Aromaterapia - relaxačná masáž

Aromaterapia - relaxačná masáž

Čuch je jedným z najviac evokujúcich zmyslov. A práve vône sú v nás schopné vyvolať veľmi efektívnym spôsobom najrôznejšie emócie a spomienky. Každý je schopný okamžite povedať či sa mu niektorá vôňa páči alebo nie. Naše nosy používame pravdepodobne častejšie ako si to uvedomujeme. Vône nesú v sebe správu, posolstvo a ovplyvňujú nás veľmi jemným spôsobom a to i napriek tomu, že niekedy ani nevieme, že niečo voniame.

Aromaterapia patrí medzi veľmi obľúbené relaxačné masáže. Využívajú sa pri nej predovšetkým vonné silice, ktoré sa namiešavajú s nosičom (neutrálny olej, príp. krém). Najprv upúta vôňa použitej silice a potom nastávajú ďalšie terapeutické účinky podľa zamerania.

Nie je to iba o jednej vôni

V aromaterapii sa využíva široké spektrum vôní, pričom každá vôňa má svoj účinok podľa toho, čo potrebujeme riešiť. Používajú sa veľmi často silice na uvoľnenie stresu, napätia a uvoľňujúci efekt. Naopak, vône vo vhodnom výbere podľa zásad aromaterapie môžu mať aj stimulačné účinky na zmysly a duševný stav človeka.

A tak po ťažkom pracovnom dni, nám môže práve táto forma relaxu, padnúť vhod na vyladenie nášho organizmu späť do formy:)

ktorá masáž je najlepšia

Zdroj: Shutterstock®

"Telo je ako harfa a ak sú jej struny príliš voľné alebo príliš napäté, nástroj je rozladený, človek je chorý. A ak je harfa ľudského tela rozladená, môžeme hľadať liek na jej vyharmonizovanie v nekončnom bohatsve prírody. Vône, ktoré dokážu vyvolávať uspokojenie, sú v rastlinách tak výrazné a príjemné, že žiadne pilulky z lekárne sa im nevyrovnajú." 
                                                                                                            John Gerarde


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Helena Kravcová 03.06.13 09:46

HK
karma
100.00

joj určite by som raz chcela byt na takejto masaži...

  • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 18.01.14 17:34

BS
karma
100.00

aj mne by sa páčila taká masáž...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní