Ako dostať škvrny od farby na vlasy z kože? Skús osvedčené triky

Ako dostať škvrny od farby na vlasy z kože? Skús osvedčené triky

Celkom bežne sa stáva, že prichádzame domov od kaderníčky a až tam si všimneme škvrny od farby na vlasy na pokožke, najčastejšie okolo línie vlasov alebo na krku. Na to, aby ste si vytvorili takéto farebné spektrum na koži, dokonca ani nemusíte chodiť ku kaderníčke a určite sa vám niekedy niečo takéto podarilo aj v prípade, že si farbíte vlasy doma. Faktom je, že tieto škvrny nie sú vôbec pekné, a preto sa ich snažíme z pokožky dostať čo najrýchlejšie. Skúste tieto zaručené a osvedčené triky!

Skúšali ste prevenciu?

Vieme, že v prípade, ak už škvrny na pokožke máte a hľadáte spôsob, ako ich odstrániť, toto zrejme nebude vaša odpoveď. Niekomu však môže vopred pomôcť tip, ako sa pred škvrnami ochrániť preventívne, teda nikdy sa nedostať k pracnému čisteniu a drhnutiu pokožky. Vyberte sa do kaderníctva s malým pomocníkom v podobe trošky kvalitného olivového alebo kokosového oleja či vazelínového krému. Pred tým, než vás kaderníčka nafarbí, si natrite miesta okolo vlasov, za ušami a na krku. Vytvoríte tak akýsi štít medzi pokožkou a farbou na vlasy. Pokožka sa potom umyje jednoduchšie alebo nebude umývanie ani potrebné.

Náš tip! Ak sa vám natieranie mastným prípravkom nepozdáva, choďte do kaderníctva s mastnými vlasmi. Vaše prirodzené mazivo môže nahradiť vazelínu či oleje.

Pozri aj: Ako zistíš, či ťa trápia mastné alebo suché lupiny? Takto jednoducho!

ako na farbenie vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Píling či odličovač

Prejdime k situácii, že už daný problém so škvrnami od farby na pokožke existuje a my sa neestetického zafarbenia jednoducho potrebujeme zbaviť. Vlasoví experti, ktorí už v živote niekoľko škvŕn z pokožky odstránili, odporúčajú siahnuť po pílingu. Ten jemne vmasírujte na miesta, kde sa škvrny nachádzajú a farba by mala povoliť. Pozor však na podráždenie pokožky, preto pílingujte s citom.

Ďalšou funkčnou alternatívou je celkom obyčajný odličovač mejkapu. Zvoľte dvojfázový odličovač s obsahom olejov určený na vodoodolný mejkap, ktorý je na silné škvrny ako stvorený. Skúsiť to môžete aj s odličovacími obrúskami taktiež určenými na odstraňovanie vodoodolných produktov.

domáce farbenie vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Pasta áno, odlakovač nie

Niektorí vlasoví experti na škvrny od farby na pokožke používajú zásadne zubnú pastu. Použite však krémovú a nie gélovú konzistenciu. Aplikujte ju na špinavé miesta pomocou čistej kefky na zuby. Vopred sa ale musíte zmieriť s tým, že po tomto procese môže vaša pokožka prísť o jednu vrstvu buniek, čo spôsobuje mierne začervenanie až podráždenie. Keď sme už pri agresívnych spôsoboch odstraňovania farby z kože, o ktorých sa dočítate na internete, po odlakovači na nechty s obsahom alkoholu radšej nesiahajte. Vaša pokožka tváre sa vám za to určite nepoďakuje.

- Anketa

UŽ STE MALI PO FARBENÍ VLASOV ŠKVRNY NA POKOŽKE?

Odpovedalo 312 ľudí  

Áno, stáva sa to pravidelne.
91%
Niekedy už hej.
5%
Nie, ešte sa mi to nestalo.
1%
Vlasy si nefarbím.
2%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Ľubica Šťastná 26.05.19 07:30

ĽŠ
karma
100.00

Naozaj osvedčené triky, až na pastu, tá je pre mňa novinku.

  • 1
Odpovedať

Lenka Čajová 26.05.19 07:46

karma
97.00

Tak toto vyskusam lebo odstranit stopy po farbeni okolo je vecny problem

  • 1
Odpovedať

Mária Chromíková 26.05.19 08:43

MC
karma
109.00

Po prvom umývaní vlasov už nemám tento problém.

  • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 26.05.19 15:53

MM
karma
100.00

dobré rady, ja si vždy niečo nechtiac zafarbím

  • 0
Odpovedať

Darina Božiková 28.05.19 14:37

DB
karma
114.00

pred farbením si natriem pokožku na čele a krku obyčajne krémom na ruky a farba ľahko zíde dolu.

  • 0
Odpovedať

Patrícia Paškanová 28.05.19 22:42

PP
karma
91.00

Zaujímavé triky a rady.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 09.06.19 19:26

JK
karma
100.00

Rada som si prečítala

  • 0
Odpovedať

Andrea Petrušková 29.07.19 09:15

AP
karma
104.00

Zaujímavé tipy, o niektorých som nevedela - ale stojí za vyskúšanie.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní