TOP masážne prístroje a pomôcky na doma: Čo sa oplatí vyskúšať?

TOP masážne prístroje a pomôcky na doma: Čo sa oplatí vyskúšať?
  • 13.05.2013
  • Silvia Karasová

Ak si nemôžete dovoliť pravidelnú masáž od odborníkov, zabezpečte si domáce masážne pomôcky, ktoré vám ušetria nemálo peňazí a doprajú podobný pôžitok z uvoľnenia svalstva. Pripravili sme pre vás výber bežne dostupných pomôcok, ktoré vám uspokoja večnú túžbu po masáži. Na trhu nájdete vskutku širokú škálu masážnych prístrojov a pomôcok. Veľké, malé, ručné alebo elektrické, prenosné aj maxi veľkostí, drevené, plastové, penové. ktorý si vybrať?

Odporúčame: Ako pestovať Aloe vera? Zisti, ako sa starať o tento liečivý sukulent

masáž nôh

Zdroj: Shutterstock®

Pre masáž nôh

Vyskúšať môžete drevené masážne pomôcky inšpirované japonskou tradíciou, pri ktorých pohybom guličiek aktivujte reflexné body. Energickým trením oživujú krvný obeh, uvoľňujú ťažkosť nôh a zmierňujú bolesť. Na podobnom princípe fungujú aj akupunktúrne podložky, na ktorých vám stačí postávať pár minút denne.

Ďalšie sú aj masážne vaničky, ktoré ponúkajú výhody hydromasáže. Jedná sa o teplovodné nádoby vybavené masážnou podložkou a tryskami, ktorých cieľom je uvoľniť nohy a stimulovať reflexné body na chodidlách. Vaničky majú rôzne nastavenia, programy zahrňujúce vírivku aj prekrvenie pokožky a krvného obehu.

masáž hlavy

Zdroj: Shutterstock®

Masáž hlavy

Najjednoduchšou pomôckou je takzvaný „pavúk“. Má flexibilné medené konáre rôznych dĺžok, ktoré poskytujú masáž vo viacerých uhloch súčasne. Vyskúšať však môžete aj masážne hrebene založené na infračervenom žiarení. Rozširujú vlasové kapiláry a okrem toho, že pomáhajú vlasom navrátiť lesk, prekrvujú zároveň pokožku hlavy a zlepšujú cirkuláciu krvi.

masáž tela

Zdroj: Shutterstock®

Masáž krku, chrbta a celého tela

Manuálne drevené pomôcky patria k najlacnejším formám domácej masáže. Pomocou masážnych guličiek si môžete jednoducho uvoľniť stuhnuté svaly v oblasti krku a chrbtice. O niečo drahšie sú už, samozrejme, elektrické masážne kreslá. Poskytujú celotelovú úľavu a maximálne pohodlie. Nevýhodou je ich veľkosť a cena, ale nahradiť ich môžete aj pomôckami, ktoré sa dajú umiestniť na stoličku. Ich vibračné funkcie vyvolávajú úľavu od napätia a stresu. Je ich možné ľahko prepraviť aj inštalovať a sú ideálne pre oddychovú dovolenku nech ste kdekoľvek, dokonca aj v práci.

Masážne podušky, vankúše a prístroje sú inšpirované Shiatsu masážou, vyžarujú vibrácie, ktoré stimulujú rôzne časti tela (krk, nohy, ruky a nohy). Masážne pásy sú diskrétne, pretože ich môžete nosiť pokojne aj pod oblečením a používať doma, v práci alebo aj na cestách. Mnohé z nich majú aj tepelné účinky a pomáhajú stimulovať nervy vyvolávajúce bolesť. Niektoré zároveň spevňujú svalstvo a odbúravajú tuk.

Ceny masážnych pomôcok sa pohybujú v rôznych škálach. Najlacnejšie sú, samozrejme, jednoduché manuálne pomôcky, čím viac zložitejších funkcií a programov chcete, tým si viac aj priplatíte. Ak ste ale večnou milovníčkou masáži, investíciu určite neoľutujete. Jedinou nevýhodou takýchto pomôcok je fakt, že prístroj bude vždy len prístrojom a pokiaľ milujete práve dotyk a teplo rúk maséra, drevo, kov ani infračervené žiarenie vám ho nenahradia.

Odporúčame: Astma bronchiale: Aké sú najčastejšie prejavy astmy?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Dana Gergelová 21.05.13 19:18

DG
karma
-1.00

toto su super pomocky :-)

  • 0
Odpovedať

Helena Kravcová 03.06.13 09:48

HK
karma
100.00

pavúka a masažnú vaničku mám doma odporúčam dobrá vec

  • 0
Odpovedať

Stanislava Hasajová 06.06.13 06:54

SH
karma
-1.00

Mojou masážnou pomôckou je manžel, len sa mu málokedy chce :-(

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 10.08.13 04:04

karma
100.00

masážnú podložku mám ale nepoužívam ju díce som ju dostala ale zbytočne vyhodené peniaze,masážu vanička s tou som spokojná mám ju už roky a mám aj masážný prístroj

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní