Trápi vás vypadávanie vlasov či viditeľné jazvy na hlave? Vyskúšajte hair tattoo!

Trápi vás vypadávanie vlasov či viditeľné jazvy na hlave? Vyskúšajte hair tattoo!
  • 03.03.2017
  • Barbora Vizváryová

Mnohých z nás trápi nadmerné vypadávanie vlasov či už v dôsledku pribúdajúcich rokov, hormonálnych zmien alebo predpísaných liečiv. Plešaté miesta na hlave nepovažujeme za príťažlivé a tak strácame sebavedomie. Tento problém však riešenie má.

Tetovanie vlasových korienkov známe aj ako hair tattoo alebo mikropigmentácia pokožky hlavy je účinný spôsob, ako vlasy zahustiť, zakryť jazvy na pokožke hlavy, vytvoriť ilúziu čerstvo ostrihaných vlasov a dokonca tak dokážeme stimulovať prirodzený rast vlasov.

Metóda je vhodná pre obidve pohlavia a pre akúkoľvek farbu vlasov. Výsledný efekt je naozaj prirodzený. 

Odporúčame: 7 prínosov obyčajnej uhorky, o ktorých ste ani netušili

Tetovanie vlasových korienkov

Zdroj: Shutterstock®

V čom spočíva hair tattoo?

Ide o techniku tetovania, používa sa teda sterilná ihla, ktorá malými vpichmi dostáva farbu do pokožky hlavy. Na ňu sú vytetované stovky až tisíce malých bodiek, ktoré nielen že vyzerajú ako vlasový porast, ale tiež stimulujú jeho prirodzený rast. Takéto tetovanie je menej bolestivé ako klasické, lebo sa nezachádza do takej hĺbky a používajú sa tiež lokálne anestetiká. Na podobnom princípe je založený aj permanentný make-up, ktorý určite väčšina z vás pozná.

Odporúčame prečítať: Predčasné šedivenie vlasov - dá sa mu predísť?

Kto môže podstúpiť tetovanie vlasových korienkov?

Táto metóda je vhodná ako pre mužov, tak aj pre nežné pohlavie. Muži si v prípade plešatenia väčšinou nechávajú tetovať celú hlavu, ženy alebo muži, ktorí ešte nejaké vlasy majú si dajú len určitú časť zahustiť. Hair tattoo je skvelou voľbou pre tých, ktorí sú poznačený viditeľnými nepeknými jazvami, pretože toto tetovanie ich dokáže úplne prekryť. Či ste blond alebo máte havraniu hrivu, farbu si určíte vy, preto sa nemusíte báť, že by tetované miesto hneď každý zbadal.

Odporúčame prečítať: Fotorejuvenizácia - účinné omladenie pokožky pulzným svetlom

Tetovanie vlasových korienkov

Zdroj: Shutterstock®

Ako zákrok prebieha a čo robiť po ňom?

Dôležité je dohodnúť sa na tetovanej oblasti a farbe tetovania. Potom sa už na pokožku zakreslí oblasť, pokožka sa vydezinfikuje, podá sa anestetikum a začína tetovanie, ktoré môže trvať aj niekoľko hodín. Väčšinou však pri väčších plochách klient podstúpi viacero kratších sedení. Všetko závisí od prahu bolesti daného človeka a rozsahu tetovania. 

Odporúčame prečítať: Kryoterapia - účinná liečba chladom

Tetovanie vlasových korienkov

Zdroj: Shutterstock®

Po zákroku si 3 dni nenamáčajte hlavu, šampónom si ju umyte až po týždni. V tomto čase sa tiež vyhýbajte priamym slnečným lúčom a aktivitám, ktoré by mohli spôsobiť potenie na hlave. Tetované miesta si neškrabte, radšej ich jemne potrite kalciovou masťou, ktorá urýchľuje hojenie. To trvá asi 10 dní.

Odporúčame prečítať: Čistenie pleti ultrazvukom - hĺbkové a bezbolestné

Niekedy je potrebné podstúpiť korekciu tetovaných miest, lebo niektoré pigmenty môžu vypadnúť. Tetovanie vám nahradí vlasy asi na dva roky, potom je potrebné ho obnoviť.

Tetovanie vlasových korienkov

Zdroj: Shutterstock®

Tetovanie vlasových korienkov

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: Instagram.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 04.03.17 07:14

SK
karma
114.00

...čo všetko dokáže, je fajn, že niekomu pomôže pridať sebavedomie

  • 0
Odpovedať

04.03.17 16:47

karma
-1.00

Zdravim Vas ,robi sa to na Slovensku ?

  • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 14.03.17 12:54

SK
karma
86.00

niečo pre môjho drahého

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní