V Kórei ženy vedia ako na to! Spoznajte ich 8 trikov na nádhernú pleť

V Kórei ženy vedia ako na to! Spoznajte ich 8 trikov na nádhernú pleť
 • 30.01.2017
 • Monika Šomšáková

Kórea je mekka kozmetiky a starostlivosti o pleť. Toto vie každá žena, ktorá sa o beauty svet zaujíma. Kórejská kozmetika je známa svojimi dokonalými produktami a technikami v oblasti líčenia a starostlivosti o pleť.

Skoro všetko, čo poznáme, prišlo odtiaľ. Známe BB krémy? Samozrejme Kórea! Kórejské ženy majú krásnu, hladkú a žiarivú pleť. Čo však robia, aby taká bola? Prezradíme vám to!

1. Ženšenový čaj (Ginseng tea)

Ženšen je často používanou a dôležitou zložkou v kórejských beauty produktoch. Taktiež sa používa pri varení a pije sa samostatne ako čaj. Ženšen je prospešný vášmu telu a taktiež je dobrý v boji so starnutím pokožky. Obsahuje veľa antioxidantov a je dobrý pri vyplavovaní toxínov z tela.

2. Dvojité čistenie

Kórejské ženy sú vedené od malička, že ich pleť musí byť dokonalá. Pre nich je veľmi dôležité ísť do postele s dokonale vyčistenou pleťou. Čistenie prebieha v dvoch bodoch:

 • Ako prvé odstránia všetok make-up a nečistoty z pleti. Najčastejšie používajú olejové odličovače. Tie najlepšie odstránia dokonca aj vodeodolný make-up, prebytočný maz, baktérie, nečistoty usadené v póroch vašej pleti. Odličovače na olejovej báze sú najšetrnejšie k pleti a čistia dokonale. Pre dokonalé vyčistenie si aplikujú olej na celú tvár a nechajú ho dve minúty pôsobiť. Potom si ruky navlhčia vodou a JEMNE pleť masírujú. Dôkladne opláchnu alebo použijú uterák namočený v teplej vode a všetko JEMNE stiahnu z tváre dolu.
 • Kórejské ženy veria, že kľúč k žiarivej pleti je čistenie. Mnohé ženy si myslia, že odstrániť make-up odličovačom je postačujúce. Tak potom vyzerá aj vaša pleť. Problémy s akné a upchaté póry. Druhým krokom je čistiace mlieko, gél alebo pena. Záleží na type pleti. Mlieko je na suchú a citlivú pleť (samozrejme môžu ho použiť všetky typy pleti, vôbec im neuškodí), gél alebo pena je vhodná pre zmiešanú, mastnú alebo normálnu pleť (suchá a citlivá by sa týmto konzistenciám mala vyhnúť). Vyhnite sa produktom, ktoré obsahujú alkohol. Krúživými pohybmi jemne masírujte pleť a zároveň ju čistite. Potom opláchnite teplou vodou alebo stiahnite uterákom namočeným v teplej vode.

Odporúčame prečítať si: Na farbe očí záleží aj pri voľbe farebnosti líčenia

V Kórii ženy vedia ako na to! Spoznajte ich 8 trikov na nádhernú pleť

Zdroj: Shutterstock®

3. Exfoliácia

Ďalšia časť starostlivosti o pleť, ktorú kórejské ženy nevynechávajú. Exfoliáciou odstraňujeme odumretú kožu z našej pleti. Pomáha k predchádzaniu rôznych kožných problémov a napomáha k lepšej cirkulácii krvi v pleti. Pomocou exfoliácie vaša pleť nadobudne lesk a zdravý vzhľad. Netreba zabúdať ani na pery, ruky, chodidlá ako aj zvyšok tela. Dávajte však pozor na výber exfoliačných (peelingových) prípravkov. Na tvár a tam, kde máte jemnejšiu pleť použite peelingy s jemnými zrniečkami a na telo pokojne aj hrubšie zrniečka (soľ, cukor, káva a podobne).

Exfoliačné prípravky používajte maximálne dvakrát do týždňa, nie každý deň. Pri každodennom používaní môžete pokožke viac uškodiť ako pomôcť. Váš prirodzený maz na pokožke funguje ako ochranná vrstva a častým peelingovaním si ju môžete narušiť. Detailnejšie by ste sa mali zamerať na časti, ktoré vás najviac trápia, a to napríklad na čierne bodky na nose alebo viditeľné póry na lícach.

Ako sme spomínali pravidelná exfoliácia pomáha cirkulovať krv vo vašej pleti, odstraňuje toxíny z pleti a napomáha k regenerácii a tvorbe nových kožných buniek. Ruka v ruke s týmto ide aj hydratácia pleti zvnútra. Nezabúdajte piť vodu! Ak máte citlivú pleť alebo veľmi suchú, zvoľte peeling veľmi jemný a šetrný k pleti alebo si najprv pleť hydratujte a exfoliácia bude príjemnejšia. Dôležitá vec: po exfoliácii pleti sa nevystavujte priamemu slnku aspoň 24 hodín. 

Odporúčame prečítať si: Pevnejšia pleť vďaka tvárovej gymnastike (I.časť)

V Kórii ženy vedia ako na to! Spoznajte ich 8 trikov na nádhernú pleť

Zdroj: Shutterstock®

4. Toner

Určite aj vy patríte medzi tie ženy, ktoré nevidia až taký zmysel v toneroch. Niektoré dokonca ani nevedia, na čo je dobrý. Je dôležité vedieť, ako toner funguje, vedieť čítať zloženie a rozpoznať látky v toneri, ktoré škodia vašej pleti. Kórejské ženy veľmi dobre vedia, ktoré tonery majú používať, aby ich pleť bola žiarivá a zdravá. Toner je ďalšou súčasťou ich dennej rutiny v starostlivosti o pleť.

Toner sa používa po dôkladnom vyčistení pleti. Tonery sú veľmi prospešné v obnove prirodzeného pH vašej pleti, zvyšujú odolnosť a minimalizujú podráždenia. Vďaka toneru môžu účinné látky z krému preniknúť ľahšie a hlbšie do pokožky. Toner je veľmi dobrý pomocník, ak chcete, aby vaša pleť vyzerala mladšie, hladšie a sviežejšie, mali by ste použiť ten správny toner. Skúste sa vyhnúť tonerom s obsahom alkoholu. Môžu vašu pleť nadmerne vysúšať. 

Odporúčame prečítať si: Viete, ako čistiť vaše hrebene a kefy? Prezradíme vám to!

V Kórii ženy vedia ako na to! Spoznajte ich 8 trikov na nádhernú pleť

Zdroj: Shutterstock®

5. Esencie

Esencie sú pre kórejské ženy neodmysliteľnou súčasťou starostlivosti o pleť. Pre nás možno veľká novinka, no pre nich denná rutina. Základom týchto esencií je tekutý extrakt, ktorý pomáha v procese bunkovej obnove pleti. Ak sa opýtate ktorejkoľvek ženy v Kórei, tak vám povie, že toner a esencie sú neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o pleť. Ak aj vy zapojíte do dennej rutiny esencie, vaša pleť bude žiarivá, bezchybná a zdravá.

Esencie majú viac benefitov ako ostatné beauty produkty a to, že pracujú na bunkovej úrovni. Ak sú esencie koncentrované, dokážu zmierniť jemné vrásky, linky, zmatniť pleť alebo napraviť nerovnomerný tón pleti. Je to skvelý spôsob, ako pokožku revitalizovať a vyživovať zvnútra, aby vaša pleť vyzerala mlado.

Kórejské ženy tieto esencie neaplikujú na vatové tampóniky, bolo by to plytvanie. Jednoducho používajú spreje a poklepávaním po pleti pomáhajú rýchlejšej absorbcii alebo esencie aplikujú na pleť a jemne ich vtláčajú dlaňami do pleti. Esencie sa aplikujú večer po toneri, ale aj ráno. Môžete použiť aj rôzne séra alebo ampulky, ktoré majú najvyššiu koncentráciu zo všetkých, no sú aj pomerne drahšie.

Odporúčame prečítať si: Ako využiť rooibos v kozmetike

V Kórii ženy vedia ako na to! Spoznajte ich 8 trikov na nádhernú pleť

Zdroj: Shutterstock®

6. Hydratácia pleti

Tento bod by nemal platiť len pre kórejské ženy, ale aj pre vás. Často je vidieť na ženách, že hydratačné krémy nie sú ich priorita alebo používajú nevhodný hydratačný krém. Pokožka je mdlá, bez života, suchá a tvoria sa šupinky. Dokonca aj make up na takejto pleti vyzerá strašne. To, že máte pleť zmiešanú alebo mastnú neznamená, že vaša pleť hydratáciu nepotrebuje. Naopak bez hydratácie sa viac mastí. Popremýšľajte nad tým. Hydratačné krémy majú za úlohu uzamknúť vlhkosť vo vašej pleti. Väčšinou je to zložka glycerín alebo urea. Určite si vyberajte hydratačné krémy na základe typu vašej pleti. Nechajte si poradiť od kozmetičky alebo dermatologičky. 

7. SPF ochrana

Veľmi rady sa vystavujete slniečku a chcete mať krásne bronzové opálenie? Je to pekné, ale platíte za to daň v podobe suchej pokožky a rýchlejšej tvorbe vrások. Čudujete sa, ako je možné, že ženy v Kórei majú tváričky v 40-tke ako mladé 20-tky? Oni totiž svoju tvár nevystavujú nadmernému opaľovaniu a tvár si obzvlášť chránia krémami s vysokým faktorom. Svoj dom nikdy neopustia bez toho, aby nemali na tvári nanesenú ochranu proti slnečným lúčom. Bez ohľadu na to, či je vonku slnečno alebo zamračené, vždy použite krém s vysokým SPF. 

Odporčame prečítať si: Dehydratácia pokožky - ako jej predísť?

V Kórii ženy vedia ako na to! Spoznajte ich 8 trikov na nádhernú pleť

Zdroj: Shutterstock®

8. Pleťové masky

Ak sa kórejských žien opýtate na masky, povedia vám jednoznačne, že ich používajú minimálne 2-3x do týždňa. Najčastejšie používajú látkové masky, ktoré len priložíte na tvár. Tieto masky už nie sú známe len u kórejských žien, ale sú veľmi obľúbené aj u nás. Čoraz viac žien im prišlo na chuť a sú geniálne. Sú vysoko koncentrované, zvyšujú absorbciu zložiek do pleti a výsledky vidíte takmer okamžite. Existujú 4 druhy týchto látkových masiek: vláknité, buničité, hydrogélové a bio-celulózne masky.

Tieto masky si nechávajte na pleti po dobu minimálne 20 minút, aby ste získali tie najlepšie účinky. Všetky živiny v maskách potrebujú trochu času, aby sa dostali hlbšie do vašej pleti. Avšak pri maskách z obsahom AHA, nenechávajte dlhšie ako 15 minút. Tieto masky obsahujú kyselinu mliečnu, glykolovú a kyselinu jablčnú a tie na pleti nesmú pôsobiť pridlho. Samozrejme stále sa pridržiavajte pokynov na obale!

Odporúčame prečítať si: TOP 5 kozmetických trikov, ktoré vás zachránia

V Kórii ženy vedia ako na to! Spoznajte ich 8 trikov na nádhernú pleť

Zdroj: Shutterstock®


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Mária Terefenková 30.01.17 05:20

MT
karma
86.00

Kto chce mať peknú pleť, musí sa jej neustále venovať.

 • 0
Odpovedať

simona vician 30.01.17 07:49

SV
karma
100.00

myslim si ze ruka v ruke ide s pletou aj stravovanie,moja korejska kamaratka, zije v soule.. ked som videla ako malo zje , ze maso co my tu mame bezne v rodinach pre jedneho im vystaci pre celu rodinu, zato viac jedia zeleniny.... tak myslim, ze aj v tom nieco bude a malo by na to mysliet viac a viac nie len slovenskych zien...

 • 1
Odpovedať

simona vician 30.01.17 07:50

SV
karma
100.00

clanok je dobry, dakujem za rady :)

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 30.01.17 14:09

SK
karma
114.00

dobré rady, áno, základom všetkého je čistá - zdravá pleť a starostlivosť

 • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 30.01.17 16:45

PV
karma
113.00

Wau , perfektný článok. To čistenie je samozrejmé . A masky si dávam aj ja . Ale to ostatné musím ešte len vyskúšať ..!!

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 30.01.17 17:46

ĽŠ
karma
100.00

Skvelý článok!!!

 • 0
Odpovedať

Iveta Moravčíková 31.01.17 17:01

IM
karma
100.00

dakujem rada som si prečítala

 • 0
Odpovedať

Jana Kim Gughova 22.06.18 14:48

karma
100.00

Bola som v Kórei niekoľkokrát. Starostlivosť o pleť patri jednoducho k rituálu každej zeny ale i mužov.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní