Veľké chyby pri používaní obyčajných sponiek: Robíš ich aj ty? ​

Veľké chyby pri používaní obyčajných sponiek: Robíš ich aj ty? ​

Máme ich doma všetky a nie raz náš účes posunuli úplne na inú úroveň. Asi ste prišli na to, že sa bavíme o celkom obyčajných sponkách, ktoré majú za sebou už slušne bohatú históriu. Vznikli po prvej svetovej vojne v americkom San Franciscu v dielni kozmetického výrobcu s menom Luis Marcus, ktorému veru majú všetky ženy na svete za čo ďakovať.

Luis by sa však dnešnej dobe čudoval, pretože jeho obyčajné sponky a ich používanie ich fanúšičky odskúšali až tak dobre, že dnes vedia poradiť iným ženám, ako ich správne používať tak, aby ste z nich vyťažili ten najlepší efekt. Tieto chyby pri používaní obyčajných sponiek robíme (alebo sme niekedy robili) úplne všetky!

Pozri aj: Trendy jesene v očnom mejkape: Zvládne ich aj úplná amatérka! ​

účes so sponkami do vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Chyby pri používaní obyčajných sponiek ​

A dá sa vôbec obyčajná sponka použiť zle - premieľa sa v našej a zrejme aj vo vašej hlave. Odpoveď znie, dá! Celkom jednoduché veci predsa často používame nesprávne a väčšinou preto tieto predmety nefungujú tak, ako by mali. Poďme spolu rozlúsknuť problematiku používania obyčajných sponiek, aby sme sa chýb mohli do budúcnosti úplne vyvarovať!

 • Dávame si ich naopak. Mnohé ženy si myslia, že vlnkovitá časť sponky má byť umiestnená navrchu tak, aby bola vidieť a zdobila celý look. Obyčajné sponky však oveľa lepšie držia vtedy, ak ich do vlasov zasuniete naopak, teda vlnkovitou časťou smerom k pokožke hlavy. Vyskúšajte sami!
 • Používame ich na vlhké vlasy. Vždy používajte obyčajné sponky len do suchých vlasov. Prečo? Vlhké vlasy sa prispôsobia vlnkám a zostanú vám vlnkovité, a to len na určitých miestach. No predstavte si, ako to vyzerá a kreatívny účes to jednoznačne nepripomína...
 • Vyberáme si nekvalitné. Áno, obyčajné sponky sú spotrebný materiál. Predávajú sa v baleniach po 100 kusov a keď ich stratíme, nahradíme ich za pár eur novými do zbierky. Často však podľahneme nízkej cene a nepozeráme na kvalitu, na čo môžu doplatiť iba vaše vlasy. Tak napríklad malé guľôčky na konci sponky zvyknú ihneď odpadnúť. Verte či nie, tieto zakončenia majú svoj zmysel, chránia vlasy pred vypadávaním a vytrhávaním. Ak vám guľôčka odpadne, sponky už nenoste. Ďalším ukazovateľom kvality je elasticita sponky. Keď ju použijete raz a do pôvodnej polohy sa nevráti, môžete ju rovno hodiť do koša, pretože vaše vlasy už neudrží.
ako využiť sponky kreatívne

Zdroj: Shutterstock®

 • Pcháme do nej veľa vlasov. Pri používaní týchto sponiek je dôležité nepreháňať to a teda nesnažiť sa do jednej sponky narvať veľký prameň vlasov. Niekedy stačí naozaj zachytiť oveľa menej, aby vám celý účes držal dokonalo pokope. Ak do jednej sponky dáte viac vlasov, ako unesie, je to kontraproduktívne a dopadnete tak, že vám popadá oveľa viac vlasov, ako keď si vlasy rozdelíte na menšie sekcie a so sponkou zafixujete tie.
 • Otvárame ich zubami. Posledný bod, ktorý by ste mali okamžite vyhodiť zo svojho života, je otváranie sponiek zubami. Áno, my vieme, že je to naozaj rýchle a efektívne, no kazíte si tým zubnú sklovinu aj samotné sponky. Ak ich otvárate zubami, zväčša ich otvoríte priveľmi a sponka sa už nikdy nevráti do pôvodného stavu. Opäť sa vraciame ku kvalite, pretože ak je k tomu sponka ešte aj zo zlého materiálu, môžete sa s ňou rozlúčiť ešte predtým, ako ju vlastne vložíte do vlasov.

Bude sa ti páčiť: Najväčšie mýty o vlasoch odhalené! Ktoré to sú a prečo sa ich držíme?

inšpirácie na účesy so sponkami

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com

Aká je najväčšia chyba, ktorú so sponkami robíme? ​

Prejdeme na najväčšiu chybu zo všetkých, ktorej sme sa rozhodli venovať špeciálnu sekciu. Najväčšou chybou, ktorú so sponkami robíme je, že ich používame len klasicky na zopnutie pramienkov vlasov, ktoré nám lezú do očí alebo nám jednoducho nedržia v požadovanom tvare účesu. A to je chyba! Používajte ich kreatívnejšie a urobte z týchto lacných pomocníkov ozdoby. Dnes už kúpite nielen čierne a hnedé sponky, ale aj strieborné, zlaté, ružové a modré, aké si len zmyslíte. Neviete, ako na to? Pozrite sa na inšpirácie, ktoré sme za vás hľadali na Pintereste či Instagrame!


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Milka Damašková 15.09.18 18:21

MD
karma
132.00

No netuším, kde predávajú tie kvalitné sponky. Ja som si kupovala vždy v drogérii. Kým kedysi mali príjemný zahnutý tvar, ktorý kopíroval zakrivenie hlavy, teraz všade dostať len rovné. Tie staré držali naozaj dobre a nešmýkali sa. Ešte ich zopár mám a chránim si ich ako oko v hlave, lebo tie dnešné šmejdy nestoja za nič...

 • 1
Odpovedať

Mária Sivová 20.09.18 11:19

MS
karma
100.00

Mám dlhé vlasy a rada používam ozdobné sponky.Na ich kvalitu si budem musieť posvietiť.

 • 0
Odpovedať

Jana Uhrová 23.09.18 14:12

JU
karma
103.00

veru toto som už počula, že sa majú dávať vlnkovitou časťou smerom k pokožke hlavy, musim to tak začať robiť..

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 28.09.18 12:14

JK
karma
100.00

Mám vlasy po ramená a sponky používam a veru našla som sa v článku

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní