VIDEONÁVOD: Ako sa zbaviť vrások na čele rýchlo a jednoducho?

VIDEONÁVOD: Ako sa zbaviť vrások na čele rýchlo a jednoducho?

  • Zdieľaj:
 • 1

Mnohé z nás trápia vrásky na čele už tesne po tridsiatke. Ako teda vznikajú a máme šancu sa ich zbaviť bez zásahov estetickej medicíny?

Je niekoľko príčin vzniku vrások na čele:

 1. Starnutie pokožky a strata jej elasticity
 2. Starnutie svalu na čele – lebku pokrýva sval m. epicranius, na čele sa nachádza jeho čelová časť – occipitofrontalis. Ten vyťahuje pokožku na čele smerom hore, dvíha aj horné viečka a tvorí horizontálne vrásky. Sval sa starnutím scvrkáva, nadbytok kože ochabuje, tvoria sa vrásky a padajú viečka.
 3. Permanentné výrazové vrásky – môže sa stať, že mimickými návykmi, v tomto prípade dvíhaním čela, sval stuhne. Kontraktilné proteíny svalu, aktín a miozín ostanú do seba zakliesnené, (niečo podobné, ako keď nám napríklad tuhne šija). Keďže pokožka na čele je priamo spojená s čelovým svalom, vznikajú na nej vrásky – permanentné výrazové vrásky. Keď sval uvoľníme masážou, uvoľní sa aj koža a vrásky sa zjemnia.

Pozri aj: Chceš byť zdravá aj krásna? Toto je 5 dôvodov, prečo používať konopný olej!

Ako zatočíme s vráskami na čele prirodzene?

 • Posilníme čelový sval jednoduchým cvikom

Obidva ukazováky priložíme tesne nad obočie po celej dĺžke. Čelo dvihneme dohora – ako v údive. Popritom ukazovákmi tlačíme obočie smerom dole. Práve sme vytvorili ukazovákmi odpor čelovému svalu. Napätie budeme cítiť na čele, nad ukazovákmi. Pozíciu podržíme 10 sekúnd, opakujeme 5x, alebo ako nám je príjemné, ako vládzeme.

 • Masáž hlavy

Ako som už spomínala, celú lebku pokrýva veľký sval musculus epicranius. Skladá sa z troch brušiek – čelného, spánkového a záhlavného. Všetky brušká sú spojené väzivovou šlachou galea aponeurotica. Je veľmi dôležité si občas premasírovať celú hlavu, nie len čelo. Galea aponeurotica musí byť na lebke pohyblivá a najmä, žuvací sval – m. temporalis by mal byť tiež uvoľnený. Stuhnuté svalstvo na hlave alebo tvári môže spôsobovať bolesti hlavy. Návod na masáž hlavy sa nachádza vo videu.

 • Masáž čela

Po posilňovaní čelového svalu ho musíme rozmasírovať. Pokožku na čele si nakrémujeme. Ohneme prsty pravej ruky a využijeme plochu medzi prvým a druhým článkom prstov. Ľavou rukou si prichytíme pokožku na čele. Začíname od stredu čela, hore pri vlasovej línii a postupujeme smerom ku spánkom. Potom trochu nižšie zopakujeme, a ešte nižšie, až sa dostaneme k obočiu. Mali by nám vyjsť tri opakovania. Snažme sa využiť celú plochu prstov medzi článkami. Čím väčšia plocha, tým výdatnejšia masáž. Toto zopakujeme 3x od vlasov až k obočiu na jednej aj druhej strane čela, (ohneme ľavú ruku a pravou si prichytíme pokožku).

Masírujeme sa tak, aby sme si nespôsobili odreninu, čiže nie príliš intenzívne. Ale zase sa ani jemne nehladkáme, chceme aj pôsobiť na sval pod pokožkou.

vrásky na čele

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Na záver ešte odporúčam vyhnúť sa prílišnému vrašteniu čela. Mimika je veľmi dôležitá a dodáva našej tvári osobnosť. No vieme sa naučiť ju používať trošku menej najmä v našich problémových partiách.


  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Jana Komadová 30.05.19 21:33

JK
karma
108.00

Najdôležitejšie je cítiť sa krásna a spokojná sama so sebou

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Darujte veci, ktoré úž nenosíte. Aupark a Nosene vás motivujú k ekologickému šatníku.
Inšpirácie

Darujte veci, ktoré úž nenosíte. Aupark a Nosene vás motivujú k ekologickému šatníku.

 • 1
 • 24.04.2021
TOP jarné šaty 2021: Čo ešte stále nevychádza z módy?
Módne inšpirácie

TOP jarné šaty 2021: Čo ešte stále nevychádza z módy?

 • 2
 • 01.05.2021
Módna abeceda II.: Aké sú základy ženského šatníka a jarné trendy?
Módne inšpirácie

Módna abeceda II.: Aké sú základy ženského šatníka a jarné trendy?

 • 3
 • 23.02.2021
TOPlist