Tipy na letné účesy pre kratšie vlasy: V ktorom zažiariš ty?

Tipy na letné účesy pre kratšie vlasy: V ktorom zažiariš ty?

Leto sa ešte úplne neskončilo a dozaista nás čaká aspoň zopár krásnych slnečných a teplých dní. A práve preto vám dnes prinášame niekoľko tipov, ako si veľmi rýchlo, ľahko, hravo i elegantne upraviť najmä kratšie vlnité vlasy. Tieto účesy sú totižto tou správnou voľbou aj do horúceho počasia. Navyše v nich budete vyzerať jednoducho božsky. Tipy na letné účesy pre kratšie vlasy si pre vás pripravila značka NIVEA a jej vlasový stylista Jan Tešík. Ktorým účesom sa inšpirujete vy?

Pozri aj: Prečo telo potrebuje detoxikáciu? A ako na celkovú očistu pokožky?

účes na krátke vlasy

Zdroj: Copyright © Beiersdorf

Roztopašné vlnenie

Tento účes sa hodí na denné a voľnočasové nosenie, ale oceníte ho i na dovolenke a tiež ako zaujímavý večerný účes. „Je to ideálny štýl pre vlnité vlasy od dĺžky mikáda až po vlasy po plecia, ktoré však majú zostrihané partie okolo tváre, “ radí vlasový stylista značky NIVEA Jan Tešík. 

Postup:

 • Krok 1: Do čerstvo umytých a uterákom presušených vlasov nanesieme penové tužidlo (napr. NIVEA Volume Care, 150 ml, 4,49 Eur) a postláčame pramene prstami smerom k hlave.  
 • Krok 2: Vlasy vyfúkame difuzérom, ktorý skvelo a jednoducho vytvorí ďalšie plné vlny.
 • Krok 3: Po vysušení rozdelíme zadné partie vlasov na 3 až 4 pramene, kde každý zatočíme (zatwistujeme) a pripneme ho sponkou k hlave. Jednotlivé „ruličky“ vytvoria nedbalý „veniec“.
 • Krok 4: Do vlasov uviažeme ako čelenku šatku. Potom povytiahneme prednú partiu vlasov okolo tváre, aby účes pôsobil uvoľnene a messy.

Pozri aj: VIDEOTEST: Čistiaci krém, zlupovacia maska a nočná maska NIVEA URBAN SKIN DETOX

účes s krátkymi vlasmi

Zdroj: Copyright © Beiersdorf

Messy letná romantika

Jemný účes, ktorý pôsobí veľmi žensky, vás okamžite zjemní a dodá vám ten správny letný vzhľad. Je to ideálny štýl napríklad na svadby alebo oslavy pod šírym nebom! „Tu hrá dôležitú rolu nedbalosť, ktorá však pôsobí zvodne a dáva vyniknúť štruktúre vlnitých vlasov,“ hovorí vlasový stylista značky NIVEA Jan Tešík.

Postup:

 • Krok 1: Umyté, uterákom vysušené vlasy ošetríme penovým tužidlom a dlaňami vlny postláčame smerom k hlave.
 • Krok 2: Potom vlasy vyfúkajme fénom s difuzérom, ktorý ešte podporí ich štruktúru, nadvihne ich od hlavy a dodá im objem.
 • Krok 3: Vzadu vezmeme bočnú časť vlasov, tie horizontálne stáčame a priberáme k nim ďalšie pramienky, až sa vytvorí zatočený „drdol“, ktorý zafixujeme sponkami.
 • Krok 4: V prednej časti vlasov oddelíme patku a tú zafixujeme sponkami s umelými kvetinami, ktoré zladíme s odtieňom farby outfitu. Všetko zafixujeme stylingovým sprejom (napr. NIVEA Tvarovacím sprejom Curl, 250 ml, 4,49 Eur).

Odporúčame: Sleeping mask: Nový rozmaznávajúci trend, ktorý budeš chcieť vyskúšať

ako upraviť krátke vlasy

Zdroj: Copyright © Beiersdorf

Zmyselné vlny

Slaný a vlhký morský vzduch často predstavuje pre vlasy pohromu – príliš sa krútia,  vlnia a nedajú sa nijako skrotiť. Jan Tešík, vlasový stylista značky NIVEA, to však dokáže plne využiť: „Toto v tomto stylingu všetko využijeme vo svoj prospech a necháme vlny plne vyniknúť.“

Postup:

 • Krok 1: Do vlhkých vlasov nanesieme penové tužidlo (napr. NIVEA krémový gél pre elastický styling, 150 ml, 3,95 Eur) a potom vlasy stláčame dlaňami smerom k hlave.
 • Krok 2: Vlasy presušíme – ideálne je to v predklone fénom s difuzérovým nadstavcom – tým je možné získať väčší objem pri korienkoch. Ten dosiahneme tiež uvoľňovaním a presúšaním vlasov pri korienkoch prstami. Ak na vysúšanie nie je dosť času, tak jednotlivé vlhké pramene stočíme a pripneme ich sponkami alebo malými štipcami k hlave a necháme ich voľne uschnúť. Čas je možné využiť na obliekanie či maľovanie.
 • Krok 3: Ak ste si vlasy fúkali, potom na pár minút stočte jednotlivé pramienky, zafixujte sponkami a nechajte ich „vychladnúť.“ Lepšie si tak potom udržia svoj tvar.
 • Krok 4: Sponky zložíme, vlasy „našuchoríme“ pri korienkoch prstami a celý účes na záver zafixujeme lakom na vlasy (napr. NIVEA Lakom na vlasy Diamond Gloss Care, 150 ml, 3,75 Eur).

Pozri aj: Nivea tvarovacie spreje: Dokonalý účes vďaka jednému produktu

Zdroj úvodnej foto: Copyright © Beiersdorf


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Jana Komadová 30.08.19 09:24

JK
karma
100.00

Skvelá inšpirácia

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 30.08.19 20:46

MM
karma
100.00

pekné účesy, škoda, že nemám kvalitnejšie vlasy

 • 0
Odpovedať

Alžbeta Stanková 31.08.19 07:10

AS
karma
108.00

keď nemám dobrý strih, nedajú sa vytvoriť takéto účesy

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní