Tvárová gymnastika: Omlaď svoju tvár aj bez skalpela!

Tvárová gymnastika: Omlaď svoju tvár aj bez skalpela!

Už ste niekedy pristihli dcéru, kamarátku alebo kolegyňu pri prazvláštnych grimasách a nevedeli ste si to vysvetliť inak, než „tá sa musela definitívne zblázniť“? Tak v tom prípade šlo, s najväčšou pravdepodobnosťou, o tvárovú gymnastiku. Je preto načase, aby ste ju vyskúšali aj vy. Tvárová gymnastika totiž dokonale omladí a spevní vašu pleť a čo je na tom najlepšie – úplne zadarmo!

Ktorá z nás by netúžila byť večne mladá a krásna? A keď už nie BYŤ, tak aspoň tak VYZERAŤ? A hoci je len logické, že vekom naša pleť stráca na elasticite a naberá na počte vrások, pomôcť si môžete tvárovou gymnastikou. Tie emotívnejšie z vás ju možno praktizujú odjakživa a ani o tom nevedia. :-) Lenže ako všetko, aj tvárová gymnastika má svoje pravidlá, takže si ich spolu s nami osvojte a pustite sa do práce! Stačí len trošku vytrvalosti a výsledok bude zaručený aj bez drahej kozmetiky či plastického chirurga.

Zaujme ťa: Chudšie kontúry tváre bez plastiky? Povieme vám, ako na to!

gymnastika tváre

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Základom je pravidelnosť a vytrvalosť

Na úvod ešte trochu teórie: snažte sa v každej jednej pozícii zotrvať päť až dvadsať sekúnd. Potom sa uvoľnite. Dôležité sú aj opakovania – pokúste sa každý cvik zopakovať minimálne osemkrát, no pokojne aj viackrát za deň (v práci, v aute, popri varení alebo čítaní KamzaKrásou). :-) Skvelé je, že cviky tvárovej gymnastiky sú skutočne jednoduché, preto sa im venujte minimálne raz denne. Odporúčajú ich tak lekári, ako aj kozmetičky.

Dvojitá brada, vačky pod očami, ochabnuté viečka, ovisnuté líca alebo hlboké vrásky – to všetko môže byť minulosťou, ak budete dostatočne vytrvalé a svedomité. Nie je totiž ani tak dôležité začať, ako neprestať! Alebo sa vám na tvári ešte nič z toho neobjavilo? O to lepšie – nikdy nie je priskoro pustiť sa do prevencie!

spevnenie tváre

Zdroj: Shutterstock®

Dvojitá brada či vačky pod očami budú minulosťou

Tvárová gymnastika sa postará o vaše plnšie pery, krajší krk, produkciu kolagénu, ďalej eliminuje vrásky, odstraňuje dvojitú bradu a vačky pod očami. Pointou je, že do svalových buniek sa dostáva viac kyslíka a živín. Na tvári sa totiž nachádza až neuveriteľných 60 svalov! Cvikov tvárovej gymnastiky je nespočetné množstvo, takže buď sa skontaktujte s inštruktorom tejto (takmer športovej) disciplíny, alebo si napozerajte videá, ako na to.

Buď si môžete vybrať pár cvikov, cielene zameraných na partie, ktoré vás trápia, alebo si zvoľte celotvárovú gymnastiku, čo je, samozrejme, ideálne. Potom už len pravidelnosť a trpezlivý prístup a môžete sledovať, ako každým dňom viac a viac mladnete.

Neprehliadni: Tofu: Buď ho miluješ alebo nenávidíš. Prečo sa ho však oplatí jesť?

omladenie tváre

Zdroj: Shutterstock®

Nielen vaše telo si vyžaduje pozornosť, aby bolo vyformované a pevné. To isté platí aj o tvári. Nech vás však na začiatku neprekvapí príchod svalovice – bežná je aj po tvárovej gymnastike. Nenechajte sa tým odradiť, práve naopak, je to znak toho, že ste cvičili naozaj dôkladne. Čím skôr s tvárovou gymnastikou začnete, tým skôr sa vyhnete príznakom starnutia pleti alebo, ak sa už dostavili, tým skôr ich odstránite.

Základ je nehľadať výhovorky, ale cvičiť vždy, keď máte čas. Vaša tvár je totiž s vami vždy a je presne tým, čo na vás hľadí ráno v zrkadle a tým, čo vás prezentuje a vytvára prvý dojem.

- Anketa

VYSKÚŠALI STE UŽ TVÁROVÚ GYMNASTIKU?

Odpovedalo 21 ľudí  

Áno, mám s ňou skvelé výsledky
10%
Áno, ale nemal/a som trpezlivosť
67%
Nie, ale teraz určite vyskúšam
19%
Nie, ani si to neviem predstaviť
5%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Milka Damašková 27.04.18 00:21

MD
karma
132.00

S touto gymnastikou sa jedine zašiť niekam, kde ma nikto nevidí ,čo z tej hladkej tváričky, keď by si ma deti pamätali ako ženskú s večne vytreštenými očami a vyplazeným jazykom :D

  • 1
Odpovedať

Soňa Krátka 27.04.18 08:46

SK
karma
114.00

už len tú trpezlivosť mať

  • 1
Odpovedať

Helena Zobková Šimurdová 27.04.18 12:32

HZŠ
karma
102.00

Konečne sa musím na to dať, ale hlavne VYDRŽAŤ.

  • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 28.04.18 16:17

MM
karma
100.00

túto tvárovú gymnastiku propaguje Emma Tekelyová

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní