Domáci test kvality vlasov: Len vďaka vode zistíš, či sú poškodené!

Domáci test kvality vlasov: Len vďaka vode zistíš, či sú poškodené!

Vlasy ako z katalógu by chcela mať každá z nás, ale len máloktoré boli takou krásnou hrivou obdarené. Avšak niekedy stačí vybrať si správne prípravky pre svoj typ vlasov a môžete ich mať aj vy také. Áno, šampóny dokážu zázraky, ale nie vždy používame správne pre náš typ vlasov. Niektoré šampóny ich môžu príliš zaťažiť v dôsledku čoho môžu byť bez objemu, drsné a na dotyk nepríjemné. Ak máte jemné vlasy, je potrebné používať šampóny pre ne určené. Ale čo v prípade poškodených vlasov? Ako vôbec zistiť, či sú vlasy poškodené alebo nie?

Všetko závisí od pórovitosti vlasov, o ktorej sa tak veľa nehovorí. Pórovitosť však definuje celkovú štruktúru vlasov. Ak sú vaše vlasy suché a kučeravé, tak sa musíte vysporiadať s vysokou pórovitosťou. Hladké vlasy, ktoré sú viac-menej bez objemu sa zase musia vysporiadať s nízkou pórovitosťou.

Odporúčame: Česanie vlasov od A po Z: Ako na to podľa typu tvojich vlasov?

elektrizujúce vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Ako rozoznať vlasy s vysokou pórovitosťou?

Všetky máme nejaké vlasy, no ak sú vlasy príliš pórovité, je možné, že sú skôr suché a na pohľad nevyzerajú očarujúco. Ďalšími znakmi vlasov s vysokou pórovitosťou je:

  • krepovitosť a elektrizovanie
  • štiepenie končekov vlasov
  • vlasy dokážu absorbovať všetky stylingové prípravky
  • rýchlo schnú na vzduchu

Ak by sme to mali zjednodušiť, tak poškodené vlasy sú vlasy s vysokou pórovitosťou a sú schopné do seba vstrebať tekutiny a hydratácia z vlasových produktov je pre nich nedostačujúca.

ako rozoznať poškodené vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Domáci test kvality vlasov

To, či sú aj vlasy extra pórovité zistíte jednoducho prostredníctvom domáceho testu. V prvom kroku si odtrhnite zopár vlasov z rôznych častí hlavy. V druhom kroku do pohára nalejte vodu a vlasy do nej ponorte. Teraz sledujte, čo sa bude diať. Ak vlasy budú plávať na povrchu, tak sú úplne zdravé. Ak klesnú na dno, tak to znamená, že sú vysoko pórovité, a teda poškodené.

Ak vám teda vlasy klesli na dno, tak je vhodné do bežnej starostlivosti zaradiť rôzne vlasové oleje – najlepšie kokosový, arganový, mandľový. Okrem správnych šampónov je ideálne siahnuť aj po kondicionéroch, ktoré by ste mali používať po každom umytí vlasov.

Vlasy je možné ošetrovať aj správnou vnútornou výživou. Do jedálnička by ste mali zaradiť predovšetkým potraviny bohaté na omega-3 mastné kyselinyomega-6 mastné kyseliny.

Zaujme ťa: TOP 5 problémov s vlasmi, ktoré nenávidíme: Máš ich aj ty?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Ľubica Šťastná 01.12.20 06:14

ĽŠ
karma
100.00

Jednoduchý domáci test, rada vyskúšam, ďakujem!

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 01.12.20 23:05

karma
109.00

Fíííha, tak toto určite vyskúšam.Som zvedavá na výsledok.

  • 0
Odpovedať

Soňa Kollárová 03.12.20 21:26

SK
karma
113.00

Jednoduché, vyskúšam.

  • 0
Odpovedať

Barbora Kubelková 09.12.20 20:24

karma
113.00

Tak už viem, že do starostlivosti musím zaradiť olejové kúry. Určite skúsim zázvorovú masku, o ktorej je tu článok :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní