Ako funguje cereálna diéta? Pomôže zhodiť prebytočné kilogramy?

Ako funguje cereálna diéta? Pomôže zhodiť prebytočné kilogramy?
 • 25.01.2014
 • Aďa Knies

Existuje mnoho diét. Niektoré sa znášajú ťažšie, iné sú ľahko plniteľné. Rôzne diéty môžu zahŕňať všetky druhy ovocia a zeleniny alebo ovocné šťavy. A potom je sú tu cereálie a obilie. 

Čo je cereálna diéta?

Cereálna diéta sa dá veľmi ľahko dodržiavať. Stačí, ak nahradíte dve jedlá miskou cereálií s odtučneným mliekom po dobu dvoch týždňov. Jednoducho si doprajte šálku cereálií a nízkotučného mlieka, napríklad na raňajky a na večeru. Na obed si zvoľte napríklad kuracie mäso so zeleninou alebo rybu. Počas týchto dvoch týždňov je príjem alkoholu prísne zakázaný!

Pozri aj: Skryté poklady Anglicka: O týchto krásnych miestach si netušila!

jedálniček

Zdroj: Shutterstock®

Ich dobrá stránka

 • Pri tejto diéte sa nemusíte obávať, že by ste ju nedodržali. Jej dodržiavanie je naozaj jednoduché. Keďže nemusíte svoju stravu deliť od zvyšku rodiny, čo sa týka varenia. A taktiež je jednoduchá na prípravu, takže nestratíte žiadny čas varením jedla.
 • Pri konzumácii cereálií budete vždy plná energie. Iné diéty sa sústreďujú na menšie porcie alebo menej kalorické potraviny. Pri cereáliách to nehrozí. Navyše nebudete pociťovať hlad.
 • Lacná diéta. Mnoho ľudí sa sťažuje, že jesť zdravo je veľmi nákladné. Pri tejto diéte však nemusíte vylúpiť banku. Obilniny sú relatívne lacné a možno ich zakúpiť kdekoľvek.

Ich zlá stránka

 • Niekoho cereálna diéta možno začne nudiť. Jesť ich dvakrát denne po dobu dvoch týždňov si vyžaduje pevnú vôľu. Ak sa však premôžete a dodržíte ju, úbytok váhy je zaručený.
 • Hlavnou nevýhodou cereálií je fakt, že nemáme dostatočný príjem bielkovín, vlákniny a iných dôležitých živín. Preto si ich doprajte na obed. 

Pozri aj: Čo robiť pri úzkosti? Ak ťa pochytí, takto s ňou ľahko zatočíš!

pohyb

Zdroj: Shutterstock®

Funguje vôbec táto diéta?

Štúdie preukazujú, že cereálna diéta skutočne podporuje chudnutie. Platí to však len v prípade, že je riadne dodržiavaná. Na druhej strane odborníci však neodporúčajú pokračovať v tejto diéte dlhšiu dobu, vďaka už spomínanému nízkemu príjmu živín. Obilniny a cereálie nezabudnite zaradiť aj do svojho bežného jedálnička. A, samozrejme, nesmieme zabudnúť na cvičenie a pohyb!

Pozri aj: Klasická bryndzová nátierka: Objav tento náš tradičný poklad


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Anna Kristova 25.01.14 22:12

AK
karma
100.00

Myslim ze diety su zbytocne,staci jest s mierou a vysledok sa dostavi

 • 0
Odpovedať

Veronika Červeňáková 06.02.14 19:50

karma
-1.00

Priklanam sa, ze dieta nie je podstatna, len jest s rozumom. Ale cerealie mam velmi v oblube :-)

 • 0
Odpovedať

Alexandra Semanová 20.01.16 15:50

AS
karma
-1.00

Ak niekto chce absolvovať cereálnu diétu, tak si ho môže doplniť výborným cereálnym nápojom Caro Original. Výborne sa hodí na raňajky alebo na desiatu, ale aj na olovrant. Dodáva energiu na celé dopoludnie, pretože vďaka svojmu zloženiu zasýti človeka na dlhý čas. A zároveň dodáva energiu na celé dopoludnie, pretože obsahuje jačmeň, čakanku, žito. Má úžasne jemnú a lahodnú chuť. A najlepšie na ňom je aj to, že jeho pitím dopĺňame aj náš pitný režim, ktorý je veľmi dôležitý. Jeho pozitívnou vlastnosťou je aj to, že neobsahuje žiadne pridané cukry.

 • 0
Odpovedať

Alexandra Semanová 20.01.16 15:56

AS
karma
-1.00

Ak niekto chce absolvovať cereálnu diétu alebo má v obľube cereálie, tak si ich môže vychutnať aj vo forme cereálneho nápoja. Výborný je cereálny nápoj Caro Ricoré. Môže sa piť aj ako náhrada namiesto kávy, pretože obsahuje 60 % kvalitnej praženej rozpustnej kávy alebo môže byť súčasťou zdravého životného štýlu pri dopĺňaní pitného režimu. Môžeme si ho dopriať kedykoľvek počas dňa. Výborne sa hodí na raňajky. Dodáva energiu na celé dopoludnie. Zároveň jeho pozitívnou vlastnosťou je aj to, že obsahuje zdraviu prospešnú látku – čakanku.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní