Ako na správny detox vlasov? Skús to prostredníctvom prírody!

Ako na správny detox vlasov? Skús to prostredníctvom prírody!

V tomto období a hlavne po Vianociach sa začína čoraz viac skloňovať slovko DETOX. Každý, kto si počas sviatkov doprial viac ako inokedy, aktuálne dodržiava detoxikačnú kúru. Či už ide o alkoholovú detoxikačnú kúru, teda týždne bez alkoholu, alebo detox organizmu prostredníctvom zdravšej stravy, s detoxom môžeme spájať aj našu krásu.

Samozrejme, každý detox prospeje celému organizmu. No zameriavali ste sa niekedy na detox vlasov? Vlasy každý deň zažívajú množstvo náročných situácií. Odolávajú bežnému znečisteniu, slnku, dokonca šampónom a kondicionérom, ktoré používame. Preto nám určite dáte za pravdu, že aj vlasy si zaslúžia detox. Ak máte pocit, že aj tie vaše začínajú byť nudné a bez života, tak je na čase dopriať im oddych a tú správnu kúru, a to hlavne v zimnom období.

Pozri aj: Ako zabrániť šediveniu vlasov? Objav recept starovekej Číny

ako na detox vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Čo je vlastne vlasový detox?

Detox je proces, vďaka ktorému vaše vlasy zažijú reštart. Detox pomáha z vlasov odstrániť všetky nečistoty nazbierané z ovzdušia, ale aj pozostatky zo šampónov a ďalších vlasových prípravkov, ktoré denno-denne používame. Veď keď sa zamyslíte, tak ako môžu fungovať všetky tie prípravky, ktoré každý deň používate, keď tie predchádzajúce nie sú poriadne odstránené? Asi sa nemôžeme čudovať, že ten drahý šampón, ktorý sľuboval väčší objem, lesklejšie vlasy a pod., vôbec nefunguje a jeho účinky sú, ehm, žiadne. Detox pomáha z vlasov odstrániť úplne všetko a tým prispieť k ich zdravšiemu vzhľadu.

Hoci úplný detox vlasov môže trvať nejaký čas, prvé výsledky môžete pozorovať už po prvom dni, kedy sa pre detox rozhodnete. Ako zahájiť detox vlasov a ako si vytvoriť jednoduchý systém detoxikácie? Vyskúšajte niektorý z nasledujúcich domácich spôsobov, vďaka ktorým vlasy zbavíte toxínov a prispejete tak k ich zdravšiemu a lesklejšiemu vzhľadu.

základy detoxikácia vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Domáci detox, ktorý zaručuje skvelé výsledky

Pri detoxikácii sa stačí rozhliadnuť po svojej domácnosti a najlepšie po kuchyni, ktorá je zásobou prírodných ingrediencií, ktoré sú vhodné aj pre vaše vlasy.

  • Sóda bikarbóna – pomáha z pokožky odstraňovať lupiny a  odumreté bunky nachádzajúce sa na pokožke hlavy. Zmiešajte ½ šálky sódy bikarbóny s 3 šálkami horúcej vody a zmesou si prepláchnite umyté vlasy.  Poriadne si premasírujte pokožku hlavy a po pár minútach vlasy opláchnite.
  • Jablčný ocot – čistí pokožku hlavy bez toho, aby odstraňoval oleje (zabezpečujúce hydratáciu pokožky) nachádzajúce sa na povrchu pokožky. Je to zároveň najjednoduchší a najšetrnejší spôsob detoxikácie vlasov. Jednoducho zmiešajte ¼ šálky jablčného octu a 2 šálky vody a použite ich na oplach vlasov.
  • Škoricová maska – vyťahuje špinu z vlasov, zatiaľ čo jej vysoký antioxidačný obsah zabraňuje ich poškodeniu. Zmiešajte ½ lyžičky škorice, 1 lyžičku sódy a 2 lyžice olivového oleja. Ingrediencie miešajte dovtedy, kým nezískate hladkú zmes. Tú si vmasírujte do vlasovej pokožky a nechajte pôsobiť 20 minút.
tainDe šampón a kondicionér

Zdroj: Shutterstock®

Detox, ktorý zaručene funguje

V prípade detoxikácie vlasov môžete vyskúšať vyššie spomínané domáce spôsoby. No v prípade, že nemáte dostatok času na domáce miešanie masiek, tak vyskúšajte detox prostredníctvom vlasových produktov na to určených. A to prostredníctvom vlasového šampónu pre hĺbkové čistenie bez poškodenia štruktúry vlasov a kondicionéru pre dokonalý „stajling“.

Šampón pre hĺbkové čistenie vlasov s obsahom čiastočiek dreveného uhlia prispieva k dôkladnému vyčisteniu pokožky hlavy a rovnako aj samotných vlasov od všetkých zvyškov používaných prípravkov a rovnako aj nečistôt nachádzajúcich sa na ich povrchu. Navyše, drevené uhlie neobmedzuje svoje účinky len na odstraňovanie nečistôt. Vďaka svojim vlastnostiam dokáže na seba naviazať prebytočný maz z povrchu pokožky hlavy, čím si ich budete umývať menej často. A dokonca aj striedmejšie umývanie je akýmsi detoxom pre vlasy, pretože ich nebude zbytočne zaťažovať produktmi a látkami, ktoré obsahujú.

A napokon, ak chcete, aby aj vaše vlasy vyzerali ako z obálky módneho časopisu a nechcete ich úpravou stratiť svoju mladosť, tak Kondicionér na vlasy "Efekt bio-laminácia" je presne to, čo potrebujete. Bez zbytočnej námahy budú vaše vlasy diamantovo lesklé a hodvábne, až vám ich budú susedky závidieť. Vlások po vlásku, pramienok po pramienku budú vaše vlasy hydratované, uhladené a žiarivé.

Šampón a kondicionér InTop nájdete v predaji na www.tiandekozmatika.sk!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Ľubica Šťastná 30.01.19 05:59

ĽŠ
karma
100.00

Každý detox prospeje organizmu, vlasy si ho zaslúžia taktiež.

  • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 31.01.19 19:09

MM
karma
100.00

vlasy dostávajú teraz v mrazoch zabrať

  • 0
Odpovedať

Lívia Rusnáková Urbanová 04.02.19 20:54

LRU
karma
-1.00

Jablčný ocot je super, mám vyskúšaný. Ale po pár rokoch používania bio kozmetiky,kedy sa moje vlasy stali suchšími, lámavejšími a krehkejšími, som sa vrátila ku kozmetike do silikónmi a som spokojná.

  • 0
Odpovedať

Erika Semanová 11.08.19 15:29

ES
karma
-1.00

Vlasový detox určite vyskúšam. Ďakujem za inšpiratívny článok.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní