8 mýtov a faktov o zdraví vlasov

8 mýtov a faktov o zdraví vlasov
 • 23.07.2015
 • WINK .sk

  • Zdieľaj:
 • 3

Najkrajšie vlasy sú zdravé vlasy, na tom sa všetky zhodneme.

Poznáme „X“ múdrych rád, ako sa o svoje vlasy starať, aby boli čo najzdravšie a najkrajšie. Dnes sa chceme zamerať na pár mýtov a faktov.

Mýtus číslo 1: 

Keď budem vlasy často podstrihávať, budú rásť rýchlejšie.

Vlasy nerastú rýchlejšie vďaka podstrihávaniu. Dalo by sa povedať, že vďaka pravidelnému podstrihávaniu sa vlasy udržiavajú v zdravej kondícií, tzn. nedochádza k rozdvojovaniu končekov. Ak sa na končekoch rozštiepia, oslabujú sa a skracujú sa lámaním. Nakoniec sa skrátia viac akoby ste chodili na pravidelné podstrihávanie. Preto sa odporúča každých 4-6 týždňov ich podstrihávanie, tým sa vyhnete štiepeniu vlasov a ich nežiadúcemu skracovaniu. 

Odporúčame prečítať:  Konský cop - pravidlá, ktoré by ste mali dodržiavať

mýty a fakty o zdraví vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Mýtus číslo 2:
Kvalitnými prípravkami sa zbavíme rozštiepených končekov.

Existuje veľa kvalitných prípravkov na vlasy, ktoré však rozdvojené končeky neopravia, iba ich ošetria a na nejaký čas „zlepia“ alebo zabránia ďalšiemu štiepeniu. Jediným „prípravkom“, ktorý odstráni rozštiepené končeky sú nožnice. Inak to nepôjde. 

Odporúčame prečítať:  Dokonalé vlasy na dovolenke? Žiadny problém

Mýtus číslo 3:
Vlasy si na dlhodobo používaný šampón a kondicionér zvyknú a stávajú sa imúnne.

Áno, vlasy sa môžu stať imúnne voči účinkom šampónov a kondicionérov, ktoré dlhodobo používame. Nie preto, že si vlasy zvyknú, ale kvôli nahromadeniu špecifických zložiek z prípravkov – ako napríklad silikóny, oleje a vosky. Šampón a kondicionér je preto vhodné aspoň raz za čas vymeniť za iný typ, pokojne z rovnakej značky, ktorý však tieto zložky neobsahuje.

mýty a fakty o zdraví vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Mýtus číslo 4: 
Farbenie poškodzuje vlasy.

Niekedy v minulosti to bola pravda, hlavne pri ich zosvetľovaní. No vďaka najnovším technológiám v prípravkoch dokážu kaderníci zafarbiť vašu hrivu bez toho, aby ju obrali o prirodzenú hydratáciu. Kvalitné farby z kaderníckych salónov dokážu vlasy dokonca posilniť. Predovšetkým vtedy, keď si svoju korunu krásy dlhodobo farbíte doma s farbami na domáce použitie. Melír však je, a pravdepodobne vždy bude, pre vaše vlasy škodlivý.

Odporúčame prečítať:  Spoznajte svojho chlapa cez hviezdy – muž Baran

Mýtus číslo 5:
Pravidelné česanie vlasov pred spaním udrží vaše vlasy dlhodobo lesklé a zdravé.

V skutočnosti, keď si vlasy prečesávate, včesávate si časť kožného mazu nahromadeného na korienkoch do celých vlasov, vďaka čomu môžete mať pocit, že ich máte lesklejšie. Rady našich babičiek o tom, že si treba vlasy 100 krát pred spaním prečesať, netreba brať príliš vážne. Kefy a hrebene môžu pri prehnanom používaní slabšie vlasy skôr nepríjemné pretrhávať. Odporúčame vašu korunu krásy pred spaním prečesávať kvôli distribúcii mazu do končekov, no všetko s mierou.

mýty a fakty o zdraví vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Mýtus číslo 6:
Keď si nebudem vlasy umývať často, budú zdravšie.

Je to pravda. Totiž, šampóny obsahujú detergenty, sulfaktanty, ktoré odmasťujú pokožku a teda nakoniec aj vlasy. Čím menej zbavujeme pokožku vlasov prirodzenej mastnej zložky, tým sú vlasy menej vysúšané a poškodené. Tým nechceme povedať, že si vlasy nemáte umývať, aj tu platí pravidlo, všetko s mierou. 

Odporúčame prečítať: Ako si zvoliť tú správnu farbu vlasov na leto?

Mýtus číslo 7:
Oplachovaním studenou vodou budem mať lesklejšie vlasy.

Áno. Vlasy žiaria, keď odrážajú svetlo, vtedy vytvárajú rovný povrch. Oplachovanie vlasov studenou vodou uzatvára vlasovú kutikulu, tým sa stáva povrch vlasu rovnejší a teda dokáže krásne odrážať svetlo.

mýty a fakty o zdraví vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Mýtus číslo 8:
Používaním tlačidla „studený vzduch“ na féne vlasy nebudú krepové a kučeravé.

Pravda je taká, že studený vzduch spôsobí iba to, že stav do akého ste vlasy dostali teplým vzduchom alebo akokoľvek iným spôsobom, vydrží dlhšie. Ak ste teplým vzduchom vlasy vyhladili, dokončenie studeným vzduchom vlasy ponechá dlhšie hladké, ale platí to aj naopak. Ak ich už máte krepové alebo kučeravé a snažíte sa ich studeným vzduchom skrotiť, docielite pravý opak a teda, vlasy budú dlhšie krepové a ťažšie upravíte nepoddajné vlny.

Odporúčame prečítať: Aké beauty procedúry absolvovať pred dovolenkou?

 Zdroj: www.WINK.sk

 


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Erika Špacírová 23.07.15 19:44

karma
93.00

zaujímavý článok :)

 • 0
Odpovedať

Soňa Kozáková 27.07.15 14:30

SK
karma
92.00

Mýtus č.1 - doteraz som žila v tom, že je to pravda :D

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 19.08.15 09:23

JK
karma
100.00

Vlasy sú jednou z najdôležitejších „ozdôb“ každej ženy a preto im venujeme stálu pozornosť a starostlivosť

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní