Tajomstvá krásy žien z rôznych kútov sveta

Tajomstvá krásy žien z rôznych kútov sveta
  • 02.07.2017
  • Monika Šomšáková

Každá krajina má svoje zvyky a tradície odlišné od našich. Inak to nie je ani vo svete kozmetiky. Tajomstvá krásy žien z rôznych krajín spočívajú v rôznych kozmetických rituáloch. Ich recepty na krásu sú jedinečné a tradujú sa z generácie na generáciu už celé roky alebo sa objavia aj nejaké nové. 

Povieme vám,ako sa starajú o pleť ženy z rôznych kútov sveta a ich prezradíme vám ich triky.

Francúzsko

Francúzky majú dokonalú a bezchybnú pleť, ktorú im závidia všetky ženy. Za takouto pleťou je však neustála starostlivosť, zdravý životný štýl a veľa pohybu. Francúzsky odporúčajú dodržiavať pitný režim. Strava by mala obsahovať veľa ovocia a zeleniny, netreba zabúdať na pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu. Make-up používajú veľmi jemný, používajú produkty na rozjasnenie pleti, jednoducho uprednostňujú prirodzenosť. Make-up pôsobí sviežo a zdravo. 

Bude vás zaujímať: Vodný melón – nielen chutné ovocie, ale aj zázrak pre telo

ako sa starajú Francúzsky o pleť

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: Zdroj foto: pinterest.com  

Španielsko

Čo si ako prvé všimnete na Španielke? Jednoznačne jej korunu krásy, vlasy. Dokonalé, pevné, zdravé a lesklé vlasy. O svoje vlasy sa príkladne starajú zábalmi z exotického ovocia, ktoré dodávajú lesk a pružnosť slnkom namáhaným vlasom. Nezabúdajú na pravidelné oplachovanie vodou s citrónovou šťavou. Dávajú si záležať aj na perfektom dekolte a jemných hladkých pleciach. Ovládajú umenie „mať rada samú seba". Sú to hrdé a temperamentné ženy. 

Milujú zvodné oblečenie, vysoké podpätky - inak ich hádam ani neuvidíte. O krásnu postavu sa im postará jedálny lístok plný zeleniny, rýb, morských plodov a pikantné koreniny, ktoré podporujú trávenie.

Bude vás zaujímať: Kozmetika testovaná na zvieratách - Cruelty free: ÁNO či NIE?

ako sa starajú Španielky o pleť

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: Zdroj foto: pinterest.com  

Grécko

Ak sa povie Grécko, predstavujem si vznešenosť, pompéznosť, krásu, energiu, o ktorej sme sa dozvedali z rôznych kníh z antických čias. Presne takéto sú aj dnešné Grékyne. Sú hrdé na vlastné korene, históriu krajiny, a to im pridáva na sebavedomí. Za svoju krásu vďačia zelenine, bielemu gréckemu jogurtu, olivovému oleju a medu. Olivový olej je v Grécku využívaný skutočne na všetko. Dokonca si Grékyne dávajú lyžičku pravého panenského oleja každé ráno ako prevenciu, aby boli zdravé.

Bude vás zaujímať: Kedy začať používať očný krém?

ako sa starajú Grékyne o pleť

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: Zdroj foto: pinterest.com  

Japonsko

Ženy z krajiny vychádzajúceho slnka majú závideniahodnú porcelánovú pleť. Slnku sa vyhýbajú. Určite ste si všimli, že v horúcich letných dňoch chodia s dáždnikmi. Nie, nezbláznili sa, iba si chránia ich bielu pleť. Vedia totiž, že slnko pokožku zároveň vysušuje a spôsobuje neželaný efekt starnutia. To je dôvod, prečo mnohým Japonkám neodhadnete správny vek.

Ich tajomstvom krásnej pleti je pravidelné používanie pílingu so silne čistiacimi účinkami a kozmetiky s ryžovými extraktmi. V takmer každom kozmetickom produkte sa nachádzajú tieto ryžové extrakty. 

Bude vás zaujímať: Čistenie make-up štetcov? Povieme vám, ako na to!

ako sa starajú Japonky o pleť

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: Zdroj foto: pinterest.com  

Amerika

U Američaniek je to trochu inak. Sú to vyznávačky pokrokových, moderných kozmetických prípravkov a technológií. Väčšina Američaniek má problémy s nadváhou a kozmetické problémy rieši skôr plastikou ako zdravou stravou alebo cvičením. Česť výnimkám. Avšak v poslednom období sa stávajú čoraz viac populárnymi staré osvedčené triky pre prirodzenú krásu pochádzajúce od pôvodných obyvateľov Ameriky, teda Indiánov. Rôzne vývary a extrakty z byliniek nahradili špeciálne kozmetické výrobky.

V oblasti líčenia je to taktiež iné ako u Európaniek. Väčšina používa plné krytie, výrazne líčenia a využívajú často služby kozmetických salónov. Veľmi obľúbenými medzi ženami (i mužmi) sa stalo predlžovanie rias, vlasov a iné. 

Bude vás zaujímať: Pripravte pleť na najvýnimočnejšiu udalosť každej ženy

ako sa starajú Američanky o pleť

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Daniela Bieliková 02.07.17 07:50

DB
karma
117.00

najviac ma oslovili tie Francúzsky a ženy z Japonska :-)

  • 0
Odpovedať

Katarína Kusá 02.07.17 13:54

KK
karma
90.00

Japonky sú veľmi pekné ženy aj vďaka tomu, že majú taký detský výraz tváre a samozrejme aj kvôli tomu že sa vyhýbajú slnku, to je fakt

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 02.07.17 18:45

SK
karma
114.00

určite základom je zdravá pleť, minimum make-upu, európanky vedú...

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 31.08.17 21:57

JK
karma
100.00

Všetky ženy sú pekné pokiaľ nezačnú z plastikami a tonami make-upu

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní