Hyaluron nočný krém RICHE – oba stimulujú tvorbu vlastnej kyseliny hyalurónovej, dlhodobo hydratujú pleť a posilňujú jej prirodzené hydratačné faktory.

A aby sme nezabúdali aj na ochranu pokožky pred slnečným žiarením, tak v ponuke e-shopu naturprodukt.sk nájdete aj jedinečný Pharma Hyaluron denný krém RICHE + SPF 15, ktorý je určený špeciálne pre citlivú, suchú až veľmi suchú pleť. 

zelenina

Zdroj: Shutterstock®

Hydratujte pokožku

Ústredné kúrenie dokáže pokožku naozaj potrápiť. Takže, okrem toho, že budete pokožku hydratovať zvonku, je dôležité hydratovať ju aj zvnútra. Z toho dôvodu nezanedbávajte pitný režim. Čajíky sú v tomto období naozaj vítané. Príjemne zahrejú a doplnia tekutiny. Nezanedbávajte ani konzumáciu ovocia a zeleniny, ako je uhorka, ľadový šalát, reďkovka, či zeler. 

Zvlhčovanie pokožky

Ak máte pocit, že je vaša pokožka extra suchá a šupinatá vďaka ústrednému kúreniu, a nepomáhajú ani hydratačné krémy, tak je načase investovať do zvlhčovača. A to najmä v prípade, ak trávite množstvo času doma. Teda, ak sa pohybujete hlavne vo vykúrených miestnostiach, tak môžete mať pocit, že je vaša pokožka „o číslo menšia“ – preto nezabúdajte: zvlhčovať, zvlhčovať a zvlhčovať!  

Odporúčame: Prečo používať denný a nočný krém namiesto jedného univerzálneho?

exfoliácia pleti

Zdroj: Shutterstock®

Zabudnite na produkty s obsahom alkoholu

Toto je základom nielen v lete, ale aj v zime. Aj keď je lákavé, najmä mastnú pokožku vysušovať prostredníctvom alkoholu, je to najväčšie zlo, ktoré môžete spáchať voči pleti. Ak ju budete vysúšať, tak pokožka bude produkovať viac a viac mazu, vďaka čomu sa bude viac lesknúť a bude viac mastnejšia. Takže pamätajte, žiaden alkohol na tvár nepatrí!

Exfoliácia je povolená

Hoci môžeme skryť naše nohy pod vzorované pančuchy a zakryť naše ruky pod úpletové svetre, našu pleť skryť nedokážeme. Z tohto dôvodu, ak chcete aby vaša pleť bola žiarivá, tak určite nezabúdajte na exfoliáciu  a hlavne nie vtedy, ak sa chystáte na vianočný večierok alebo ples. 

Zaujme ťa: Ako na to: Ako a kam aplikovať očný krém, a vyzerať sviežo?


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

11 komentárov

Katarína Konečná 24.11.17 08:15

KK
karma
105.00

produkty z obsahom alkoholu na tvár nepoužívam celý rok a len dúfam, že u nás "na západe" tento rok nebude tuhá zima

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 24.11.17 17:32

MM
karma
100.00

veru zima, mráz a vietor dajú zabrať, doma ústredné kúrenie tiež, takže starostlivosť je namieste

 • 0
Odpovedať

Helena Zobková Šimurdová 25.11.17 16:43

HZŠ
karma
102.00

Prvé 4 kroky vzorne dodržiavam...

 • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 25.11.17 17:05

PV
karma
113.00

Určite aj ja by som si mala zadovážiť taký krémik .Ovocie a zeleninu papám ,aj sa snažím doma toľko nekúriť ,lebo nemám rada suchý vzduch..

 • 0
Odpovedať

Michaela Horváthová 25.11.17 20:50

MH
karma
89.00

Ďakujem za cenné rady

 • 0
Odpovedať

Marianna Rajniaková 26.11.17 08:07

MR
karma
109.00

neviem si zvyknúť na nočný krém, mám pocit že všade poobtieram..

 • 0
Odpovedať

Jana Uhrová 26.11.17 10:08

JU
karma
103.00

hydratácia pokožky je v zime obzvlášť potrebná..

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 11.12.17 18:03

SK
karma
114.00

v zime mám radšej hutnejšie krémy, svedčia mojej suchšej pleti

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 17.12.17 09:41

JK
karma
100.00

Rada som si prečítala

 • 0
Odpovedať

Natália Homolová 27.12.17 16:42

NH
karma
91.00

Ja by som hlavne mala asi viac hydratovať večne suchá pleť je mojím najčastejším problémom.

 • 0
Odpovedať

Brenda Bolibruchová 25.03.19 12:53

BB
karma
-1.00

tento rok som sa dala na čiste prírodnú kozmetiku, vyhýbam sa organike a alkoholom a o pleť sa starám s mandľovým a sem tam bambuckými telovými maslami z rosemont-u a robia mi na pokožke veľmi dobre. Je vyživená, hydratovaná a ochránená voči mrazu a praskaniu

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní