Ktoré ázijské typy masáží sa oplatí vyskúšať? Tieto ťa dostanú!

Ktoré ázijské typy masáží sa oplatí vyskúšať? Tieto ťa dostanú!
  • 28.11.2013
  • Silvia Karasová

Patríte medzi milovníčky masáži? V tom prípade, ste už istotne zakúsili aspoň jednej z typov ázijských masáži. Ak predsa len nie, ponúkame vám krátky prehľad o tom, ktorá masáž na čo slúži, ako sa vykonáva a čo vám môže poskytnúť.

Shiatsu masáž

Ako funguje? Svoj pôvod má v Japonsku a patrí k najpopulárnejším technikám ázijskej masáže. Masáž využíva tlak pomocou prstov, dlaní aj palcov. Podobne ako thajská masáž sa zameriava na energetické dráhy ľudského tela.


Ako pomáha? Masáž by mala prebiehať na podložke alebo na zemi. Je výborným pomocníkom v boji proti únave a vyčerpanosti. Dodá telu novú energiu, aj pozitívnejšie myšlienky. Taktiež podporuje trávenie a lieči zápchu.

Pozri aj: Delikatesa ihneď na stole: Skús tri recepty zo sekáčika!

akupresúra

Zdroj: Shutterstock®

Akupresúra

Ako funguje? Nemýľte si ju s akupunktúrou, aj keď má k nej pomerne blízko. V tejto starej čínskej metóde sa zameriava masér na body, v ktorých sa zdržiava energia toho ktorého orgánu. Namiesto ihiel sa ale na masírovanie jednotlivých bodov používajú ruky.

Ako pomáha? Vďaka tejto masáži sa môžete zbaviť bolesti určitého orgánu. Masér na body, ktoré s ním súvisia, zatlačí a tým uvoľní tlak. Najviac takýchto bodov je na rukách a nohách. Vďaka tomu sa vám takisto zlepší obeh krvi v tele, odstránia, prípadne sa zmiernia bolesti, akupresúra môže pomôcť vyliečiť aj úzkosti.

jávska masáž

Zdroj: Shutterstock®

Jávska masáž

Ako funguje? Tento typ masáže pochádza z Indonézie a na rozdiel od ostatných ázijských masáží sa pri nej používajú teplé éterické oleje. Ak ťažšie zvládate bolesť, tak sa pripravte na to, že táto masáž patrí pravdepodobne k tým najbolestivejším. Účinky éterických olejov však prípadnú bolesť môžu aspoň trochu zmierniť. Pri jávskej masáži sa používa najčastejšie olej jazmínový, z muškátového orechu alebo citrónovej trávy.

Ako pomáha? Masáž má veľmi blahodarné účinky na organizmus. Okrem toho, že dôkladne uvoľňuje stuhnuté svalstvo, rozširuje tepny, podporuje nervovú sústavu a dopraje vám lepší spánok.

Pozri aj: Domáci výživný krém na ruky: Ako si ho pripraviť?

thajská masáž

Zdroj: Shutterstock®

Thajská masáž

Ako funguje? Táto masáž, ktorá mimochodom nepochádza z Thajska, ale z Indie a v sebe spája strečing a starovekú metódu dýchania pranayama. Nepoužívajú sa pri nej žiadne oleje, ani krémy, tým pádom sa pri nej nie je potrebné ani vyzliekať. Súčasťou masáže je relaxácia, ktorá je záverečnou bodkou.

Ako pomáha? Masáž sa vykonáva na pevnom matraci alebo priamo na zemi. Napriek tomu, že ide o masáž, masírovanie nie je prioritné. Masér či masérka sa v prvom rade zameriavajú na aplikovanie tlaku rukami, chodidlami alebo lakťami. Posilňujú tým imunitný systém, koncentráciu, odstraňujú únavu, bolesti a svalové kŕče. Výsledkom je celkové uvoľnenie a prečistenie tela.

tuina masáž

Zdroj: Shutterstock®

Tuina masáž

Ako funguje? Tento typ masáže kombinuje niekoľko terapií v jednej. Využíva aj poznatky z akupunktúry či herbalistiky. Hlavným cieľom masáže je dosiahnuť reguláciu jin a jang. Masáž sa vykonáva pomocou klepania, tlačenia a masírovania.

Ako pomáha? Pokiaľ jin a jang nie sú v rovnováhe, telu treba pomôcť odblokovaním problematických miest. Veľmi účinne pôsobí tento typ masáže pri liečbe akútnych, alebo chronických bolestí pohybového aparátu. Lieči taktiež tráviace a gynekologické problémy.

Odporúčame: Poznáš Ezechielov chlieb? Priprav si najzdravší chlieb doma i ty!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní