Domáce voňavé kúpele: Ako ti pomôžu k dokonalému relaxu?

Domáce voňavé kúpele: Ako ti pomôžu k dokonalému relaxu?
  • 04.03.2013
  • Aďa Knies

Túžite aj vy po kúpeli plnom peny a vône? Ste zvyknuté na ne len vo wellness zariadeniach? Prečo by ste mali míňať peniaze za vodu s troškou vône? Samozrejme, že na wellness pobyte vám doprajú nespočetné množstvo procedúr a odídete ako znovuzrodené. Od masáže, po zábal, saunu, kúpeľ až po pedikúru – toto všetko si môžete dopriať aj v pohodlí svojho domova. Nie je nič lepšie, ako sa po náročnom dni vyvaliť do vlastnej vane plnej peny. Kúpeľ pôsobí blahodárne nielen na telo, ale aj na dušu. Pena, olej, soľ alebo mlieko? Ktorá varianta sa vám páči a je ako stvorená práve pre vás?

Bohatá pena

Pena nepôsobí len na vaše oči. Vrstva peny udržuje teplo vo vode. Nehodí sa pre nositeľky suchej a citlivej pokožky. Má len minimálny vplyv na našu pleť. Existuje nespočetné množstvo vôní a zložení tejto peny. Niektoré zvlhčujúce zložky môžu podráždiť bez tak citlivú pokožku. Rozhodli ste sa do peny pridať kvapku oleja? Ani to nepomôže. Kombinácia oleja a peny je úplne zbytočná. Tieto dve látky sa nikdy nezlúčia. Olej len naruší štruktúru bohatej peny. Pena do kúpeľa je vhodná hlavne pre efekt. Na pokožku inak nemá žiadny hlbší vplyv. Takže, ak si chcete spraviť romantický večer vo dvojici, neváhajte použiť penu a sviečky.

Odporúčame: Maska na rast vlasov: Potrebuješ len 3 základné ingrediencie!

domáci kúpeľ

Zdroj: Shutterstock®

Olejčeky

Olej nemusí mať za každých okolností prívlastok mastný. Môže ísť aj o éterické oleje, ktoré sú len zmesou oleja. Sú silno riedené, pretože v čistej forme by pokožku len podráždili. Mastné oleje len plávajú na povrchu vody. Nájdete v nich špeciálne prísady, ktoré sa plnohodnotne starajú o vašu pokožku. Niektoré oleje do kúpeľa sú naozaj drahé. V tomto prípade však cena hovorí o ich kvalite. Olej je ideálny hlavne na suchú pokožku.

Soľná aromaterapia

V zrniečkach soli je len málo zložiek, ktoré sa dokážu postarať o pokožku. Pri soliach do kúpeľa nejde vôbec o starostlivosť. Ide skôr o zážitok z vône. Alebo aromaterapiu. Rovnako ako pena, ani soľ nie je vhodná pre suchú pokožku. Mnohí veria, že soľ má zdraviu prospešné účinky. Do vane by ste však museli nasypať tony, aby ste docielili tento efekt.

aromaterapia

Zdroj: Shutterstock®

Mliečne kúpele

Mliečne kúpele nemajú s mliekom vôbec nič spoločné. Prečo nesú potom názov mliečne? Pre ich bielu vodnatú konzistenciu. Obsahujú malé mastné kvapôčky, ktoré sa vo vode rozložia. Mliečny kúpeľ je vhodný pre všetky typy pleti. Nevysúša a ani príliš nemastí.

Relaxačný rituál

Verili by ste, že jestvuje správny čas vyhradený práve na kúpeľ? Najlepšie spravíte, ak sa budete čľapkať medzi 19 a 21 hodinou. Doprajte si kúpeľ pravidelne, minimálne dvakrát do mesiaca. Úplný relax dosiahnete pomocou sviečok. Skúste voňavé čajové sviečky. Navodia príjemnú atmosféru. Sviečky sú totiž prirodzeným zmäkčovadlom prostredia a postarajú sa o príjemnú náladu. Použiť môžete aj kvety alebo lupene z ruží.

Odporúčame: Najštýlovejšie inšpirácie na silvestrovskú manikúru!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Lenka Brindáková 04.03.13 08:59

LB
karma
-1.00

Jeeee normálne som po tomto článku dostala chuť na takýý relaxačný kúpeľ ^_^ 

  • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 07.03.13 18:37

BS
karma
100.00

Raz za čas si doprajem voňavý kúpeľ z ľevandule, medovky a cítim sa ako znovuzrodená, je to super relax.

  • 0
Odpovedať

Terézia Peterová 25.03.13 14:15

TP
karma
-1.00

Posledných pár mesiacov si často robím horúci kúpeľ s liečivými a uvoľňujúcimi olejčekmi. Je to skvelý relax a odbúrava to stres ktorý mám z písania bakalárky:D. 

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 11.03.14 20:23

JK
karma
100.00

kupujem si voňavú sol ale aj sol z mrtveho mora a sviečky nesmú chýbať je to skvelý relax

  • 0
Odpovedať

Ivana Goliašová 11.03.14 20:58

IG
karma
-1.00

Raz som úplne brutálne opuchla zo soli vo vode a odvtedy sa jej vyhýbam ako čert ohňu. Najradšej mám len čistú vodu a keď vôňu sviečok.

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 01.05.20 06:01

KS
karma
133.00

Vždy si veľmi rada doprajem relaxačný a uvoľňujúci kúpeľ po náročnom dni :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní