Totarol: Najsilnejší antioxidant, ktorý musíš vyskúšať!

Totarol: Najsilnejší antioxidant, ktorý musíš vyskúšať!

Úprimne, kto by si neprial zostať navždy mladý? No dobre, buďme realisti, elixír mladosti zatiaľ naozaj nikto nevynašiel, ale večnú mladosť môžeme dopriať aspoň svojej pokožke. A nie, nejde o reklamu na ďalší z radu kozmetických superprípravkov. Ide o látku priamo z prírody. Totarol by mal totiž poznať každý, komu záleží na zdraví svojej pokožky. Ak vás zaujíma prečo, čítajte ďalej!

Antioxidant na pohľadanie

Totarol je jeden z najsilnejších antioxidantov, ktorý nám dopriala sama príroda. Dokonca, ak by sme ho chceli porovnať napríklad s vitamínom E, o ktorom sa hovorí ako o jednotke spomedzi antioxidantov, totarol je až trikrát silnejší a účinnejší! Ide totiž o zložku dreva stromu totara (Podocarpus totara), ktorý je na Novom Zélande taký bežný ako u nás lipa.

Zaujímavosťou je, že práve toto drevo sa kedysi využívalo na stavbu mohutných vojnových kanoí aj mostov. Strom totara sa vie dožiť až 1800 rokov! Žeby náhoda?

Musíš vidieť: VIDEO: Mary Kay novinky za máj 2018 ti rozžiaria deň!

ako dosiahnuť zdravú pleť

Zdroj: Shutterstock®

Večne mladá pokožka

Totarol neutralizuje voľné radikály, ktoré, ako vieme, spôsobujú starnutie a poškodenie buniek, ako dôsledok toho, čo na nás číha úplne bežne – zápaly, zhoršený metabolizmus či oxidácia. Totarol má zároveň silné antimikrobiálne vlastnosti a preukázateľne zabraňuje starnutiu pokožky. Ochraňuje pred oxidačným stresom. Vedeli ste napríklad, že za vznikom akné stojí bunka s názvom Propionibacterium acnes? Poviete si, v poriadku, ale prečo by ma to malo zaujímať, keď to aj tak neovplyvním? A čo, keď vám prezradíme, že ovplyvníte?

čo pomáha pri akné

Zdroj: Shutterstock®

Boj s akné? Pre totarol úplná hračka!

Znie to až neuveriteľne, o to viac, že sa o tom nijako verejne nehovorí, ale práve totarol, ktorý vám dnes predstavujeme, má unikátnu schopnosť obmedziť množenie týchto, vyššie spomínaných, zákerných buniek, zodpovedných za vznik akné. Zrejme sa vám teraz natíska ďalší otáznik, a to, ako sa teda k tejto zázračnej látke dopracovať. Je to úplne jednoduché.

Totarol je vo veľkej miere obsiahnutý v niekoľkých kozmetických prípravkoch, určených na ošetrenie problematickej pleti, takže stačí sa len pýtať, prípadne pozorne čítať informácie o zložení produktov. Porozhliadnite sa teda po prípravkoch so zložkou totarol a doprajte svojej pokožke zdravie, ktoré si zaslúži!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

viktor labakann 05.07.18 11:29

karma
85.00

Nakoniec sme sa predsa dopracovali k reklame. ak, sa nie prípravky, tak nieje, totarol.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní