6 trikov, po ktorých budú vaše vlasy vyzerať ako z reklamy

6 trikov, po ktorých budú vaše vlasy vyzerať ako z reklamy
  • 21.07.2016
  • Vladimíra Drábiková

Veď to poznáme, jedno ráno máme vlasy ako po výbuchu fénu, druhé ráno sú odrazu veľmi hebké a napokon vás prekvapí suchá a zničená masa.

Áno, vlasy nám zvyknú robiť vrásky na čele a občas sa snažíme urobiť z nich priam nemožný účes, nie kvôli jeho náročnosti, ale kvôli kvalite našich vlasov.

A práve pre podobné kritické situácie je dobré vedieť niekoľko trikov, ktoré naše vlasy skrotia a urobia z nich priam obchodný materiál. Veď nikdy neviete, či nebudete niekedy v reklame ;)

Jednotlivé triky prezradili zahraniční stylisti, ktorí čerpali zo svojich skúseností.

1. Objem a ťahy s Backcomb hrebeňom

V reklamách a inzerciách väčšinu času len sledujete z rôznych uhlov štýl a kvalitu vlasu. Aby vlasy vyzerali neuveriteľne objemne, mali by ste si ich rozdeliť dole na dve polovice a pripnutím tlačiť všetky vlasy dopredu alebo všetko na jednu stranu. Backcomb hrebeňom si vlasy zospodu češte a podporte jednotlivé ťahy fénom alebo ventilátorom a objem máte na svete za pár minút.

2. Mydlo

Neradi používate gél, alebo ste si ho zabudli kúpiť? Nevadí, stačí, ak použijete mydlo. Dokonca môžete použiť aj mokré mydlo ako penu na vlasy, podobne ako keby ste použili gél na vlasy. Po použití budú mať vaše vlasy objem a budú pevne držať na správnom mieste.

Odporúčame prečítať: Účes na horúce letné dni alebo slávnostné udalosti

6 trikov, z ktorých budú vaše vlasy vyzerať ako z reklamy

Zdroj: Shutterstock®

3. Umývací prostriedok

Joel Warren, majster kolorista a spoluzakladateľ Warren-Tricomi Salon, ktorý kedysi vytváral reklamy Garnier tvrdí, že modelkám umýval vlasy v jari/inom umývacom prostriedku na riad, aby zbavil ich vlasy olejov a iných produktov, ktoré ich vlasy zaťažujú.

4. Vlasec

„Použil som vlasec na podporu a zdvihnutie vlasov do kaskádových vĺn, ktoré následne nastriekam s fixáciou zo svojej firmy Ken Paves You Are Beautiful Firm. Vlasy sú priam zmrazené a určite budú držať na svojom mieste,“ hovorí celebritný kaderník Ken Paves. 

Odporúčame prečítať: Inšpirácia: Účesy k vode

6 trikov, z ktorých budú vaše vlasy vyzerať ako z reklamy

Zdroj: Shutterstock®

5. Ofina na počkanie

Nie vždy sa všetko dá len tak jednoducho prekryť, ako napríklad rana/jazva, či akné na čele. Práve preto sa využíva trik v podobe umelo vytvorenej ofiny, ktorou prekryjete spomínanú jazvu, nepríjemné akné, či príliš vysoké čelo.

6. Ventilátory

Takmer žiadny stylista vám nezaprie používanie ventilátorov. Ešte stále je to trik na 1.mieste, vďaka ktorému vznikol nie jeden dokonalý záber a fotka. Niektorí stylisti dokonca prezradili, že pri foteniach občas zaobstarávajú aj fúkače na lístie, aby bol efekt dokonalý. 

Odporúčame tiež: Máte suchú pokožku hlavy? Vyskúšajte zázračnú mrkvovú masku


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Lucia Šeptáková 21.07.16 07:17

karma
108.00

Ja som raz použila jar namiesto šampónu,strasne dávno,ani som netušila,že celkom dobre robím...

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 22.07.16 16:55

SK
karma
113.00

zaujímave rady

  • 0
Odpovedať

Lucia Kobíková 22.07.16 17:34

LK
karma
100.00

Super článok, veľa z tu spomenutých vecí som nevedala. Tá Jar ma prekvapila :)

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 24.07.16 19:44

MM
karma
100.00

no mojim vlasom nepomôže takmer nič :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní