Tipy pre krásu, o ktorých vedela už vaša stará mama

Tipy pre krásu, o ktorých vedela už vaša stará mama
  • 10.06.2015
  • Andrea Lukáčová

Pamätáte, keď vás babička upozorňovala, aby ste si natreli tvár, keď idete von do mrazu, alebo aby ste nebehali po prudkom slnku?

Tieto malé zdieľané perly krásy a múdrosti boli vždy pravdivé. A je ich oveľa viac. Poďte si s nami pozrieť najčastejšie vychytávky starých mám, ktoré nám aj dnes majú stále čo povedať:  

Natieraj si tvár krémom

Prečo mala pravdu? Dehydrovaná pleť vedie k ekzémom, poškodeniam, vráskam a suchosti. Koža je oveľa pružnejšia a konzistentnejšia. Hydratujte svoju pleť dobrým hydratačným krémom, nejlepšie hneď po kúpeli.

Nespi na bruchu, ak nechceš mať vrásky

Opäť pravda. Spanie na chrbte je nepohodlné, ale dá sa na to zvyknúť. Pri spaní na bruchu riskujete vrásky. A ešte niečo, ak sa už nedokážete vzdať spania na bruchu, kúpte si saténové obliečky. Minimalizujete tým toto riziko. wink

Odporúčame prečítať: Recepty na beauty produkty z domácich surovín

Pomaranče si s mastnou pleťou rozumejú

krém

Zdroj: Shutterstock®

Nepi cez slamku

Áno, toto je najčastejší spôsob vzniku vrások okolo úst.

Kozmetická vazelína je must have

Veľa dermatológov sa zhoduje a prikyvuje, že vazelína je najlepším prostriedkom na pery, lakte a zhrubnuté chodidlá. Tie naše staré mamy naozaj vedeli, čo je dobré!

vazelína

Zdroj: Shutterstock®

Nedotýkaj sa tváre stále rukami

Agresívne trenie môže viesť k cievkam na koži alebo pod očami, varuje V. Callender, profesor dermatológie na Howard University. Sám spomína dobrú radu jeho babičky: "Naniesť hydratačný krém na tvár dvakrát denne ťahmi smerom nahor" - táto metóda chráni tvár od padania svalstva.

Píling je základ

Až na to, že naše staré mamy to takto štýlovo pomenovať nevedeli. Proste si len vyčistili tvár dobrou mäkkou žinkou a tým odstránili odumretú pokožku. Nepotrebovali ani drahé krémy, ani pílingy. Následne si tvár nakrémovali dobrým krémom.

Odporúčame prečítať: Aké chyby robíme najčastejšie pri umývaní tváre?

Buďte krásna vďaka uhorke

piling

Zdroj: Shutterstock®

Staré vychytávky nie sú vždy zlé

Klasická modrá Nivea, salicylové mydlo.. Skutočne, keď si občas prezriete tváre dnešných senioriek, mnohé majú krásnu a pestovanú pleť. A pritom mali k dispozícii iba obmedzené portfólio výrobkov z radu kozmetiky. Ony hlavne nepoznali mejkap. Preto vy venujte viac pozornosti čisteniu tváre.

Spi dostatočne, pre krásu

Ach jaj, veru! Pre krásu je nutných aspoň 8 hodín spánku, čo je v dnešnej hektickej dobe priam nemožné. Kvalita spánku má priamy vplyv na kvalitu pokožky, znižuje známky starnutia. Vzhľadom k tomu, že koža sa regeneruje sama v noci, môže nedostatok spánku vedie k suchej, mdlej a nezdravej pokožke.

mydlá

Zdroj: Shutterstock®

Jedz zdravo

Sme to, čo jeme. A starká mala pravdu. Zelenina a ovocie sú plné antioxidantov, ktoré udržujú pokožku v mladistvom stave. 

Milé čitateľky, máte aj vy nejakú overenú kozmetickú radu od svojej mamy, alebo babičky, ktorú starostlivo dodržiavate? 

jedlo

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Kristína Sekeráková 01.05.20 20:11

KS
karma
133.00

Presne tak, všetky tie triky už poznám :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní