Trápia ťa červené škvrny na tvári? Vieme, čo ich môže spôsobovať

Trápia ťa červené škvrny na tvári? Vieme, čo ich môže spôsobovať

Farebné škvrny na tvári trápia mnoho ľudí, žien aj mužov. Je dôležité spoznať príčinu týchto problémov a popasovať sa s nimi. V mnohých prípadoch totiž nejde o žiadnu vážnu diagnózu, ale o obyčajný zlý návyk, ktorý sa neskôr prejavuje ako neestetické červené škvrny na tvári.

Poznáme hneď niekoľko dôvodov, prečo sa pravdepodobne s farebnými škvrnami na pleti potýkate a ako tento problém navždy eliminovať.

Príčinou býva kozmetika

Odborníci sa zhodujú na tom, že ak si za začervenanú pleť môžeme sami, väčšinou si to spôsobujeme používaním nevhodnej pleťovej kozmetiky. Často za ňu platíme veľa peňazí a nemáme z nej žiadny účinok, práve naopak. V prvom rade býva kameňom úrazu mydlo, ktoré používame na telo a dostáva sa aj na tvár. Na čistenie tváre by ste mali používať na to určené prípravky a v sprche by ste sa použitiu mydla v oblasti tváre mali vyvarovať. Avšak, nie je mydlo ako mydlo! Pretože v súčasnosti sú na trhu dostupné mydlá špeciálne určené na pleť a starostlivosť o ňu. 

Ani píling nie je v oblasti tváre žiadne neviniatko. Pílingy určené na pokožku tváre nemusia sedieť každému a keď používate také s veľkými pílingovými čiastočkami, môžete si pleť zapáliť. Ak teda radi pílingujete, zvoľte na tvár jemnejší píling s malými čiastočkami, napríklad s cukrom či kávou. Nezabúdajte, že píling by sa nemal robiť denne, stačí raz týždenne.

Vyskúšaj: DIY ružová farba na pery: Dlhotrvajúci rúž si vyrobíš aj z repy

je SPF dôležité

Zdroj: Shutterstock®

Bez SPF nie sú koláče

Hovorí sa, že bez práce nie sú koláče, no v skutočnosti nebude vaša pleť nikdy zdravá, ak budete na slnko chodiť bez ochranného SPF faktora. Až 90 percent predčasných znakov starnutia spôsobuje práve škodlivé UV žiarenie opierajúce sa o vašu nechránenú pokožku. Prípravky s SPF 30 a vyšším je vhodné používať po celý rok ako podklad pod váš mejkap, pretože slnko svieti neustále, nielen v lete.

šport a začervenanie pleti

Zdroj: Shutterstock®

Červená ako paprika?

Cvičenie a aktívny životný štýl vedie v súčasnosti väčšina ľudí. Ak však vychádzate z posilky alebo dobiehate svoj poobedný beh s tvárou červenou ako paprika, nejde o nič prevratné. Vaše telo sa pri aktivite prehrieva a toto je prirodzený prejav. Problém nastáva vtedy, ak začervenanie tváre neustupuje ani po sprche, hodine ani dvoch a vy už prešľapujete medzi dverami a chcete odísť.

Ale takto? Skúste osvedčený trik s kockou ľadu. Vložte si ju do úst do zadnej časti, kde sa nachádzajú receptory ovplyvňujúce teplotu tela. Začervenanosť by mala ustúpiť aj keď si za krk umiestnite niečo ľadové, napríklad aj chladnú plechovku.

Vyskúšať môžete aj ľadovú terapiu. Kockou ľadu si prejdite po tvári - zmiernite tak opuchy na tvári. Aby vám to bolo príjemnejšie, kocku ľadu zabaľte do bavlnenej utierky.

Pozri aj: Starnúť pomaly? Toto sú potraviny vhodné pre ženy po štyridsiatke!

Aktualizovaný článok: 3.2.2023


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Simona Káčerová 03.02.19 17:56

SK
karma
107.00

skvelé tipy.

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 04.02.19 22:56

karma
113.00

Našťastie s týmto problém nemám.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 05.02.19 21:00

JK
karma
100.00

Rada som si prečítala naštadtie tento problém nemám

  • 0
Odpovedať

Alžbeta Stanková 07.02.19 13:13

AS
karma
108.00

môže to byť nepríjemné- mať takéto škvrny na tvári

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní