Neuveríš, čo prezradia vlasy o zdraví! Toto si na nich určite všímaj!

Neuveríš, čo prezradia vlasy o zdraví! Toto si na nich určite všímaj!

  • Zdieľaj:
 • 2

Každá žena si na sebe všíma aj tú najmenšiu zmenu. Dokáže si všimnúť novú vrásku, ktorá sa jej na tvári vytvorila či nový pupienok, ktorý sa znenazdajky objavil v strede čela. No okrem týchto zmien na pleti by ste si mali všímať aj svoje vlasy, pretože tie vám dokážu veľa prezradiť o vašom aktuálnom fyzickom i psychickom zdraví. Je to neuveriteľné, ale je to tak! Či už rýchlo sa mastiace vlasy, lámajúce sa vlasy, suché vlasy či ich vypadávanie – to všetko môže súvisieť s vaším aktuálnym zdravotným stavom. Málokto si to však uvedomuje a namiesto toho, aby riešil svoje zdravie a pôvodnú príčinu daného problému, tak sa snaží daný problém zamaskovať a vyriešiť rôznymi šampónmi či vodičkami.

Načo zbytočne míňať peniaze za vodičku, ktorá sľubuje zastavenie vypadávania vlasov už po jednom použití? Alebo načo kupovať ten šampón z reklamy, ktorá je o niečo prikrášlená? Skúste radšej nazrieť do svojho vnútra a neignorujte signály svojho tela. Čo sa vám telo snaží naznačiť pri problémoch s vašimi vlasmi?

Zaujme ťa: Epsomská soľ nad zlato?! Skutočne je nenahraditeľná a telu prínosná?

čo spôsobuje vysúšanie vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Suché a lámajúce sa vlasy

Pri rozštiepených končekoch si určite poviete, že by ste si mohli vlasy podstrihnúť. Ale čo v prípade, ak sa vám vlasy lámu niekde v strede? V tom prípade zájdite za endokrinológom, pretože lámajúce sa vlasy môžu signalizovať problémy so štítnou žľazou. Na druhej strane príčinou tiež môže byť nedostatok železa a bielkovín v organizme.

Rýchlo sa mastiace vlasy

Musíte si vlasy umývať každý deň, aby nevyzerali ako namočené v oleji? Tak v tom prípade príčinou rýchlo sa mastiacich vlasov môžu byť hormonálne zmeny alebo stres. Vtedy mazové žľazy fungujú na plné obrátky, vďaka čomu dochádza k väčšej produkcii kožného mazu. A ten sa najradšej usádza na vlasovej pokožke.

čo spôsobuje vypadávanie vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Vypadávanie vlasov

Ach, stres náš milovaný, ktorý si príčinou nadmerného padania vlasov! Kiežby si neexistoval! Ak ste aj vy v neustálom strese, tak skúste trošku spomaliť, pretože stres je prvotnou príčinou vypadávania vlasov. Môže za to predovšetkým hormón, ktorý vyvoláva zápal vlasových folikulov.

Pod vypadávanie vlasov sa tiež môže podpísať hormonálna nerovnováha, ku ktorej dochádza u žien predovšetkým po pôrode.

Vlasy bez života

Ak vašim vlasom čosi chýba, sú matné, bez života a suché, tak im skutočne chýbajú omega-3 mastné kyseliny. Ak túžite po lesklých vlasoch, tak doprajte svojmu telu viac rýb, orechov, semiačok či strukovín.

Šedivé vlasy

V tomto prípade nemáme na mysli ani tak tie starecké šediny, ale predčasné šedivenie, ktoré má množstvo príčin. Jednou z príčin môže byť nadmerné solenie jedál, a teda prítomnosť veľkého množstva soli v organizme. Po predčasné šediny sa tiež môže podpísať prekyslenie organizmu, cukrovka alebo nedostatok enzýmov.

Neprehliadni: Bórová voda: Skutočný zázrak, ktorý dokáže byť nápomocný?!


  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Anna Tlachova 02.03.20 11:26

AT
karma
118.00

Choroby vlasov môžu byť súčasťou ochorení

 • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 02.03.20 18:57

MM
karma
107.00

všetko so všetkým súvisí

 • 1
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Aké rôzne využitie má med v jesennom jedálničku? Včelárka radí!
Zdravie

Aké rôzne využitie má med v jesennom jedálničku? Včelárka radí!

 • 1
 • 21.10.2022
Aglaonema – izbovka s rozmanitým vzhľadom vhodná aj do tmavých interiérov
Domácnosť

Aglaonema – izbovka s rozmanitým vzhľadom vhodná aj do tmavých interiérov

 • 1
 • 20.11.2022
Hnedé fľaky na koži – príčinou môže byť melazma. O čo ide?
Pleť

Hnedé fľaky na koži – príčinou môže byť melazma. O čo ide?

 • 1
 • 28.11.2022